Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Wydawnictwo: Helion
837361740X
perswazja, NLP

Słowa mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji to unikatowy podręcznik, odsłaniający kulisy manipulacji, której jesteśmy poddawani przez polityków, prawników i speców od marketingu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2004

źródło okładki: http://helion.pl/

• Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Tajemniczy brat
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Twoim śladem
  • Raz na zawsze
  • Piękny sekret
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Dziewczyna z Bostonu
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,57 (23 ocen i opinii)
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

6,73 (248 ocen i opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,95 (38 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Dzisiaj recenzja publikacji na nieco nietypowy temat. Poradniki rzadko kiedy zdarza mi się przeczytać, jednakże i ich nie może zabraknąć w mojej biblioteczce.
Perswazja jest czymś, co interesuje mnie już od kilku lat, aczkolwiek nigdzie nie potrafiłam dorwać żadnej konkretnej książki, aż do przedwczoraj.
Podobno Andrzej Batko jest jednym z najlepszych psychologów i trenerów NLP, o czym świadczyć mogą nawet wypowiedzi zagranicznych psychologów i innych naukowców.
Uważam, że publikacja ta jest dobra dla osób, które chciałabym zacząć przygodę ze sztuką manipulacji, chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego, zacząć "trenować", a jednocześnie nie mieć przepełnionej głowy niepotrzebnymi informacjami.
Przyznaję, że był jeden rozdział, którego nie zrozumiałam do końca, ale to może tylko mój błąd?
Zachęcam wszystkich do tej lektury. Dowiecie się w jaki sposób manipulują Wami sprzedawcy w sklepach, ubezpieczyciele etc. Będziecie świadomi ich sztuczek i sami dowiecie się, jak rozkochać innych...

| 2013-05-13

Jak na mistrza manipulacji, Pan Andrzej Batko się nie wykazał. Nie ujął mnie, nie przekonał, niczego nie nauczył. Sprzedał w swojej książce kilka głodnych kawałków, które w rzeczywistości są zaledwie wstępem do zgłębiania wiedzy nt. perswazji. Książkę potraktowałam raczej jako chwyt marketingowy, reklamę. Jest w tym jakaś perfidia, bo przecież ludzie to kupują i płacą. No cóż, biznes.
Na korzyść książki, bo nie samego autora, przemawia to, że zwraca uwagę na bardzo powszechne zjawisko, z którego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Publikacja jest doskonałym przykładem problematyki jaką porusza.

Antagonista Esklaważu | 2015-08-30

Robienie hajsu na powtarzaniu w kółko to samo.

Kati | 2011-02-28
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo dobra. Zawiera wiele trafnych przekazów i ćwiczeń NLP dla początkujących. Napisana przystępnym językiem. Polecam tę książkę, chociażby dlatego,że warto wiedzieć jak niektóre słowa użyte w odpowiedniej kolejności mogą wpłynąć na nasze zachowanie. Jedna uwaga: nie myślcie,że jest to jedyny sposób aby osiągnąć zamierzony cel. NLP jak każda technika ma swoje słabości i nie jest idealna, więc nie dajcie się zwariować ;)

Pola | 2014-09-09
Przeczytana: 2005 rok

Trzeba przyznać że ta książka jest sama w sobie paradoksem NLP. Duże litery, twarda okładka, mało treści ale dużo zastosowania samych technik na czytelniku, żeby dobrze zrozumiał na czym polega praktyczne zastosowanie NLP w marketingu :) I dał się namówić na szkolenie, nieodzowne do właściwego przyswojenia i zrozumienia o co chodzi nauką NLP - prawda? :D

Ellmaris | 2016-02-20
Na półkach: Z biblioteki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 19 lutego 2016

Parę praktycznych wskazówek co do komunikowania się z ludźmi. (Bo wbrew pozorom to nie jest taka prosta sprawa, a naiwni na pewno nie dadzą już sobie rady na tym świecie).
Jak można się było domyślić, ta książka to również manipulacja "kup następną", stąd moje niezaspokojenie i brakująca gwiazdka. Niewyczerpany temat, ale z silną wolą i te parę wskazówek jest w stanie wam wystarczyć. Gwarantuję, że działa na ludzi. I to wcale nie jest złe, trochę sobie pomóc i osiągnąć dla siebie korzyści!

Magdalena Bienia | 2011-02-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pierwsza książka o NLP, z którą miałam do czynienia. Genialny tytuł i genialna zawartość, aby rozpocząć przygodę z tym tematem :) Polecam!

Monika | 2012-06-19

super książka, wykorzystuje techniki w życiu

| 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Osobiście uważam, że to pozycja, po którą warto sięgnąć, dobra na początek drogi bycia "dobrym" sprzedawcą, ale i także dla potencjalnego klienta - by sobie uświadomić, jak (pozornie) niewiele trzeba, by produkt, o którego istnieniu nawet nie wiedzieliśmy, stał się dla nas niezbędny. Książka uświadomiła mi, że nie warto zawsze być "najlepszym" i łapać przynętę ("Ja nie jestem gotowy żeby to podpisać? a właśnie pokażę Ci że jestem!"), że niejednokrotnie warto odpuścić i przemyśleć sprawę na spokojnie, bez presji.

Oczywiście, nikt nam wszystkiego nie wyłoży w książce z dużymi literami i marginesami, za "symboliczną" kwotę, jednak jest to dobry wstęp. Zapewne im więcej ludzi pozna te zabiegi, tym więcej nowych i jeszcze trudniej wykrywalnych zostanie wymyślonych i z powodzeniem stosowanych.

Osobiście cieszę się, że sięgnęłam po tę lekturę - nawet jeśli nie zacznę stosować wszystkich metod z powodzeniem, to z pewnością będę chciała wykorzystać kilka "trików" w życiu...

Greward | 2016-05-28
Przeczytana: 26 maja 2016

Wielkie rozczarowanie! Tak mogę ocenić tą książkę...
Kupując ją, miałem wrażenie ,że mogę się czegoś z niej nauczyć ,a wyszło na to ,że kupiłem książeczkę za 45 zł i nie dowiedziałem się nic. Wielkie litery, mało treści. Bałem się ,że jak za szybko będę czytał to skończę ją w 30 minut.
Ogólny przekaz ,,z tej książki coś tam liźniesz ,ale jak pójdziesz na kurs to wszystkiego się nauczysz''.
Ta książka to reklama kursu za 45 zł.
Nie polecam!