telewizja
joly_fh

Gwiazda to zjawisko kosmiczne, w każdej chwili może zderzyć się z większą gwiazdą albo zniknąć w czarnej dziurze Sorry, ale tak mam. Od dłuższego czasu, ilekroć przeczytam jakaś książkę, trochę żałuję. Albo czasu, albo że sama tego nie napisałam. W przypadku Alicji po drugiej stronie lustra zdecydowanie to drugie. Alicja Resich-Modlińska, znana głównie z telewizji, udowadnia, że czego nie...

Sorry, ale tak mam. Od dłuższego czasu, ilekroć przeczytam jakaś książkę, trochę żałuję. Albo czasu, albo że sama tego nie napisałam. W przypadku Alicji po drugiej stronie lustra zdecydowanie to drugie. Alicja Resich-Modlińska, znana głównie z telewizji, udowadnia, że czego nie dopowie, nie tylko „dowygląda”, ale dopisze. Inteligentnie i dowcipnie. Jej teksty pamiętam jeszcze z dawnej, radiowej Trójki i literacko-satyrycznych „Szpilek”. A teraz – nie bójmy się banałów – są w jej książce prawdziwymi perełkami abstrakcyjnego, ponadczasowego humoru. Reszta zresztą też świetna.
Polecam.
Maria Alicja Czubaszek

źródło opisu: Burda Książki, 2014

źródło okładki: www.burdaksiazki.pl

malenstwo_83 | 2014-05-24
Przeczytana: 24 maja 2014

Ciekawa książka pokazująca (troszkę) kulis pracy p.Agnieszki w radiu i telewizji. Początki jej pracy i programy w których występowała i które prowadziła. Przeplatane są one jej artykułami, dowcipnymi i paradoksalnymi nieraz historyjkami (akurat nie łapałam tego humoru). Najbardziej zaciekawiły mnie za to jej opowieści o polskich i zagranicznych gwiazdach, które poznała i z którymi robiła wywiad.

Aga | 2015-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Bardzo ciekawa pozycja. Pani Alicja w prosty i nienachalny sposób pokazuje nam rozwój swojej kariery oraz telewizji polskie, a przynajmniej jej fragmentu. Jest wesoło, interesująco i lekko napisane co kiedy z kim i w jakim kontekście się wydarzyło. Piękne fotografię pozwalają nam jeszcze prężniej wejść w tą tematykę. Fragmenty twórczości wstawione w odpowiednich momentach pozwala nam poznać Panią Alicję nie tylko jako dobrą prezenterkę ale także felietonistę a także satyryka. Opowieści o jej licznych gościach z przeróżnych programów prowadzonych przez nią dodają smaczku i są jak wisienka na torcie. Serdecznie polecam pasjonatom telewizji polskiej, tutaj jest jej solidny kawałek. Polecam także nie pasjonatom oraz ludziom, którzy nie znają tej Panie albo znają ją tylko trochę, bo to naprawdę wartościowy tekst, pełn ciekawostek.

Dortek | 2017-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 sierpnia 2017

Czytając tę pozycję trzeba pamiętać, że to nie jest biografia tylko literatura faktu. . Pani Alicja koncentruje się raczej na swojej przygodzie z telewizją, niż życiu prywatnym , pozostawiając mały niedosyt. Książka wzbogacona jest fragmentami jej artykułów, dowcipów, których czsami, nietstety nie ogarniałam. (zbyt paradoksalne?), urozmaicona rysunkami i zdjęciami.
Dobrze się czyta.

Marta Świć | 2016-07-02
Przeczytana: 03 marca 2015

Bardzo pozytywna dobra książka na lato. Z poczuciem humoru ukazany świat telewizji od kulis. Miło zobaczyć zdjęcia prezenterów telewizyjnych sprzed lat. Dla relaksu polecam:)

Lejzorek | 2017-08-09

Ciekawa postać. Opowieść o stawianiu pierwszych kroków w radiu i telewizji dobrze się czyta. Od momentu, gdy Pani Alicja zostaje znaną osobistością telewizyjną, książka traci na uroku.

stingman | 2015-09-25
Na półkach: Przeczytane, Książki 2015
Przeczytana: 25 września 2015

Przyjemnie się czyta, autorka koncentruje się na telewizji, bardzo mało - niestety - informacji o jej życiu prywatnym. No, ale przecież nie jest to autobiografia.

kaja | 2015-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Ta także przyszła z prasą do domu, więc przeczytałam, średnio frapująca ale fajne wstawki z audycji, opis chyżej pomocy domowej wpawił mnie w rozbawienie:):):)

Lucy78 | 2018-07-28

warto... nie którzy maja po prostu ciekawy sposób opisywania świata

olcyna | 2017-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2017