Spisek tęczowej koalicji - Hughes Spenser

Wydawnictwo: Fronda

Książka ta stała się już klasyką amerykańskiej literatury z gatunku political fiction. Sensacyjna intryga, szybkie tempo i niespodziewane zwroty akcji upodabniają ją do literatury kryminalnej, zaś obecność licznych motywów religijnych wskazuje na podobieństwo do nurtu clerical fiction. Jej osią fabularną są zakulisowe działania lobby gejowskiego, które dąży do zmiany ustawodawstwa w USA i rozszerzenia swych wpływów w Stanach Zjednoczonych. To powieść nie tylko o mechanizmach władzy i potędze mediów, lecz przede wszystkim o małości i wielkości człowieka, o męstwie i tchórzostwie, rozpaczy i nadziei, zdradzie i miłości.

fotyk | 2015-05-31
Przeczytana: 29 maja 2015

Taaak. Zastanawiam się dlaczego brak opinii o tej książce, niezależnie, złych czy dobrych. Widzę oceny skrajne - jedna gwiazdka i (tak jak moja) 9 gwiazdek. Czyżby książka była bardziej prawdziwa niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać? Bardzo zachęcam do przeczytania!

jacek772 | 2015-11-01
Adam Wątroba | 2014-12-14