Cześć, Księżniczko!

Cykl: Klub outsiderów (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
¡Buenos días, princesa!
Zaczarowana

Nowa trylogia Blue Jeansa, autora „Piosenek dla Pauli”!

Hiszpański bestseller o przyjaźni, miłości i codziennych zmaganiach z rzeczywistością! Szóstka młodych ludzi, którzy czują, kochają, cierpią i marzą jak inni. Dwa lata temu założyli „Klub outsiderów”. Trzymają się razem, choć każdy z nich jest inny.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl

źródło okładki: http://paranormalbooks.pl

Ruthless_Woman | 2014-10-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 października 2014

Blue Jeans jest autorem, który na dźwięk jego nazwiska od razu w głowie świta mi myśl "Piosenki dla Pauli". Od teraz do "Piosenek..." dołączy nowe skojarzenie "Cześć Księżniczko!". Książka pod względem graficznym, narracyjnym jest bardzo podobna do wcześniej wspomnianej powieści.
Ale to mi się bardzo podoba. Autor ma swój charakterystyczny styl i to jest zaletą ;)
Ta pozycja była dla mnie czystą przyjemnością. Czytając zatapiałam się w słowach i delektowałam nimi. Historia jednej paczki przyjaciół, ale każdy z członków miał własne przeżycia.
Polecam, naprawdę.

Weronika | 2014-10-05

Jest Super, nieprzewidywalna do samego końca.

Miśka | 2015-04-26
Przeczytana: 28 marca 2015

Cudowna książka a koniec... niesamowicie zaskakujący!

MałaPisareczka | 2017-06-14
Przeczytana: sierpień 2014

Po dziesiątkach przeczytanych powieści z gatunku paranormal romance ma się ochotę na coś zupełnie innego. Przychodzi czas na książkę młodzieżową – poruszającą problemy z rodzicami, szkołą, przyjaźnią czy miłością.
[...]
Książka przepełniona jest refleksjami. Szczególnie zauważają je docelowi adresaci – młodzi ludzie, a rówieśnicy bohaterów. Postacie niejednokrotnie musza wybierać pomiędzy miłością a przyjaźnią, jak i stawać przed trudniejszymi decyzjami, takimi jak zamieszkanie u taty czy mamy. Cześć, księżniczko okazało się lustrem, w którym nastolatek powinien zobaczyć cząstkę siebie, jak również otaczających go ludzi.
[...]

Polecam młodszym i starszym! Cześć, księżniczko to kawał dobrej literatury, która pozwoli się zrelaksować. Bardzo się cieszę, że już wkrótce pojawi się drugi tom zatytułowany Byle się nie… zakochać. Te czterysta dwadzieścia stron to zdecydowanie za mało.

Pełna recenzja na:...

moniekk123 | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Rewelacja ! Z niecierpliwością czekam na kolejną część, książka typowo młodzieżowa. Ostatnie strony książki czytałam z zapartym tchem . Kolejna znakomita trylogia Blue Jeans (:
ŚWIETNA ! :>

bpapaj | 2014-06-21
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Zaskakujący koniec, którego aż warto przeczytać tę książkę.
Niepowtarzalny styl pisania Bleu Jeansa ukazał się również w tej powieści. Jak dla mnie - czytelniczce ostatniej trylogii Jeansa "Piosenek dla Paulii" - z początkiem książki ogarniała mnie nuda.
Widziałam zbyt wiele podobieństw co do bohaterów, ich zachowań czy faktów. W skrócie: była to dla mnie książka pisana tylko po to, aby wydać następny druk.
Jednak wraz z rozwojem akcji zostałam całkowicie wciągnięta w świat sześciu przyjaciół. Charakterystyczny dla Jeansa nagły oraz zaskakujący zwrot akcji jedynie pogłębił moje zainteresowanie tą książką. Muszę was zapewnić, że koniec rozentuzjował mnie oraz wręcz nakazał mojej ciekawości przeczytać drugą część. Ja jestem niestety w tej niewygodnej sytuacji, że chwilowo drugiej części jeszcze nie ma.
Jest to książka dla bardzo uważnego i cierpliwego czytalnika, który lubi powieści wielowątkowe. Jedna, rozbudowana akcja jest ukazaywana z wielu stron i przeplatywana wieloma...

Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia co do tej powieści. Mój pierwszy zarzut dotyczy czasu w jakim rozgrywa się akcja. Owszem, są autorzy, którzy potrafią stworzyć świetną powieść, której akcja toczy się w przeciągu tygodnia(ba, czasem nawet w przeciągu dnia) ale Blue Jeans się do nich niestety nie zalicza- wszystko dzieje się zdecydowanie zbyt szybko, akcja pędzi jak na złamanie karku. Przespanie się z kimś po kilku dniach związku? Jasne, nie ma problemu- przecież to "wielka miłość". A bohaterowie? Trzeba przyznać, że tu jest już sporo lepiej, ponieważ każda postać ma swój indywidualny charakter, nikt nie jest papierowy. Nie są idealni, mają swoje wady i zalety i jest to dużym plusem na tle całej masy idelanych dziewczyn i facetów z wielu książek dla nastolatków(niejako wyjątek od tej zasady stanowią Valeria i Raul, dwójka która działała mi na nerwy przez caly czas-cukierkowi aż do bólu zębów). Szczególnie polubiłam Meri(zapewne dlatego, że jej rozterki są mi szczególnie...

blueberrysmiles | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam, że koniec był najfajniejszy.
Cała książka zaczyna się gdy szóstka najlepszych przyjaciół z Madrytu wybiera się na imprezę dla studentów. W końcu wchodzi tylko trójka z nich, bo ochrona nie nabrała się na ich podrobione legitymacje studenckie, więc zamiast 10 € płacą 20 €.
Pozostała trójka idzie do McDonalda.
W książce głównymi bohaterami są "Odtrąceni", czyli ci którzy nie są zbyt lubiani w szkole.
W całej lekturze przewijają się liczne wątki o miłości.
Z całą pewnością polecam wszystkim (powyżej 12-14 lat), czuję lekki niedosyt, ale wyjdzie niedługo druga część.
Pod koniec książki dowiadujemy się, że jedna z bohaterek jest najprawdopodobniej (wg. jej psychologa) chora na dość ciężką chorobę psychiczną.

KKarolina | 2014-04-21
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Warte polecenia :)

anitrix | 2014-08-17
Przeczytana: lipiec 2014

"Dzień dobry księżniczko!
Całą noc śniłem o tobie!
Szliśmy do kina,
miałaś na sobie tę różową sukienkę
która tak mi się podoba.
Myślę tylko o tobie, księżniczko!
Zawsze myślę o tobie!

Życie jest piękne

Oglądając w rękach liczącą sporo stron książkę z białą okładką, dającą mi jasno do zrozumienia, że mam do czynienia z typową książką dla spragnionych prawdziwej miłości nastolatek, początkowo poczułam do niej sporą niechęć. No ale jak mówi przysłowie "nie ocenia się książki po okładce". Dlatego postanowiłam poświęcić jej swój czas. i powiem szczerze, że nawet nie żałuję.

Jest to opowieść o perypetiach pewnej paczki przyjaciół. Każdy z nich ma swój sekret- mianowicie kogo kocha. I jak widać jest to główna fabuła książki.W niektórych momentach jest się łatwo pogubić o którą osobę tak naprawdę chodzi. Przyznam, że ja do końca książki nadal nie byłam w stanie zrozumieć pewnych spraw. Książka jest wciągająca, idealna dla nastolatek. Idealnie pokazuje, jak nieźle może...