An abundance of Katherines

Wydawnictwo: Penguin Books
green,
angielski
Justyna

When it comes to relationships, Colin Singleton's type is girls named Katherine. And when it comes to girls named Katherine, Colin is always getting dumped. On road trip miles from home, this anagram-happy, washed-up child prodigy has ten thousand dollars in his pocket, a bloodthirsty feral hog on his trail, and an overweight Judge Judy.

źródło opisu: http://www.theworks.co.uk/p/romantic-fiction/abund...(?)

źródło okładki: http://www.booktopia.com.au/an-abundance-of-kather...»

nadzieja1925 | 2015-05-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 03 maja 2015

„Wszystko kończy się zerwaniem, rozwodem lub śmiercią.”
19 ZWIĄZKÓW! 19 RAZY PORZUCONY! 19 K-A-T-H-E-R-I-N-E!
Czy w końcu w życiu Colina nastąpi przełom, w którym wykrzyczy „Eureka!”?!

POCZĄTEK (KOŃCA)
Nasz SITZPINKLER Colin Singleton i jego motta życiowe: Katherine, anagramy, “Eureka” oraz ZOSTANIE geniuszem!
„Nie ma drugiego takiego. Colin, powiedz „wyjątkowy” w tylu językach, w ilu umiesz.”
Wymieniony wyżej chłopak (bo w końcu wokół niego kręci się ta książka; jeśli znajdziecie dalej słowa „sitzpinkler” lub „kafir” – wiedzcie, że odnoszą się do niego) zostaje 19 (wokół tej liczby też toczy się książka!!! Dlaczego akurat 19, panie Green?!) raz porzucony i wyjeżdża w świat w celu odszukania siebie, aż trafia do Gutshot w Tennessee (istne zadupie, tam gdzie diabeł mówi dobranoc).
„Laski przyjeżdżają po wielkiego tatusia, bo wielki tatuś nie ma autusia.”
Towarzyszy mu przyjaciel Hassan – chyba najlepsza postać w książce – jak to głosi okładka „wielbiciel reality show Sędzia Judy”....

Książniczka | 2014-08-20

Kolejna książka Greena, która ma przesłanie, mądrość i głębię, a to wszystko w lekkiej, łatwostrawnej, dowcipnej i błyskotliwej formie. Czyta się ją przecudownie, jest pełna ciepła i humoru. Green ma też tyle sympatii dla swoich bohaterów, że nie sposób ich nie polubić.

Colin to cudowne dziecko, prawie geniusz, który niezbyt dobrze radzi sobie z codziennym życiem: w szkole nikt go nie lubi, bo ciągle mówi dziwne rzeczy, których nikt nie rozumie albo które nikogo nie obchodzą. W dodatku ma fiksację na punkcie dziewczyn o imieniu Katherine. Niestety wszystkie go rzucają. Jego jedyny przyjaciel - Hassan ( "...muzułmanin sunnita. Nie terrorysta") zmusza Colina do podróży po Ameryce, by ratować go przed załamaniem po kolejnym porzuceniu. I okazuje się, że to bardzo dobry pomysł, dzięki któremu obydwu otwierają się oczy na pewne sprawy.

Powieść czytelnikowi też daje do myślenia i uświadamia parę rzeczy. Jedną z nich jest to, że w przyjaźni trzeba brać i dawać po równo. Colin też w...

Arlet | 2015-11-18
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 18 listopada 2015

Miałam pewne obawy co do tej książki Greena. Po fascynującej lekturze "Papierowych miast", przejrzawszy "19 razy Katherine" byłam trochę zaniepokojona. Czym? Oczywiście wykresami funkcji, których pełno jest na kartach tej powieści. A co dobrego może być w matematycznych wzorach i wykresach...;)
Jednak zostałam mile zaskoczona, bo historia jest ciekawa, a bohaterowie sympatyczni. Książkę czyta się szybko i niezwykle przyjemnie. Jest bardzo zabawna, ale jak to u Greena bywa, zawiera sporo przemyśleń, można z niej wyciągnąć coś dla siebie.
Colin Singleton - byłe cudowne dziecko, ale wciąż nie geniusz oraz anagramowy maniak znający jedenaście języków, zostaje porzucony po raz dziewiętnasty przez kolejną (czyli dziewiętnastą) dziewczynę o imieniu Katherine. By ulżyć mu w cierpieniu, jego przyjaciel Hassan - nałogowy leń i wielbiciel telewizyjnych programów, namawia go, by wyruszyli w podróż. Podczas jazdy, ich uwagę przyciąga informacja o możliwości obejrzenia grobu arcyksięcia...

Natalia | 2014-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2014

Lubię zaśmiecać swój umysł pozornie mało przydatną wiedzą. Bez zająknięcia wyrecytuję zapamiętaną w podstawówce bajkę Krasickiego i opowiem o ekspresji informacji genetycznej. Obudzona w środku nocy wypowiem jedną z paremii znajdujących się na kolumnie gmachu Sądu Najwyższego. Albo najdłuższe słowo w języku angielskim, oznaczające chorobę płuc. Moja głowa to skarbnica wiadomości na miarę Wiedzy Bezużytecznej, zapewne niewiele z tych informacji wykorzystam w życiu. Dlaczego więc zapamiętuję tego typu rzeczy? Bo dziwactwa są fajne.

