Korzenie zdrady

2015-03-25
2015-03-25
Izabela Matuszewska
Anglia królowa Elżbieta I Anna Boleyn ślub kradzież śledztwo

Z całym szacunkiem o wiedzy autora na temat opisywanej epoki, miałam wrażenie, że bardziej skupił się na opisach, niż na skonstruowaniu fabuły. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego po recenzji z tyłu książki. Czytało się w miarę przyjemnie, ale nie poleciłabym znajomym.

Dobra opowieść spod znaku płaszcza i szpady, której akcja toczy się w Anglii w czasach elżbietańskich.
Od pierwszych stron książki rzuca się w oczy fakt, że autor jest historykiem z wykształcenia, bo znajomość realiów życia w opisywanej epoce jest imponująca. Również dbałość o szczegóły począwszy od wyposażenia domów, strojów poszczególnych postaci, a skończywszy na opisach londyńskich ulic zrobiła na mnie wrażenie.
Sama fabuła choć fikcyjna, to jednak jest dość ciekawa; czasy, w jakich przyszło żyć i działać naszemu bohaterowi były niespokojne, toteż nierzadko dawni wrogowie stają się sprzymierzeńcami, a przyjaciele okazują się funta kłaków niewarci, zaś kolejne wydarzenia następują po sobie z szybkością błyskawicy więc czytelnik nie może się nudzić.
Jedyna moja uwaga dotyczy konstrukcji książki, a konkretnie za krótkich rozdziałów. W niektórych przypadkach są to zaledwie trzy- cztery strony i ledwie zbudowane napięcie pryskało w siną, bo w kolejnym rozdziale akcja np. przenosiła się inne miejsce.
Pomimo tego mankamentu "Korzenie zdrady" przeczytałam błyskawicznie i z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę innym wielbicielom powieści historycznych.

Książką którą się dość szybko i przyjemnie czyta, ale mimo wszystko na końcu trochę rozczarowuje.

• Powieść historyczna
  • 1ł) Historia: Anglia
  • Do wymiany/sprzedaży
  • Renesans
  • 2016
  • Szukam

Dodaj cytat z książki Korzenie zdrady