MUMIA

Wydawnictwo: Arkady

Oto fascynujący świat starożytnych Egipcjan grobowce faraonów, mumie, zaklęcia i bajeczne skarby. Poznaj rytuał mumifikacji i sekrety Tutanchamona, podróżuj szlakiem rabusiów królewskich grobów.Autorka wyjaśnia wiele tajemnic tej zadziwiającej cywilizacji opowiada o budowie piramid, codziennym życiu w Egipcie, o bogach ze zwierzęcymi głowami i odszyfrowaniu heliografów. Dzięki specjalnemu dekoderowi czytelnik może sam poznać klątwę mumii. Ponadto dodatki specjalne dołączone do książki, takie jak amulety, rentgenowskie zdjęcie mumii lub maska pośmiertna Tutanchamona pomogą młodemu czytelnikowi w fantastycznej podróży do magicznej krainy nad Nilem.

Dunya | 2013-07-03
Przeczytana: 07 września 2011

Dostałam tę książkę kiedyś, na urodziny od kolegi, który odkąd pamiętam fascynował się Egiptem i wszystkim co z nim związane. Nie mam pojęcia dlaczego, ale za swój cel życiowy wyznaczył sobie zarażenie mnie tą pasją i udało mu się.

Książka jest pełna ciekawostek, odklejanek (np. Rozwijamy po kolei mumię) oraz odkrytych tajemnic. Świetna dla starszych i młodszych. Polecam!

Dawid, za Twoją wytrwałość - dziękuję!

Aria09 | 2015-05-15

Bardzo fajna książka dla dzieci z elementami 3D. Można z niej przybliżyć się do starożytnego Egiptu.

Agnieszka | 2016-04-15
szastaj | 2015-02-26