Nie płacz, koziołku

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kak pticy spasli kozoczku
_Olinka_

Inne wydania

Wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Nieposłuszny wobec rodziców Koziołek zostaje uwięziony na małej wyspie. Głodny i przemarznięty, drży w obawie przed grasującą po okolicy bandą wilków. Kiedy traci już nadzieję na wyjście z opresji, na ratunek spieszą mu wierni przyjaciele. Koziołek poznaje wartość przyjaźni i na zawsze zapamiętuje, że należy słuchać rodziców. Ilustrowała...

Ilustrowała Małgorzata Zachorowska.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książka ukazuje znaczenie przyjaźni i współpracy. Pozwala również dostrzec dziecku negatywne skutki nieposłuszeństwa wobec rodziców, uporu i egoizmu. Zachęca małych czytelników do przyjaźni, czynienia dobra innym ludziom, wzajemnej pomocy.
Lektura nadaje się do samodzielnego przeczytania przez uczniów, a także do czytania pod kierunkiem nauczyciela.
Ciekawe ilustracje pozwalają dziecku lepiej zrozumieć treść utworu.

Emily Temple | 2013-06-22

Moja pierwsza przeczytanna książka :)

ejotek | 2015-11-21
Przeczytana: listopad 2015

Na przykładzie tej historii autor z pełną świadomością podkreślił najważniejsze wartości: miłość rodziców i przyjaźń otoczenia. Opowieść nie byłaby realistyczna gdyby nie żarłoczne wilki, które dodają emocji i dziecko zamartwia się o los uwięzionego malca. Kto dotrze do niego pierwszy? Wilki czy pozostałe zwierzęta? Jak poradzą sobie z wilkami? Jak uratują Koziołka? Ilustracje są bardzo dobrze dopasowane do opowieści, choć to lata osiemdziesiąte i są dość mroczne, proste i mało barwne. Choć córa nie zgłaszała z tego powodu pretensji. Do celów naukowych - i to nie tylko we wspomnianych wcześniej kwestiach - książeczkę polecam już dzieciakom kilkuletnim.

Jak zakończy się przygoda nierozważnego koziołka?

całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/11/siergiej-michakow-nie-pacz-kozioku.html

Hania Skupniewicz | 2012-02-09
Przeczytana: 2006 rok

Jako dziecko bardzo lubiłam tę historie, gdy ją przeczytałam byłam chyba w II klasie podstawówki. Uczyła prosty, dziecięcym językiem o prawdziwej przyjaźni i poświęceniu, jest bardzo dobra dla dzieci.

westchnieniem | 2014-01-06
Przeczytana: 2005 rok

Krótka książeczka idealna dla małych dzieci uczących się czytać. Nie wiem jak teraz ale kiedyś była lekturą.

Alutek | 2015-12-04
Przeczytana: 20 listopada 2015

Moja pierwsza przeczytana lektura szkolna. Podobały mi się przygody koziołka. Świnka była nieuprzejma, ale koziołek miał wiele więcej przyjaciół, którzy mu pomogli. Na koniec tej historii urządzili wielkie przyjęcie. Świnka była smutna, ponieważ jej nie zaproszono.

| 2011-12-14

Jak dla mnie bez ilustracji Antoniego Boratyńskiego ta książka nie ma racji bytu.
Prawdziwi przyjaciele są niezwykle cennym skarbem, a mamy należy się słuchać, zawsze i wszędzie, amen.

pamiętam, że jak ją czytałam gdy byłam dzieckiem to płakałam na niej :)

Aleksandra | 2013-07-26

Pamiętam, że się przy niej wzruszyłam. :-)