Smaczne zupy. 365 smacznych przepisów.

Tłumaczenie: Małgorzata Korowaj
Wydawnictwo: Buchmann
8 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Soup of the Day
Ka_Ha

Wyśmienite propozycje 365 zup: od odświeżającego gazpacho w letnie dni do duszonego na wolnym ogniu mięsa z warzywami zimą, poprzez delikatny rosół z zieleniną i makaronami wiosną, do rozgrzewającej zupy krem z korzennych owoców jesienią. Książka pomaga czytelnikowi odnaleźć idealną zupę, która będzie wynikiem połączenia sezonowych składników, panujących warunków atmosferycznych i wrażliwości smakowej biesiadujących.

źródło opisu: www.gwfoksal.pl

źródło okładki: www.gwfoksal.pl

Ka_Ha | 2014-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia

Uwielbiam w tej książce skorowidz produktów, który pozwala szybko odnaleźć wśród gąszczu przepisów ten jeden mnie interesujący. Całość książki została skonstruowana w formie kalendarza - mamy 12 miesięcy i każdego dnia możemy ugotować inną zupkę. Proponowane potrawy odpowiadają aktualnie dostępnym sezonowym produktom. Przepisy są zróżnicowane i jest ich tak wiele, że długo można cieszyć się efektem zaskoczenia. Niestety szata graficzna nie powala na kolana - zdjęcia są poprawne, ale wybitnie monotonne przez identyczny sposób kadrowania i podobne kompozycje. Niemniej jednak bogactwo smakowitych przepisów sprawia, że jest to jedna z moich ulubionych pozycji w kulinarnej biblioteczce.

Edwin | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Książka jest bardzo ładnie wydana. Zawiera wiele ciekawych i nietypowych pomysłów na zupy. Podział na sezony z lubością ignoruję.

trycha | 2014-02-23

Lubię te książkę, za ładne wydanie, smaczne i nieskomplikowane przepisy (choć czasami trudno o surowce wyjściowe) i w miarę rozsądny skorowidz. Dobry zakup.

remik | 2017-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Remik