Brytyjska gospodarka wojenna 1939 - 1945

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka stanowi rezultat zainteresowań badawczych autora historią gospodarczą Zjednoczonego Królestwa oraz teoretycznymi i praktycznymi implikacjami roli państwa w gospodarce. Opisując dość drobiazgowo sprawność i efektywność gospodarki brytyjskiej w czasie wojny, mając za sobą doświadczenia polskiej gospodarki wojennej okresu realnego socjalizmu, autor daleki jest od pokusy propagowania tego typu rozwiązań w gospodarce pokojowej. Jednakże opis tej gospodarki wart jest poznania ze względu na swą unikalność i oryginalność spojrzenia z polskiej perspektywy na opisywane problemy ekonomiczne Anglii, walczącej o przetrwanie i suwerenność i to w całkiem dramatycznych okolicznościach.

lfc_1892 | 2016-08-17
micor | 2012-12-23