Bunt

Wydawnictwo: Rekonkwista
opowiadanie polskie

Debiutancki zbiór opowiadań historyka, publicysty (m.in. Najwyższy Czas, Nowe Państwo, Fronda) i działacza politycznego. Jest to cykl opowiadań fantastycznych o społeczności liceum w Euroregionie Warty w bliskiej przyszłości XXI wieku. Z przedmowy Macieja Parowskiego: "Opowiadania Regalicy nie są wielką literaturą, ale jest to proza przewrotna, pełna socjologicznej wyobraźni."

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Rekonkwista, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Konkwistadorrr | 2012-12-17
Przeczytana: 2003 rok

Mistrzostwo świata! Dla ludzi o sporej wyobraźni. Książka dla tych wszystkich, którzy nie ulegają politycznej poprawności, którzy potrafią i nie boją się nazywać spraw po imieniu. Wizja polskiej przyszłości gdzie szkoły nazywa państwo imieniem J. Kuronia, a patronem duchowym wszelkich pozytywnych poczynań społecznych jest A. Szechter zwany Michnikiem. Jednak do tego cynicznego burdelu zbliża się BUNT! Godna pozycja, godna.

wawilk | 2016-12-02
stefanabol14 | 2016-11-20