Zderzenia zdarzeń

ola

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Rosemary | 2018-02-06
Przeczytana: 03 lutego 2018

Ta recenzja będzie niejako historyczna. Książka Pana Wilczkowskiego ukazała się nakładem zaledwie tysiąca egzemplarzy i wydaje się, że żaden z jej posiadaczy jak dotąd nie zdecydował się na napisanie recenzji. Jak w ogóle ta pozycja trafiła w moje ręce? Usłyszałam o niej od mojego taty, który w swoim czasie schodził wszystkie góry w Polsce i przeczytał wszystkie książki na temat alpinizmu i himalaizmu, jakie wydano. Czytał już wcześniej inną książkę autora "Miejsce Przy Stole" i był zainteresowany tą, ale żadna księgarnia jej nie miała. Cóż, dla chcącego nic trudnego - dostał ją ode mnie na najbliższe urodziny. Jakieś dwa tygodnie temu pożyczył mi ją uznając, że może mnie zainteresować. Przykrym zbiegiem okoliczności stało się to na kilka dni przed tragedią na Nanga Parbat.

O czym jest ta książka? O zderzeniu zdarzeń, co potwierdza dedykacja na pierwszej stronie. Jest to opowieść o tym, że wszystko się ze sobą łączy, a podstawą takiego poglądu jest fizyka kwantowa. Opowieść o...