Elmer i motylek

2013-10-01
32 min.
Maria Szarf

Okładka książki Mam oko na litery Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Mam oko na litery Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Basia i podróż Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i podróż Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Basia i bałagan Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i bałagan Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Mama Mu czyta Sven Nordqvist, Jujja Wieslander
Mama Mu czyta Sven Nordqvist, Juj...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...

Tym razem Elmer spotyka motylka- i ratuje go, podnosząc wielki konar. Motylek chce się odwdzięczyć za pomoc. Mówi, kiedy będziesz w potrzebie - wołaj mnie. I tak się dzieje: słonik wpada w tarapaty a maleńki motylek go ratuje. Jak to się dzieje? Dowiecie się, sięgając po tę właśnie przygodę, w której uczynione Dobro wraca:)

Ta książeczka to nasze pierwsze spotkanie ze słonikiem Elmerem. I muszę przyznać, że nam się spodobała.
Bajka uczy, że trzeba pomagać każdemu i że dobro do nas wraca.
Pokazuje też, że każdy ma jakieś zalety, i bez względu na wszystko może pomóc nawet silniejszemu i wiekszemu od siebie!
Polecam!
Napewno sięgniemy po inne ksiazeczki o Elmerze 🙂

Bajka uczy, że trzeba pomagać każdemu i że dobro do nas wraca.
Polecam!
Napewno sięgniemy po inne ksiazeczki o Elmerze 🙂

Słoń Elmer to nasze największe odkrycie literackie tego roku. Przy każdej wizycie w bibliotece wypożyczamy nowy tytuł. Słonia Elmera i jego przyjaciół wprost nie da się nie lubić. Piękne, proste historyjki z morałem oraz cudowne, pełne kolorów (jak sam Elmer) ilustracje tworzą znakomitą całość. Polecam dzieciom w każdym wieku, a i sami dorośli również z pewnością będą zachwyceni.

super książka dla 8-letniej dziewczyny

super książka dla 8-letniej dziewczyny

Bardzo mi się spodobała. Treść nie jest bardzo zaskakująca (jak niekiedy w "Elmerach" bywa),ale nawiązanie do klasycznych bajek gdzie za dobry uczynek spotyka nagroda bardzo przypadło mi do gustu.
Słoń ratuje motylka - i co taki motylek może w zamian? Coś jednak może. Ładna, pogodna i pięknie ilustrowana książka, obowiązkowa pozycja dla fanów słonia w kratkę.

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Tym razem Elmer ratuje małego motylka uwięzionego w skalnej szczelinie za zawalonym drzewem. Motylek w zamian za pomoc mówi,że być może pewnego dnia on będzie się mógł odwdzięczyć Elmerowi i gdy będzie w potrzebie niech go zawoła. Jednak Elmer na samą myśl,że motylek ratuje słonia zaczyna się śmiać. Jednak okazuje się,że Elmer będzie potrzebował jego pomocy gdy utknie w jaskini bez drogi powrotnej. Motylek mu pomoże i wraz z przyjaciółmi Elmera wyciągną go z tarapatów.

Z Elmerem bywa różnie. Są opowiadania tak zaskakujące w prostocie i mądrym przekazie, że powinny być lekturą obowiązkową każdego malucha i jego rodziców. Są też inne - brytyjski humor w wydaniu dla najmłodszych. Elmer i motylek jest gdzieś pomiędzy. Przeczytaliśmy 2 razy i synek nie upomina się o więcej....

Rzesz o tym, że nie trzeba być silnym, wielkim i odważnym, żeby pomóc drugiemu w potrzebie. Elmer i motylek o tym wiedzą.

Książka o tym, że warto każdemu pomagać, nawet najmniejszemu, nawet w czymś co dla nas może wydawać się drobnostką. Być może kiedyś to właśnie my będziemy potrzebować pomocy, więc wyciągajmy zawsze pomocną dłoń.

• Dziecięce
  • Dla dzieci
  • Czytam dzieciom
  • Czytane dzieciom

Dodaj cytat z książki Elmer i motylek