Egipt. Z bliska

popularnonaukowa
Wilga
2007-01-01
2007-01-01

Książka przedstawi nam tylko powierzchowną więdze na temat Egiptu. Nie poleciłbym jej nikomu, kto chce się czegoś więcej o tej niesamowitej kulturze dowiedzieć. 90% książki stanowią obrazki co mogłoby świadczyć, że jest to książka dla dzieci. Niestety tekst, którego jest bardzo, bardzo mało, nie jest już napisany językiem dziecinnie prostym.
Wiedza przekazywana jest w sposób jaki możemy pamiętać ze szkoły, co mi się nie podoba. Krótkie regułki czy tabelki. Ja nie potrafię dużo zapamiętać z czegoś takiego. Przeczytasz 1 temat, a za 20 sekund czytasz już o czymś całkiem innym.
Osobiście myślę, że książka nie jest zła, ale są lepsze pozycje w tym temacie na rynku.

Wiedza przekazywana jest w...

2041

Przepięknie wydany album z podstawowymi wiadomościami o Egipcie sprzed wieków. Dużo do oglądania, troszkę do czytania. Ilustracje pokazują zabytki w przekroju, co daje doskonały efekt.
Polecam wielbicielom starożytnego Egiptu, historii i/lub osobom ciekawym świata.

• Historyczne mniej lub bardziej
  • Egipt 🔼