Basia i podróż.

Seria: Basia
Wydawnictwo: Egmont Polska
Basia, przygoda, podróż, przyjaciele
Bożena

"Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dla Twojego dziecka. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Basia i podróż. Mama, Janek, Basia, Franek i Misiek Zdzisiek jadą samochodem w góry. Przed nimi długa, raczej nudna droga. Czy uda się im dojechać?"

źródło opisu: http://www.egmont.pl

źródło okładki: http://www.egmont.pl

Basia | 2013-12-19
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Kocham tą niesforną Basieńkę, a jej mama to istny cud: takiej cierpliwości, braku zdenerwowania i szlachetności, to tylko ze świecą szukać.

Kiti | 2013-06-22

Zofia Stanecka to autorka serii o Basi, która z pewnością jest warta uwagi przez całe rodziny.

Basia wraz z rodziną miała wybrać się na wakacje, aby móc podziwiać konie. Niestety, tata musiał zostać w pracy, więc mama zabrała trójkę dzieci i pojechali. Po drodze czekało ich wiele niespodzianek…

Książeczka nie jest za gruba, jej przeczytanie zajęło mi raptem kilkanaście minut. Lubię przeczytać takie krótkie opowieści, przy których można się pośmiać i zauważyć prawdziwość sytuacji. Autorka opisała podróż samochodem z dziećmi. Sytuacje w niej przedstawione z pewnością zdarzyły się w niejednej rodzinie.

Język pisarki był prosty, przez co pozycję wprost pochłonęłam. Całości dopełniały ładne ilustracje, dzięki którym mogliśmy lepiej zobrazować sobie opisywane zdarzenia.

Jest to pierwsza książeczka, którą przeczytałam o Basi i jej przygodach. W planach mam jeszcze ,,Basia i alergia”, mam nadzieję, że również mi się spodoba.

Uważam, że powstawanie takich pozycji jest jak najbardziej...

yllla | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

"Basia i podróż" to historia małej dziewczynki, która wraz z mamą i rodzeństwem wyruszyła w długą podróż. Od samego początku prześladował ich pech. Nie obyło się bez awarii samochodu. Jak skończyła się ta wyprawa? Oczywiście dobrze :)

Zbliża się okres wakacyjny, a więc część rodzin gdzieś wyjedzie. Książeczka o Basi pomoże przygotować dziecko do podróży. Po jej lekturze warto z dzieckiem porozmawiać, o tym jak nie wolno się zachowywać. Można razem zastanowić się nad tym, jak zapobiec nudzie podczas długiej podróży.

Książeczka jest pouczająca nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Przypomina o tym, że nawet jak jesteśmy zdenerwowani, musimy panować nad tym co mówimy. Dzieci słuchają i zapamiętują wszystkie brzydkie słowa, a później powtarzają.

"Basia i podróż" to pierwsza i z pewnością nie ostatnia książeczka z serii o Basi, którą przeczytałam z Wiki. Inne tomy poruszają takie tematy jak: przedszkole, nowe dziecko w rodzinie, pieniądze, słodycze, pieluchy...

Paulina Kwiatkowska | 2013-06-21

Nie wiem, jak Wy, ale ja od dziecka uwielbiałam podróżować. Nieważne, czy daleko, czy blisko, byłam dzieckiem bardzo ciekawym świata. Gdy miałam kilka lat dłuższa podróż nie była wielkim problemem, bo jej większość przesypiałam, ale później trzeba mi było wymyślać różne atrakcje, żeby droga upłynęła mi miło i przyjemnie ;) Będąc ciekawą, na jaki pomysł wpadła Zofia Stanecka postanowiłam zapoznać się z jedną z jej najnowszych bajek, a mianowicie ,,Basia i podróż”.

Już sama okładka przyciąga wzrok i zachęca najmłodszych czytelników do zapoznania się z tą pozycją. A zaczęło się tak zwyczajnie, rodzice z trójką dzieci : Basią, Jankiem oraz Frankiem mieli pojechać w góry. Niestety, w ostatniej chwili tacie wypadło coś ważnego i musieli odwołać podróż. Wówczas dzieciaki wpadły na pomysł, że przecież mogą pojechać z samą mamą, tym bardziej, że już cieszyli się na rychłe spotkanie z kuzynostwem. Rodzicielka z wahaniem i pewną dozą niepokoju przystała na ten pomysł… Czy ich droga...

To moje pierwsze spotkanie z książeczkami z serii "Basia", a to już 19 tom! Cieszę się jednak, że udało mi się wreszcie ją poznać.
Cała seria skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 7 lat, a więc w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Akurat dla tych, którzy sami poznają szerszy świat. Książeczki te są raczej stworzone dla rodziców, by mogli je czytać maluchom i z ich pomocą rozwiązywać nurtujące dzieci pytania. Jednak ze względu na dużą i wyraźną czcionkę seria nadaje się też dla dzieci chcących ćwiczyć samodzielne czytanie (choć ze względu na obecność kilku trudniejszych słów, dobrze by czytanie to było kontrolowane przez kogoś starszego). Książeczki zawierają bardzo ciekawe, kolorowe ilustracje, które przypominają rysunki dzieci. Mnie szczególnie przypadły do gustu te rysowane kredką - urocze! Podoba mi się też to, że postaci nie są tu wyidealizowane - śliczne, ładnie wyczesane i słodkie. O nie, tego tu nie ma i bardzo dobrze.
W części "Basia i podróż" tytułowa...

paskudek | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017