Żydzi sefardyjscy

Wydawnictwo: Cyklady
historyczna

Książka przedstawia najważniejsze etapy historii Sefardyjczyków, prezentuje ich bogaty dorobek literacki i intelektualny. Opisuje wkład sefadryjskich Żydów w hiszpańską cywilizację do czasu wygnania, późniejsze życie w nowych ojczyznach, stopniową em

Feanor | 2012-11-25
Na półkach: Przeczytane, Al-Andalus
Przeczytana: 25 listopada 2012

Przede wszystkim brawa dla wydawnictwa za cały cykl. Niestety niewielki rozmiar publikacji sprawił, że wiele aspektów niezwykle ciekawej cywilizacji Żydów sefardyjskich zostało przedstawionych nazbyt skrótowo. Fragmentami można zostać przytłoczonym listą postaci, które są wymienione tylko z imienia. Nie rozumiem także tego, że tylko część z nich została opatrzona datami. Jednakże książka otwiera wiele drzwi do kolejnych własnych poszukiwań, w czym może pomóc spory wybór literatury obcojęzycznej.

Magdalena | 2015-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2015