Gucci, gucci, łapci

Sue Margolis
978-83-10-11663-5
margolis, sue
pszczoolka

Prześmieszna powieść o miłości, mężczyznach, brzdącach i zakupach - żywiołach, nad którymi nie da się zapanować. Ruby Silverman - lat trzydzieści dwa, stanu wolnego - oddaje się całą duszą pracy w ekskluzywnym butiku dziecięcym, gdzie dziane mamusie polują na designerskie powijaki i inny pocieszny kram. A co z ciałem? Ciało, tyle że jej matki, sprawia niespodziankę i szykuje dla Ruby......

Ciało, tyle że jej matki, sprawia niespodziankę i szykuje dla Ruby... braciszka albo siostrzyczkę.
Szok, w jaki wpędza ją ta radosna nowina, zmusza Ruby do przemyślenia własnych planów prodziecinnych. Czy dogadzanie ciężarnym celebrities i cmokanie z zachwytu nad potomstwem przyjaciół to jej jedyna perspektywa na przyszłość?
Na scenę wkracza Sam Epstien, apetyczny ginekolog, z którym idzie Ruby jak z płatka, do czasu, kiedy wpada na trop straszliwej afery – kryptonim: Surogatka. Czy w imię prawdy zaryzykuje własną karierę, a przy okazji wyleje kochanka z kąpielą?

Stasia | 2013-08-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Książka momentami strasznie się ciągnie, jednak dla paru prześmiesznych momentów warto ją przeczytać.

Lucyna | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Szkoda czasu. Zwykle kończę czytać, to co zaczęłam i jakoś dałam radę, ale nie było łatwo. Nie spodziewałam się wybitnego dzieła (czytałam wcześniej "Ładne kwiatki" Sue Margolis)lecz historia i sposób jej przedstawienia okazała się z lekka żenująca. Główna bohaterka - Ruby (32 l.), prowadzi ekskluzywny butik dla przyszłych mam i ich nowonarodzonych dzieci. Jej przyjaciółka jest mamą dwójki dzieci, matka akurat zaszła w ciążę w wieku 50 lat, a jej pracownica i przyjaciółka ma problemy z zajściem. Jakby było mało, to chłopak Ruby jest ginekologiem uwikłanym w aferę surygatek.
Nie wiem czy miała to być komedia, romans czy kryminał. Kolokwialnie mówiąć "kupy się ta historyjka nie trzyma".

Mayova | 2016-01-15
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Książkę mogłabym zaliczyć do lektury lekkiej i szybkiej do zapomnienia. Jednakże wszystko popsuł wątek miłosny przepleciony jakąś sprawą kryminalną, która zdarzyła się w rodzinie chłopaka bohaterki. Sprawa ta została ukryta przed główną bohaterką i przez to powstał pseudodramatyzm w relacjach między nimi. Płacz, rozstanie, a potem szczęśliwe zejście. Kompletnie mnie to nie przekonało i popsuło całą książkę.

Iwon222 | 2013-10-15

Tytuł książki jest zabawny trzeba przyznać i cała jej treść, taka miła lekturka na wieczorek przy herbatce :)

Justyna | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Książka napisana w sposób bardzo skomplikowany. kiedy zaczęłam czytać myliłam głównych bohaterów z innymi. Mały opis przyrody bądź otoczenia co nie wpływa dobrze na książkę. Cała książka to jak kłębek wełny, który jak rozwiniesz dopiero dowiesz się o co w tym naprawdę chodziło. Mam nadzieję że do niej nie wrócę.

Baśka | 2015-03-31
Przeczytana: 31 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Całkiem fajna książka...
Przyjemnie się ją czyta i wciąga...
Rozczarowało mnie zakończenie....
Dosyć banalne i przewidywalne...

vivienne95 | 2011-08-28

Dobra na leniwe popołudnie, ale bez rewelacji. Łatwo i przyjemnie się czyta, ale nie tu żadnego "głębszego" sensu.

pistacjowa | 2012-10-22
Przeczytana: 19 października 2012

Ogólnie książka dobra. Można się uśmiechnąć podczas czytania, pojawia się element niepewności i zagadki. Generalnie sympatyczni bohaterowie, aczkolwiek picie alkoholu przez lekarza, na chwilę przed dyżurem czy popijanie winka przez kobietę w ciąży autorka mogła sobie podarować.

martuh | 2012-07-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Książka pełna śmiesznych sytuacji, gier słownych. Nie pamiętam kiedy po raz ostatni tak głośno śmiałam się czytając książkę. Ludzie w autobusie aż dziwnie na mnie patrzyli :)

liv87 | 2014-05-02
Przeczytana: 30 kwietnia 2014

Całkiem miła ksiązka do poczytania na wakacje/weekend. Obawiałam się kompletnego dna, a momentami było całkiem śmiesznie.