Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Wydawnictwo: Helion
837361740X
perswazja, NLP

Słowa mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji to unikatowy podręcznik, odsłaniający kulisy manipulacji, której jesteśmy poddawani przez polityków, prawników i speców od marketingu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2004

źródło okładki: http://helion.pl/

veinylover | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Dlaczego aż 8 gwiazdek? Czyżby mnie zachwyciła treść tej książki?
Otóż oceniając książkę przynajmniej ja mam na względzie fakt, czy spełnia ona założone cele. Czy komedia jest śmieszna, a horror straszny, czy fantastyka jest wybujałą, a dokument rzetelny.
Otóż tej książki zlekceważyć nie można. Autor ukazuje potęgę oddziaływania na innego człowieka przy pomocy słowa. Jego celem jest to ukazać i poprowadzić czytelnika w zamierzonym kierunku. Aspekt etyczny jest przez autora lekceważony, a nawet traktowany z pobłażliwością. Moje 8 gwiazdek oznacza, że założone przez siebie cele osiąga doskonale, na granicy genialności. Z przerażająco perfekcyjną wiedzą. Nagle uświadomiłem sobie, w jak bardzo zniewolonym społeczeństwie zniewolonych umysłów żyjemy. Że można sprzedać byle co, ogłosić byle jaką ideę, jeśli umiemy manipulować słowem. I to jest doprawdy przerażające. Coraz mniej jest wolnych umysłów zdolnych do prowadzeniu dialogu, a dialog, to wspólne odkrywanie prawdy przecież (polecam...

byrcyn11 | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Trzeba wysłuchać tak wiele, żeby otrzymać tak niewiele - powiedziałby pewnie Winston Churchill, gdyby tego wysłuchał. Choć może nie jest tak dokładnie, bo na 4 płytkach jest jakieś 2 godziny słuchania, z czego 80 %, to czcza gadanina o niczym oraz auto-reklama.
Minęło już 10 lat od tego "wykładu" i wydaje się, że ludzie uodpornili się na na tanie chwyty reklamy, obietnic, czy manipulacji, chociaż naiwność i głupota ludzka nie zna granic, czego dowodem może być choćby afera "Amber Gold". Dla mnie w tym wykładzie nie było nic cennego, nie dowiedziałem się nic nowego, a było tego (konkretów) co kot napłakał.
No cóż, każdy jakoś musi zarobić na chleb - czego autor nie ukrywa ;)

| 2013-05-13

Jak na mistrza manipulacji, Pan Andrzej Batko się nie wykazał. Nie ujął mnie, nie przekonał, niczego nie nauczył. Sprzedał w swojej książce kilka głodnych kawałków, które w rzeczywistości są zaledwie wstępem do zgłębiania wiedzy nt. perswazji. Książkę potraktowałam raczej jako chwyt marketingowy, reklamę. Jest w tym jakaś perfidia, bo przecież ludzie to kupują i płacą. No cóż, biznes.
Na korzyść książki, bo nie samego autora, przemawia to, że zwraca uwagę na bardzo powszechne zjawisko, z którego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Publikacja jest doskonałym przykładem problematyki jaką porusza.

WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Dzisiaj recenzja publikacji na nieco nietypowy temat. Poradniki rzadko kiedy zdarza mi się przeczytać, jednakże i ich nie może zabraknąć w mojej biblioteczce.
Perswazja jest czymś, co interesuje mnie już od kilku lat, aczkolwiek nigdzie nie potrafiłam dorwać żadnej konkretnej książki, aż do przedwczoraj.
Podobno Andrzej Batko jest jednym z najlepszych psychologów i trenerów NLP, o czym świadczyć mogą nawet wypowiedzi zagranicznych psychologów i innych naukowców.
Uważam, że publikacja ta jest dobra dla osób, które chciałabym zacząć przygodę ze sztuką manipulacji, chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego, zacząć "trenować", a jednocześnie nie mieć przepełnionej głowy niepotrzebnymi informacjami.
Przyznaję, że był jeden rozdział, którego nie zrozumiałam do końca, ale to może tylko mój błąd?
Zachęcam wszystkich do tej lektury. Dowiecie się w jaki sposób manipulują Wami sprzedawcy w sklepach, ubezpieczyciele etc. Będziecie świadomi ich sztuczek i sami dowiecie się, jak rozkochać innych...

