Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Bożena Kojro
Wydawnictwo: Wilga
Siiri tekee maalin
joly_fh

Duży Otto, średni Otto i mały Otto uwielbiają grać w piłkę nożną. Siri chciałaby grać z nimi, ale zdaniem chłopców nie ma oko do piłki. Postanawia pokazać przyjaciołom, na co ją stać, i udowodnić, że dziewczyna też może być dobrą zawodniczką. Zapisuje się do drużyny futbolowej Dzielne i Celne. Jest najmłodsza i ciągle ktoś zabiera jej piłkę na boisku. Gdy Siri słyszy, że jej drużyna zagra przeciwko Błyskawicom, chce zrezygnować, ale wtedy mały Otto pokazuje jej kilka sztuczek z piłką. Co wydarzy się podczas ostatniej minuty meczu? Czy Siri uda się zabłysnąć?

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2013

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

Katarzyna_Es | 2017-02-22

Toporne to i kanciaste.

Pojawia się natomiast okazja żeby przypomnieć: "Dziewczynki, wy też możecie, wy też umiecie, wy też możecie chcieć". Nawet jeśli starsza koleżanka nazwie cię niezdarą i maluchem. Go girl!

marpil | 2014-10-20

Seria o Siri to książki, w których na pozór nie ma psychologicznych treści (no bo jak to w książce o tym, że dziewczynka hoduje pchłę, a druga chce mieć psa?), ale lekkie zwykłe historyjki z dużą dozą humoru i mnóstwem Ottów na każdej stronie. Że to takie bajeczki o niczym, z roześmianą bohaterką, trochę szaloną mamą i tatą bujającym w obłokach (albo wślizgującym się pomiędzy dwie okładki książki), ale to głęboka prawda o dzieciach. Dla dzieci – bo odnajdują w Siri siebie samych – może nie w miedzianych włosach i czerwonej sukience, ale w potrzebie akceptacji, w energii, w pomysłowości, w potrzebie ruchu, w tej życiowej niecierpliwości i w chęci zbadania świata do ostatniego kamyczka. A dla rodziców, by dodawali swoim dzieciom odwagi w każdej sytuacji, by wyszukiwali w nich okruszki talentu i zlepiali je w pasję, by zawsze zgłębiali istotę sprawy, nim pochopnie wyciągną wnioski i by czasem zastanowili się jak długa może być „zagodzina”, gdy chce się akurat porozmawiać o...

ZwykłaMatka | 2015-10-25
Przeczytana: 24 października 2015

Nie, nie, nie. Chciałam spróbować książkę szwedzkich autorów. Sparzyłam się. Sztywne, krótkie zdania, za to powtarzalność imion..... Nie dałam rady tchnąć najmniejszych choćby emocji w czytanie tej książki i już wiem, że po kolejne części nawet nie sięgnę! Jednak pisarzy szwedzkich jest więcej, więc spróbuję innych :)

MamaMi | 2016-02-24
Przeczytana: 14 lutego 2016

Jako wielka fanka Siri, dołączam się do kibiców na meczu jej drużyny i wołam głośno: SI-RI! SI-RI! SI-RI!

Solea | 2019-01-18
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane