Nemezis

Tłumaczenie: Marcin Roszkowski
Cykl: Herezja Horusa (tom 13)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Nemesis
angielski
Adam Stachura

Zbrodnie, których Horus dopuścił się na Isstvanie V, były deklaracją wojny przeciw Imperium.
W ciemnych zakątkach Pałacu Imperialnego zbiera się potajemne konklawe.
Jego uczestnicy chcą wysłać oddział skrytobójców, który wykona wyrok śmierci na zdrajcy i zakończy wojnę domową, zanim ta na dobre się rozpocznie.
Nie wiedzą jednak, że Horus nie próżnuje i wprowadził w życie równie złowrogi plan.

źródło opisu: CC

źródło okładki: Black Library

Marcin | 2018-10-04
Przeczytana: 03 października 2018

Tym razem to nie Astrates są głównymi bohaterami tej książki tylko grupa asasynów służących Imperatorowi (chociaż niejawnie w jego cieniu i nie zawsze za jego wiedzą). Jest to pierwsze działanie wszystkich komórek asasynów (dzielą się na klady w zależności od tego jaką mają specjalizację w zabójstwach snajper, truciciel, specjalista od infiltracji itp.) którzy otrzymują misję zgładzenia Horusa. Akcja jest naprawdę ciekawa i nieźle pogmatwana szczególnie gdy okazuje się, że nie tylko Imperator ma zabójców na swoich usługach.

patton | 2018-10-30

Wszystko na temat Herezji Horusa -> https://www.facebook.com/HorusHeresyPL

“Chcesz byśmy go zabili,co? (...) Nie ma co się cackać. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, kogo mamy zabić, nawet jeśli brak nam odwagi, by to powiedzieć.” We wrześniu w ręce polskiego czytelnika trafiła kolejna część Herezji Horusa wydana przez Copernicus Corporation. Tym razem otrzymaliśmy do lektury powieść “Nemezis: Wojna pośród cieni”. Jest to licząca sobie 444 strony książka autorstwa Jamesa Swallowa. Autora znanego dotychczas chociażby z powieści herezyjnej “Ucieczka Eisenstieaina”. Tym razem głównym tematem i osią całej książki stają się assasyni. Autor zabiera nas w mroczne zakamarki Pałacu Imperialnego na Terrze, gdzie w jednej z komnat obraduje tajemnicze grono - Officio Assassinorum, pod przewodnictwem Wysokiego Lorda Terry - Mistrza Zabójców. Poznajemy wszystkie główne Klady zabójców a wraz z kolejnymi stronicami książki również metody “pracy” każdego z nich. To właśnie grupa najlepszych...

Daniel Taberski | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

Całkiem przyjemna historyjka o tym, jak to kilku asasynów wyruszyło z misją aby zabić niejakiego Horusa Lupercala, byłego mistrza wojny. Nie będę pisał czy im się udało, bo byłby to naprawdę ogromny spoiler... Napiszę za to, że książkę czyta się przyjemnie i każdy miłośnik Officio Assasinorum (i nie tylko) znajdzie w niej coś dla siebie.

Mszaan | 2018-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Trochę zagmatwana powieść kryminalno-szpiegowska. Część kryminalna z mocnymi zwrotami akcji, część szpiegowska trochę słabsza. Generalnie polecam, trzyma poziom Herezji

Ergo_sum | 2016-02-16
Przeczytana: 2010 rok

Dobra, choć momentami troszkę spowalnia. Umiejętnie jednak utrzymuje czytelnika w ciekawości nad dalszym losem bohaterów. Warta nie włączania telewizora. :-)

Raakiz | 2019-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2019