Pola | 2014-09-09
Przeczytana: 2005 rok

Trzeba przyznać że ta książka jest sama w sobie paradoksem NLP. Duże litery, twarda okładka, mało treści ale dużo zastosowania samych technik na czytelniku, żeby dobrze zrozumiał na czym polega praktyczne zastosowanie NLP w marketingu :) I dał się namówić na szkolenie, nieodzowne do właściwego przyswojenia i zrozumienia o co chodzi nauką NLP - prawda? :D

książek: 2031
Antagonista Esklaważu | 2015-08-30

Robienie hajsu na powtarzaniu w kółko to samo.

EDDiE | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

Książkę wypożyczyłem przypadkiem w Bibliotece Śląskiej, dobrałem ją do zamówienia obok tytułów o znacznie wyższej wartości mertyorycznej jak i intelektualnej, albo po protu o wartości merytorycznej i intelektualnej. Andrzej Batko powinien mieć zakaz wydawania jakichkolwiek książek, poziom tego tworu jest tak tragiczny, że ciężko oceniać ją w skali 1-10. Ciężko nawet to nazwać książką, bardziej bardzo grubą ulotką.
Autor poświęca aż 30 pierwszych stron, żeby się zareklamować jakim jest specjalistą w dziedzinie NLP, że jest jednym z niewielu na świecie, nawet cytuje innego specjalistę, który wychwala go pod niebiosa. Tylko jak na tak poważaną osobę w świecie perswazji i manipulacji ma bardzo mało do powiedzenia. Książka jest wydana w bardzo grubej oprawie co ma maskować małą ilość stron ok. 166, które zapisane są czcionką, którą nazwałem "p*erdolzaurs rex", nie wiem czy tak duża czcionka jest w bajkach dla dzieci. Dodatkowo jest od groma pustych stron, żeby bardziej elegancko...

Ellmaris | 2016-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2016, Z biblioteki
Przeczytana: 19 lutego 2016

Parę praktycznych wskazówek co do komunikowania się z ludźmi. (Bo wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa, a naiwni na pewno nie dadzą już sobie rady na tym świecie).
Jak można się było domyślić, ta książka to również manipulacja "kup następną", stąd moje niezaspokojenie i brakująca gwiazdka. Niewyczerpany temat, ale z silną wolą i te parę wskazówek jest w stanie wam wystarczyć. Gwarantuję, że działa na ludzi. I to wcale nie jest złe, trochę sobie pomóc i osiągnąć dla siebie korzyści!

Kati | 2011-02-28
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo dobra. Zawiera wiele trafnych przekazów i ćwiczeń NLP dla początkujących. Napisana przystępnym językiem. Polecam tę książkę, chociażby dlatego,że warto wiedzieć jak niektóre słowa użyte w odpowiedniej kolejności mogą wpłynąć na nasze zachowanie. Jedna uwaga: nie myślcie,że jest to jedyny sposób aby osiągnąć zamierzony cel. NLP jak każda technika ma swoje słabości i nie jest idealna, więc nie dajcie się zwariować ;)

Morhy | 2016-03-23

Nie polecam tej książki nikomu, kto ma IQ choć trochę wyższe od cegły. Sztuczne, naiwne przykłady i całość treści skupiają się głównie na naciągnięciu klienta. Na co? No właśnie... Za wiele to tu nie ma, a jak już jest to dziecko by samo na to wpadło. Stanowcze, wielkie "NIE!" dla tej książki.