SUPER MOŻLIWOŚCI TWOJEGO UMYSŁU. Jak uczyć się trzy razy szybciej

Okładka książki SUPER MOŻLIWOŚCI TWOJEGO UMYSŁU. Jak uczyć się trzy razy szybciej Katarzyna Gozdek-Michaelis
Katarzyna Gozdek-Michaelis Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Comes poradniki
poradniki
Jak uczyć się trzy razy szybciej.
Agencja Wydawnicza Comes
1995-01-01
1995-01-01
Mózg nauka.uczenie się

Książka podobna do „Rozwiń swój genialny umysł”. Mieszanka wiadomości istotnych i jakichś dziwactw.

Z istotnych
„W momencie, kiedy obie półkule funkcjonują w sposób harmonijny i współpracują ze sobą — osoba prowadzi harmonijne, bezkonfliktowe życie. Cele postawione przez jedną półkulę są wspierane przez drugą i każda z nich pracuje dla dobra drugiej i wspólnego celu.
I tak:
— poeta, na przykład, wstępuje w stan natchnienia i głębokich, poetyckich odczuć za pomocą prawej półkuli, a lewa ubierze wszystkie te przeżycia i odczucia w piękne słowa;
— architekt wyobrazi sobie za pomocą prawej półkuli formę przestrzenną swojej przyszłej budowli, ale jego lewa półkula zrobi wszystkie pomiary i obliczy tysiące zależności;
— naukowiec potrzebuje lewej półkuli do logicznego dedukowania i racjonalnego myślenia, ale to prawa półkula pozwala mu na nagłe, całościowe, często olśniewające w swej prostocie, zrozumienie i rozwiązanie problemu.
Najbardziej genialne odkrycia naukowe są rezultatem połączonych wysiłków intuicyjnego wyczuwania i racjonalnego myślenia.”

I zaraz po tym
„Weźmy, na przykład, Alberta Einsteina, jednego z najgenialniej­szych umysłów w dziejach ludzkości. (...) Podobno w szkole podstawowej miał on ogromne trudności z matematyką, której notorycznie nie mógł zdać.”

Tymczasem

Z istotnych
I...

Poradnik jest bardzo przydatny dla wszystkich dużo uczących się,osób które muszą przyswoić dużo materiału i nie chcą "wkuwać" z wysiłkiem na pamięć.Jeżeli komuś uda się go znależć(nie wiem czy był wznawiany),to polecam go jak najbardziej.Przydaje się w wieku szkolnym-i nie tylko.Odkrywamy rzeczywiste możliwości naszego mózgu,te jego obszary,które pozostają zwykle niewykorzystane podczas mozolnej nauki.Napisany przystępnym językiem-polecam.

• Światopogląd ,religia ,popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki SUPER MOŻLIWOŚCI TWOJEGO UMYSŁU. Jak uczyć się trzy razy szybciej