Okładka książki Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Autor:
wydawnictwo
Helion
837361740X
perswazja, NLP
typ
papier
6.47 (113 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Słowa mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji to unikatowy podręcznik, odsłaniający kulisy manipulacji, której jesteśmy poddawani przez polityków, prawników i speców od marketingu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2004

Polecamy

Opinie czytelników
WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Dzisiaj recenzja publikacji na nieco nietypowy temat. Poradniki rzadko kiedy zdarza mi się przeczytać, jednakże i ich nie może zabraknąć w mojej biblioteczce.
Perswazja jest czymś, co interesuje mnie już od kilku lat, aczkolwiek nigdzie nie potrafiłam dorwać żadnej konkretnej książki, aż do przedwczoraj.
Podobno Andrzej Batko jest jednym z najlepszych psychologów i trenerów NLP, o czym świadczyć mogą nawet wypowiedzi zagranicznych psychologów i innych naukowców.
Uważam, że publikacja ta jest dobra dla osób, które chciałabym zacząć przygodę ze sztuką manipulacji, chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego, zacząć "trenować", a jednocześnie nie mieć przepełnionej głowy niepotrzebnymi informacjami.
Przyznaję, że był jeden rozdział, którego nie zrozumiałam do końca, ale to może tylko mój błąd?
Zachęcam wszystkich do tej lektury. Dowiecie się w jaki sposób manipulują Wami sprzedawcy w sklepach, ubezpieczyciele etc. Będziecie świadomi ich sztuczek i sami dowiecie się, jak rozkochać innych np. w...

Kati | 2011-02-28
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo dobra. Zawiera wiele trafnych przekazów i ćwiczeń NLP dla początkujących. Napisana przystępnym językiem. Polecam tę książkę, chociażby dlatego,że warto wiedzieć jak niektóre słowa użyte w odpowiedniej kolejności mogą wpłynąć na nasze zachowanie. Jedna uwaga: nie myślcie,że jest to jedyny sposób aby osiągnąć zamierzony cel. NLP jak każda technika ma swoje słabości i nie jest idealna, więc nie dajcie się zwariować ;)

positiveJar | 2013-05-13

Jak na mistrza manipulacji, Pan Andrzej Batko się nie wykazał. Nie ujął mnie, nie przekonał, niczego nie nauczył. Sprzedał w swojej książce kilka głodnych kawałków, które w rzeczywistości są zaledwie wstępem do zgłębiania wiedzy nt. perswazji. Książkę potraktowałam raczej jako chwyt marketingowy, reklamę. Jest w tym jakaś perfidia, bo przecież ludzie to kupują i płacą. No cóż, biznes.
Na korzyść książki, bo nie samego autora, przemawia to, że zwraca uwagę na bardzo powszechne zjawisko, z którego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Publikacja jest doskonałym przykładem problematyki jaką porusza.

Pola | 2014-09-09
Przeczytana: 2005 rok

Trzeba przyznać że ta książka jest sama w sobie paradoksem NLP. Duże litery, twarda okładka, mało treści ale dużo zastosowania samych technik na czytelniku, żeby dobrze zrozumiał na czym polega praktyczne zastosowanie NLP w marketingu :) I dał się namówić na szkolenie, nieodzowne do właściwego przyswojenia i zrozumienia o co chodzi nauką NLP - prawda? :D

Magdalena | 2011-02-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pierwsza książka o NLP, z którą miałam do czynienia. Genialny tytuł i genialna zawartość, aby rozpocząć przygodę z tym tematem :) Polecam!

Monika | 2012-06-19

super książka, wykorzystuje techniki w życiu

Carry4BayLife | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Jest to jedna z moich pierwszych przeczytanych książek na temat NLP i jestem w 100 procentach zadowolony.Uważam że ta książka jest idealna aby poznać podstawowe zasad języka perswazji oraz kilka bardziej zaawansowanych.Opinie na jej temat są różne ale najlepiej jest samemu zapoznać się z treścią i wydać werdykt na podstawie własnych przekonań .

Kuba | 2013-06-02

Jedna wielka reklama szkoleń NLP prowadzonych przez autora, kilka podstawowych mechanizmów manipulacji, opisanych prostym językiem, więc szybko się czyta. Na początek wystarczy.

Voter101 | 2012-04-12
Przeczytana: 28 marca 2012

Bardzo przyjemny wstęp do NLP

Kasia | 2012-08-06

Moim zdaniem mało konkretów.

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku