Diary of a Wimpy Kid: Hard Luck

Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 8)
Wydawnictwo: Puffin Books
angielski
zandam

Greg Heffley's on a losing streak. His best friend, Rowley Jefferson, has ditched him, and finding new friends in middle school is proving to be a tough task. To change his fortunes, Greg decides to take a leap of faith and turn his decisions over to chance. Will a roll of the dice turn things around, or is Greg's life destined to be just another hard- luck story?

źródło opisu: Puffin, 2013

źródło okładki: http://www.puffin.co.uk

AnnaSikorska | 2017-04-11

Fabuła przypomina piłeczkę puszczoną w ruch i potrącającą kolejne przeszkody, uruchamiającą kolejne mechanizmy, przez co czytelnik nie ma czasu na nudę. Prosty język, szybka akcja, spora dawka humoru wynikająca z absurdalnych zachowań oraz prześladującego chłopca pecha sprawiają, że lektura rozbawi nie tylko młodego czytelnika. Dla mnie jest to piękne spojrzenie na często fatalnie kończące się dobre intencje dzieci.
Fabuła każdego tomu zawsze ma temat przewodni. Raz są nim wakacje, innym razem święta, nauka w gimnazjum, relacje z rodzeństwem, twarde wychowanie, dojrzewanie, konsekwencje złych czynów, pierwsze związki, rodzinne wyprawy czy kult przeszłości rodziców. Niedługie nakładające się na siebie scenki wprowadzające kolejne elementy napięcia i kończące się zabawnym rozwiązaniem sprawiają, że lekturę czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Aby dodatkowo urozmaicić czytanie w książce nie zabraknie elementów komiksowych, dzięki czemu sięgają po nią również przeciwnicy...

Alix | 2014-03-21

Jedna z najlepszych części "Cwaniaczka". Tym razem Greg przechodzi sam siebie :P Jak dorośnie, wezmę go na męża, będziemy razem świrować!!! :)

Książkąpołapkach | 2014-05-20

Kiedy najlepszy przyjaciel poznaje dziewczynę i zaczyna spędzać z nią każdą wolną chwilę, to twoje życie zmienia się w pasmo porażek. Okazuje się, że nie masz z kim porozmawiać, nikt nie obroni cię przed psem sąsiada, nie pomoże w lekcjach. Zostałeś sam. Do tego własna mama bardzo chce ci pomóc zdobyć nowych przyjaciół, co niekoniecznie kończy się dobrze, a żeby tego wszystkiego było mało to znajdujesz, oczywiście przez zupełny przypadek, swoje skarby z dzieciństwa, które myślałeś, że przepadły.

Gregory to piętnastolatek, który zupełnie słusznie zagościł w sercach dzieciaków na całym świecie. To już kolejny tom serii przygód Grega, który i mnie ubawił, choć z powyższego opisu można wnioskować, że w książce nie ma nic śmiesznego. A jednak sposób, w jaki bohater opisuje swoje przeżycia, ale i emocje, które nim targają po odsunięciu się od niego najlepszego przyjaciela, jest tak zabawny, że nie można się nie śmiać.

Dodatkową atrakcją książki są świetne rysunki, które w...

Gustawsonek | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Cwaniaczek się nie zmienia - wciąż zabawny i ciekawy...podobał mi się wątek z magiczną kulą osiem.

Kitsune101c | 2014-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2014

Po raz kolejny jestem zachwycona Dziennikiem Cwaniaczka. "Zezowate szczęście" to kolejna z serii książka Jeffa Kinnera, który w niesamowity sposób bawi czytelników przygodami Grega. Z niecierpliwością oczekuję na następny dziennik. :)

suzi900 | 2017-01-19

"Zezowate szczęście" trafiło do nas z wyprzedaży w Biedronce. Był to całkowicie przypadkowy zakup. Chciałam znaleźć książkę, która zachęci moje dzieci do czytania. I tak zaczęła się nasza rodzinna przygoda z Gregiem.
Zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Książkę zabraliśmy ze sobą na wakacje na Mazurach. Każdego ranka, na słonecznym tarasie, przy płatkach śniadaniowych, czytałam dzieciom kawałek tego przezabawnego dziennika. Rechotaliśmy plując mlekiem a razem z nami rechotała Pani sprzątająca sąsiednie pokoje w pensjonacie. Na zakończenie stwierdziła, że koniecznie musi kupić tę książkę swoim wnukom.

Retoxy194 | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

I jak zwykle pan Kinney mnie nie zawiódł. Wręcz podsycił moje zamiłowanie do jego serii. Duża dawka śmiechu towarzyszyła mi od początku lektury. Widać też było, że bohatera dopadają coraz to nowe problemy związane z miłością swojego jedynego przyjaciela. Ciekawe były też wydarzenia związane z życiem rodzinnym, które przeplatały się przez problemy szkolne naszego bohatera. Książka ta podtrzymuję dobry poziom swoich poprzedniczek. Nic tylko polecać i nieubłaganie czekać na kolejne tomy.

Martyna | 2015-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Jak zawsze śmieszne i bardzo przyjemnie w czytaniu :)

Artur | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, Młodzieżowa, 2014
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Kolejna książka o Gregu. Tyle wystarczy. :P

Mati | 2017-08-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2017

Polecam! Głównie o kuli nr 8 która podejmuje niektóre decyzje za Grega.