Polskie pigułki

Wydawnictwo: Fundacja Bęc Zmiana
7 (13 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pilules polonaises
satyra

Fanny Vaucher – autorka niesamowitego bloga o Warszawie Pilules Polonaises, który już w grudniu nakładem wydawnictwa Bęc Zmiany ukaże się w formie książki, tak mówi o swoim projekcie: Pigułki przeciwbólowe towarzyszyły mi w przeprowadzce ze Szwajcarii do Warszawy – ich biało­‑czerwony kolor jest zupełnie jak flaga Polski. Do dziś ich nie zużyłam, więc rok spędzony tutaj nie był aż tak...

Pigułki przeciwbólowe towarzyszyły mi w przeprowadzce ze Szwajcarii do Warszawy – ich biało­‑czerwony kolor jest zupełnie jak flaga Polski. Do dziś ich nie zużyłam, więc rok spędzony tutaj nie był aż tak bolesny.
Zaczęłam prowadzić bloga Pilules polonaises bez refleksji o tym, „dlaczego to robię”, kompletnie spontanicznie, intymnie – dla siebie. Myślę, że na początku właśnie w ten sposób usiłowałam oswoić się z nowym środowiskiem. Ale nie nazwałabym tego terapią, raczej potrzebą zrozumienia, zbudowania więzi emocjonalnej z miejscem, próbą zakorzenienia się i polubienia swojego nowego otoczenia. Przyjechanie do Warszawy jest trochę czymś innym niż na przykład przybycie do San Francisco, bo Warszawa wymaga czasu i cierpliwości i determinacji w odkrywaniu wszystkiego krok po kroku. Po prostu trzeba chcieć się z nią zmierzyć, a nie biernie oczekiwać, że jej piękno rzuci się nam w oczy.

Finansowanie: Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia oraz Instytut Polski w Paryżu

źródło opisu: http://sklep.beczmiana.pl/polskie-pigulki-p-308.html

źródło okładki: http://sklep.beczmiana.pl/images/Fanny_okladka.png

Delur | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

Wspaniała książka, jestem oczarowany! Dużo humoru, przepiękne ilustracje (niektóre z nich aż chce się powiesić na ścianie). Uchwycona dusza Warszawy razem ze wszystkimi jej wadami. Książka w trzech językach - francuskim, polskim i angielskim, doskonała na prezent dla zagranicznych znajomych, ale też po prostu nowych mieszkańców i mieszkanek Warszawy.
Kupujcie!

Megapodius | 2017-12-22