kryminał, sensacja
Edyta

Pianistka Eleonora i flecista Henryk należeli do wyjątkowo wysoko usytuowanego rodu Augustów. Przez wiele lat starali się o dziecko, jednak nie doczekawszy się potomka, z nieznanych powodów ciężko zachorowali i zmarli. Stało się to w roku 1788. Ponad 200 lat później, na cmentarzu Montmartre amerykańscy archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia, które sprawiło, że prezydent największego na...

Ponad 200 lat później, na cmentarzu Montmartre amerykańscy archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia, które sprawiło, że prezydent największego na świecie mocarstwa zadrżał na myśl o zagrożeniu, czekającym go ze strony pewnego nastolatka?

Kto łączy XVIII-wiecznych, francuskich muzyków i amerykańskiego prezydenta? Tym kimś jest Nicolas, piętnastoletni mieszkaniec Los Angeles?

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/1020%20-%20Dzieci%20grobu

źródło okładki: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/1020%20-%20Dzieci%20grobu

filozof | 2017-03-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ja tam,nie wiem czy książka ma jakieś wartości dydaktyczne,co wnosi do literatury.
Ktoś powie,pewnie nic.Znowu kolejne czytadło,może i czytadło.
Ale,co z tego że fajne,a stylistycznie ? Ktoś może powiedzieć,że styl słaby.

Książka jest fajna,dobra akcja i dużo się dzieje.
Tylko nie wiem,co na to ginekolodzy,że płód zostaje w ciele matki.Aż 200 lat,
bardzo dobra książka.

Beata | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Książka dla młodego czytelnika - młodszego nastolatka. Intryga zaciekawiająca, ale styl ogólnikowy. Bardzo pobieżna - bez głębszych emocji.Powierzchowna.

Sama autorka zdradziła, że napisała tę książkę w wieku 14 lat i niestety widać to po stylu. Trochę niedopracowany, ale jest w nim pewien potencjał. Co do treści, pomysł naprawdę ciekawy. Akcja wartka, wydarzenia bardzo szybko następują po sobie. Bohaterowie potraktowani trochę "po macoszemu", autorka nie skupia się na uwydatnieniu ich charakterów - a szkoda. Wyłączając kilka niedociągnięć w samej fabule, książkę czyta się szybko i lekko. Poleciłabym młodszym czytelnikom.

dzieweczka | 2018-06-03

Książka ciekawa, ale stylowo słabiutka

dzieckowojny | 2014-10-07
Przeczytana: 07 października 2014

Cytat: Julia słuchała krótkiego dialogu Nicolasa z nieznaną dziewczyną z niedowierzaniem. Starała się podejść do tego racjonalnie, jednak nie umiała. Patrząc na tę blondwłosą okularnicę, ogarnął ją ooormny gniew. Nie zastanawiając się długo, wbiegła do pokoju, zepchnęła dłoń tej małolaty z ramienia Nicolasa i zapytała:

Pomysł na książkę to naprawdę połowa sukcesu, dobry styl to kolejna część składowa. Cóż książka nie podbiła mojego serca, myślałam trochę dziecinna i naiwna. Potem znalazłam informację, iż autorka miała 14 lat gdy ją napisała, cóż w tym momencie musiałam zweryfikować swoją opinię. I tak zacznę od początku.

Mamy grupę archeologów, którzy szukają czegoś bliżej nie sprecyzowanego. Odnaleźli i przenieśli do laboratorium. Następnie przenosimy się o 15 lat do przodu i poznajemy Nicolasa, Julię i Isabellę. Trójkę tak naprawdę niezwykłych, zwykłych młodych ludzi. Mają niezwykłe talenty przekazane przez rodziców i stają się zagrożeniem dla prezydenta USA, który postanawia...

Alinore | 2017-07-17
justap78 | 2015-08-04