Gucci, Gucci, łapci

2009-05-20
2009-05-20
Sylwia Trzaska
margolis sue

Mało realistyczna i przerysowana historia (podobno) pechowej dziewczyny, która ma niesłychanego farta. Książka z jednej strony piętnuje odchudzanie w ciąży, z drugiej zaś naśmiewa się z osób przy tuszy. Pełno tam wpadek i mało śmiesznych tekstów.
Niespójna, naciągana, przerysowana.

Niespójna, naciągana, przerysowana.

Książka napisana w sposób bardzo skomplikowany. kiedy zaczęłam czytać myliłam głównych bohaterów z innymi. Mały opis przyrody bądź otoczenia co nie wpływa dobrze na książkę. Cała książka to jak kłębek wełny, który jak rozwiniesz dopiero dowiesz się o co w tym naprawdę chodziło. Mam nadzieję że do niej nie wrócę.

Książkę mogłabym zaliczyć do lektury lekkiej i szybkiej do zapomnienia. Jednakże wszystko popsuł wątek miłosny przepleciony jakąś sprawą kryminalną, która zdarzyła się w rodzinie chłopaka bohaterki. Sprawa ta została ukryta przed główną bohaterką i przez to powstał pseudodramatyzm w relacjach między nimi. Płacz, rozstanie, a potem szczęśliwe zejście. Kompletnie mnie to nie przekonało i popsuło całą książkę.

Całkiem fajna książka...
Przyjemnie się ją czyta i wciąga...
Rozczarowało mnie zakończenie....
Dosyć banalne i przewidywalne...

Całkiem fajna książka...
Przyjemnie się ją czyta i wciąga...
Rozczarowało mnie zakończenie....
Dosyć banalne i przewidywalne...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem miła ksiązka do poczytania na wakacje/weekend. Obawiałam się kompletnego dna, a momentami było całkiem śmiesznie.

Szkoda czasu. Zwykle kończę czytać, to co zaczęłam i jakoś dałam radę, ale nie było łatwo. Nie spodziewałam się wybitnego dzieła (czytałam wcześniej "Ładne kwiatki" Sue Margolis)lecz historia i sposób jej przedstawienia okazała się z lekka żenująca. Główna bohaterka - Ruby (32 l.),prowadzi ekskluzywny butik dla przyszłych mam i ich nowonarodzonych dzieci. Jej przyjaciółka jest mamą dwójki dzieci, matka akurat zaszła w ciążę w wieku 50 lat, a jej pracownica i przyjaciółka ma problemy z zajściem. Jakby było mało, to chłopak Ruby jest ginekologiem uwikłanym w aferę surygatek.
Nie wiem czy miała to być komedia, romans czy kryminał. Kolokwialnie mówiąć "kupy się ta historyjka nie trzyma".

Tytuł książki jest zabawny trzeba przyznać i cała jej treść, taka miła lekturka na wieczorek przy herbatce :)

Książka momentami strasznie się ciągnie, jednak dla paru prześmiesznych momentów warto ją przeczytać.

Ogólnie książka dobra. Można się uśmiechnąć podczas czytania, pojawia się element niepewności i zagadki. Generalnie sympatyczni bohaterowie, aczkolwiek picie alkoholu przez lekarza, na chwilę przed dyżurem czy popijanie winka przez kobietę w ciąży autorka mogła sobie podarować.

Książka pełna śmiesznych sytuacji, gier słownych. Nie pamiętam kiedy po raz ostatni tak głośno śmiałam się czytając książkę. Ludzie w autobusie aż dziwnie na mnie patrzyli :)

• 2011
  • Listopad5