7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Piotr

„Morskie diabły” poświęcone są przede wszystkim włoskim morskim siłom specjalnym, które skupione zostały w 10 Flotylli MAS. Autor początkowo dowodził okrętem podwodnym „Scire”, który był nośnikiem „żywych torped”, a następnie został dowódcą tych elitarnych sił, które nie miały sobie równych w okresie drugiej wojny światowej. Na podstawie bezpośrednich relacji uczestników akcji i osobistych wspomnień autora powstała książka, która do dzisiaj jest podstawowym źródłem wiedzy o włoskich morskich siłach specjalnych.

źródło opisu: FINNA, 2005

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/