Śniegi pokutujące

literatura podróżnicza
Góry Books
2012-01-01
2012-01-01

Jedna z najlepszych książek "wyprawowych" jakie czytałem. A przeczytałem ich mnóstwo, bo lubię wszelkiego rodzaju górskie klimaty, choć sam nie wychylam nosa poza Tatry :)

W końcu zmęczyłem. Dawno już żadna "górska" książka nie wchodziła mi równie opornie.
Prowadzenie narracji wg mnie trąci myszką. Więcej tutaj jest rozstrząsania spraw kierowniczych niż samej wyprawy. O czym zresztą autor niejako uprzedza na początku.

Książka "Śniegi pokutujące" trafiła w moje ręce zupełnym przypadkiem, aż do pewnego deszczowego dnia tegorocznego maja, nie słyszałam ani słowa o jej autorze. Wrocław, Dworzec Główny PKP, 15 minut do odjazdu pociągu... i książka o tematyce górskiej. To wystarczyło, żeby zabrać ją z sobą, ale nie spodziewałam się, że trafił mi się taki diamencik. :)

Czytelnik-wielbiciel gór, zainteresowany historią zdobywania szczytów znajdzie tu bardzo interesująco podaną relację z jednej z wielu udanych wypraw polskich himalaistów.
Jest to też książka dla wielbicieli przygód. Ale jest coś , co sprawia, że po odłożeniu książki na półkę ( w moim przypadku- oddaniu z wielkim żalem na dworzec do wypożyczalni ) opowieść zostaje z nami dłużej. Jest to niebywała charyzma autora, który dzieli się z nami swoimi przemyśleniami, całym wachlarzem emocji. Szczerość, prostolinijność i ogromna mądrość autora i bohatera relacjonowanej wyprawy stanowią największą wartość tej książki.
Gorąco poleciłam bliższym znajomym tę książkę i już nie mogę się doczekać na ich wrażenia.
Gorąco polecam!

• Poszukuję
  • GÓRY- przeczytać
  • Góry
  • Góry/wspinaczka

Dodaj cytat z książki Śniegi pokutujące