Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Wydawnictwo: Helion
837361740X
perswazja, NLP

Słowa mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji to unikatowy podręcznik, odsłaniający kulisy manipulacji, której jesteśmy poddawani przez polityków, prawników i speców od marketingu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2004

źródło okładki: http://helion.pl/

Lenka | 2019-06-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Batko chciał przekazać istotne informacje, jednak napisana jest tak koszmarnym językiem, że prawie nie da się tego czytać. Merytoryczna treść zagubiła się gdzieś pomiędzy pustosłowiem a rozbudowanymi metaforami z życia codziennego oraz autokreacją autora.

Paweł Marchel | 2018-03-28
Na półkach: Przeczytane, Na jeden raz, 2017
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Autor nie tylko pisze o języku perswazji i możliwościach jego wykorzystania. Przede wszystkim podaje nazwy poszczególnych wzorców lingwistycznych i liczne przykłady, jak można je wykorzystywać.

W książce przedstawione są następujące wzorce lingwistyczne: presupozycje, implikacje, metafory, metaprogramy, umiejętne użycie łączników oraz “magia słów” nie, spróbuj, ale. Dzięki umiejętnemu stosowaniu zaprezentowanych treści czytelnik może z łatwością (choć nie jest to łatwa sztuka) wpływać na innych.

Polecam tę książkę każdemu, kto pracuje z innymi ludźmi. Tym bardziej, iż na jej przeczytanie potrzeba jednego wieczoru. Sądzę, że warto zainwestować ten czas w zapoznanie się z podstawami języka perswazji. Języka, którego bardzo często używamy nieświadomie. Przeniesienie nieświadomej kompetencji na poziom świadomości pomoże nam osiągnąć, to co sobie zakładamy. Co ciekawsze pomogą nam w tym inni, nieświadomi, że działają na naszą korzyść.

EDDiE | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

Książkę wypożyczyłem przypadkiem w Bibliotece Śląskiej, dobrałem ją do zamówienia obok tytułów o znacznie wyższej wartości mertyorycznej jak i intelektualnej, albo po protu o wartości merytorycznej i intelektualnej. Andrzej Batko powinien mieć zakaz wydawania jakichkolwiek książek, poziom tego tworu jest tak tragiczny, że ciężko oceniać ją w skali 1-10. Ciężko nawet to nazwać książką, bardziej bardzo grubą ulotką.
Autor poświęca aż 30 pierwszych stron, żeby się zareklamować jakim jest specjalistą w dziedzinie NLP, że jest jednym z niewielu na świecie, nawet cytuje innego specjalistę, który wychwala go pod niebiosa. Tylko jak na tak poważaną osobę w świecie perswazji i manipulacji ma bardzo mało do powiedzenia. Książka jest wydana w bardzo grubej oprawie co ma maskować małą ilość stron ok. 166, które zapisane są czcionką, którą nazwałem "p*erdolzaurs rex", nie wiem czy tak duża czcionka jest w bajkach dla dzieci. Dodatkowo jest od groma pustych stron, żeby bardziej elegancko...

byrcyn11 | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Trzeba wysłuchać tak wiele, żeby otrzymać tak niewiele - powiedziałby pewnie Winston Churchill, gdyby tego wysłuchał. Choć może nie jest tak dokładnie, bo na 4 płytkach jest jakieś 2 godziny słuchania, z czego 80 %, to czcza gadanina o niczym oraz auto-reklama.
Minęło już 10 lat od tego "wykładu" i wydaje się, że ludzie uodpornili się na na tanie chwyty reklamy, obietnic, czy manipulacji, chociaż naiwność i głupota ludzka nie zna granic, czego dowodem może być choćby afera "Amber Gold". Dla mnie w tym wykładzie nie było nic cennego, nie dowiedziałem się nic nowego, a było tego (konkretów) co kot napłakał.
No cóż, każdy jakoś musi zarobić na chleb - czego autor nie ukrywa ;)

veinylover | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Dlaczego aż 8 gwiazdek? Czyżby mnie zachwyciła treść tej książki?
Otóż oceniając książkę przynajmniej ja mam na względzie fakt, czy spełnia ona założone cele. Czy komedia jest śmieszna, a horror straszny, czy fantastyka jest wybujałą, a dokument rzetelny.
Otóż tej książki zlekceważyć nie można. Autor ukazuje potęgę oddziaływania na innego człowieka przy pomocy słowa. Jego celem jest to ukazać i poprowadzić czytelnika w zamierzonym kierunku. Aspekt etyczny jest przez autora lekceważony, a nawet traktowany z pobłażliwością. Moje 8 gwiazdek oznacza, że założone przez siebie cele osiąga doskonale, na granicy genialności. Z przerażająco perfekcyjną wiedzą. Nagle uświadomiłem sobie, w jak bardzo zniewolonym społeczeństwie zniewolonych umysłów żyjemy. Że można sprzedać byle co, ogłosić byle jaką ideę, jeśli umiemy manipulować słowem. I to jest doprawdy przerażające. Coraz mniej jest wolnych umysłów zdolnych do prowadzeniu dialogu, a dialog, to wspólne odkrywanie prawdy przecież (polecam...

Monika | 2016-06-05
Przeczytana: 01 maja 2016

Bardzo szybko się czyta. Dużo cennych informacji i technik

Greward | 2016-05-28
Przeczytana: 26 maja 2016

Wielkie rozczarowanie! Tak mogę ocenić tą książkę...
Kupując ją, miałem wrażenie ,że mogę się czegoś z niej nauczyć ,a wyszło na to ,że kupiłem książeczkę za 45 zł i nie dowiedziałem się nic. Wielkie litery, mało treści. Bałem się ,że jak za szybko będę czytał to skończę ją w 30 minut.
Ogólny przekaz ,,z tej książki coś tam liźniesz ,ale jak pójdziesz na kurs to wszystkiego się nauczysz''.
Ta książka to reklama kursu za 45 zł.
Nie polecam!

Morhy | 2016-03-23

Nie polecam tej książki nikomu, kto ma IQ choć trochę wyższe od cegły. Sztuczne, naiwne przykłady i całość treści skupiają się głównie na naciągnięciu klienta. Na co? No właśnie... Za wiele to tu nie ma, a jak już jest to dziecko by samo na to wpadło. Stanowcze, wielkie "NIE!" dla tej książki.

Ellmaris | 2016-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2016, Z biblioteki
Przeczytana: 19 lutego 2016

Parę praktycznych wskazówek co do komunikowania się z ludźmi. (Bo wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa, a naiwni na pewno nie dadzą już sobie rady na tym świecie).
Jak można się było domyślić, ta książka to również manipulacja "kup następną", stąd moje niezaspokojenie i brakująca gwiazdka. Niewyczerpany temat, ale z silną wolą i te parę wskazówek jest w stanie wam wystarczyć. Gwarantuję, że działa na ludzi. I to wcale nie jest złe, trochę sobie pomóc i osiągnąć dla siebie korzyści!

Joanna Chmielewska | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Książka nie zachwyciła, ale czego się spodziewać po książce, która została wydana w 2005 roku.
Dekada jednak miała duży wpływ mojego spojrzenia na biznes...