Może właśnie dlatego, chyba w odróżnieniu od większości czytelników, naprawdę polubiłam Colina Singletona. Choć za sprawą swego egoizmu, analitycznego podejścia do życia i opowiadania o jakże fascynujących dla niego kwestiach, które jednak nikogo innego nie obchodzą bardziej niż zeszłoroczny śnieg, zapewne więcej osób z chęcią wydrze ze swojego egzemplarza "19 razy Katherine" wszystkie kartki, na których się on pojawia. Tu pojawi się mały kłopot, kilkaset...

Monia0420 | 2014-08-08
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Nie wiem co myśleć o tej książce. Początek był obiecujący, środek średni, a koniec mnie rozczarował. Spodziewałam się czegoś lepszego. Jednak mimo to, myślę że warto ją przeczytać chociażby ze względu na humor i poznanie kolejnych ciekawych bohaterów (jak chyba zauważyłaś John Green świetnie kreuje postacie i poświęca im dużo czasu co nie zdarza się we wszystkich książkach). W tej książce zabrakło mi emocji i jakiegoś niespodziewanego zbiegu wydarzeń.

| 2015-03-16

Ha ha ha! Ta książka jest po prostu przezabawna! Sam fakt- 19 razy Katherine jest dosyć dziwny, a jeszcze podstawienie go do wzoru... Taki ubaw z tego miałam! To jak John Green umiejętnie posłużył się matematyką w tej książce, a właściwie Jego przyjaciel, to jest po prostu... ech! szok!
Zachęcam do przeczytania wszystkich wielbicieli Greena, ale nie tylko!

formalina | 2013-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2013

Wydawnictwo "Bukowy las" wypuściło ostatnio trzy książki Greena, wstyd nie znać ostatniej, już przetłumaczonej. A "Mnogość Katarzyn" trzyma formę.

Oto główny bohater, Colin Singleton. Nie mylić z simpleton, bo prostaczkiem nie jest. Jest cudownym dzieckiem, uzdolnionym właściwie w każdym kierunku (oprócz garncarstwa i muzyki), miłośnikiem anagramów, gier słownych i równań. Czyta, dla własnego rozwoju, czterysta stron dziennie. Zna osiem języków. Uwielbia rzucać ciekawostki, które najczęściej nie interesują nikogo, prócz niego. (Sounds familiar?)
W sferach uczuciowych ma pewne kłopoty, czasem nie wyczuwa sarkazmu, ale jak na nerda jego statystyka jest imponująca- łącznie rzuciło go dziewiętnaście dziewczyn imieniem Katherine. I po tym ostatnim rozstaniu spotykamy Colina po raz pierwszy i ruszamy w podróż od złamanego serca i czekania na olśnienie do sklejonego serca i gotowego równania.

Książka jest bliska "Alasce", patrz: główny bohater, ale wiele ma wspólnego też z...

Malachia | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 lipca 2014

Po przeczytaniu „Szukając Alaski” Johna Greena, ta pozycja lekko mnie rozczarowała. Miałam wrażenie, że czytam podręcznik matematyczny. Co prawda do książki przyciągnęła mnie magiczna liczba 19, ale nie sądziłam, że liczby, wykresy, wzory będą tutaj wiodły prym. Tłumaczenie z oryginału też pozostawia wiele do życzenia. Za to rekompensatą był dla mnie motyw poszukiwania „brakującego fragmentu” i poczucie humoru autora.

Madi | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Powiem tak: Zła nie jest,ale na kolana nie powala.
Co prawda jest to powieść młodzieżowa,ale po przeczytaniu "Gwiazd naszych wina",którą po prostu pokochałam ,postanowiłam przeczytać jeszcze coś tego autora sądząc ,że będzie w tej samej tonacji.
Niestety w porównaniu do "Gwiazd..." wypadła bardzo słabiutko,choć może młodszym czytelnikom będzie się podobać.
Czy przeczytam coś jeszcze Pana Greena?
Jeśli córka kupi sobie jeszcze jakąś książkę tegoż autora ,to na pewno tak,ale zabiegać o nią na pewno nie będę.

Miriam Fraser | 2015-03-29
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 29 marca 2015

Ta książka często wywoływała u mnie uśmiech. "Teoremat o zasadzie przewidywalności Katherine" był dla mnie niepojęty, ale za to samo założenie, że można przewidzieć jak potoczy się związek, wręcz przezabawny. Dodatkowo czas przy lekturze umiliły mi częste śmieszne sytuacje i gry słowne.

Lubię książki o geniuszach, a ten tu bohater był genialnie skonstruowany.
Cudowne dziecko, które nie potrafi sobie poradzić z zerwaniem z 19-nastą z kolei Katheriną.
Droga do znalezienia samego siebie.
Decyzja, co dalej robić ze swoim życiem.

John Green napisał książkę z wieloma ważnymi refleksjami. Jest to powieść z morałem, która wywołała u mnie wielką sympatię.