Okładka książki Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Autor:
wydawnictwo
Helion
837361740X
perswazja, NLP
typ
papier
6.5 (112 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Słowa mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji to unikatowy podręcznik, odsłaniający kulisy manipulacji, której jesteśmy poddawani przez polityków, prawników i speców od marketingu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2004

Polecamy

Opinie czytelników
WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Dzisiaj recenzja publikacji na nieco nietypowy temat. Poradniki rzadko kiedy zdarza mi się przeczytać, jednakże i ich nie może zabraknąć w mojej biblioteczce.
Perswazja jest czymś, co interesuje mnie już od kilku lat, aczkolwiek nigdzie nie potrafiłam dorwać żadnej konkretnej książki, aż do przedwczoraj.
Podobno Andrzej Batko jest jednym z najlepszych psychologów i trenerów NLP, o czym świadczyć mogą nawet wypowiedzi zagranicznych psychologów i innych naukowców.
Uważam, że publikacja ta jest dobra dla osób, które chciałabym zacząć przygodę ze sztuką manipulacji, chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego, zacząć "trenować", a jednocześnie nie mieć przepełnionej głowy niepotrzebnymi informacjami.
Przyznaję, że był jeden rozdział, którego nie zrozumiałam do końca, ale to może tylko mój błąd?
Zachęcam wszystkich do tej lektury. Dowiecie się w jaki sposób manipulują Wami sprzedawcy w sklepach, ubezpieczyciele etc. Będziecie świadomi ich sztuczek i sami dowiecie się, jak rozkochać innych np. w...

Kati | 2011-02-28
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo dobra. Zawiera wiele trafnych przekazów i ćwiczeń NLP dla początkujących. Napisana przystępnym językiem. Polecam tę książkę, chociażby dlatego,że warto wiedzieć jak niektóre słowa użyte w odpowiedniej kolejności mogą wpłynąć na nasze zachowanie. Jedna uwaga: nie myślcie,że jest to jedyny sposób aby osiągnąć zamierzony cel. NLP jak każda technika ma swoje słabości i nie jest idealna, więc nie dajcie się zwariować ;)

positiveJar | 2013-05-13

Jak na mistrza manipulacji, Pan Andrzej Batko się nie wykazał. Nie ujął mnie, nie przekonał, niczego nie nauczył. Sprzedał w swojej książce kilka głodnych kawałków, które w rzeczywistości są zaledwie wstępem do zgłębiania wiedzy nt. perswazji. Książkę potraktowałam raczej jako chwyt marketingowy, reklamę. Jest w tym jakaś perfidia, bo przecież ludzie to kupują i płacą. No cóż, biznes.
Na korzyść książki, bo nie samego autora, przemawia to, że zwraca uwagę na bardzo powszechne zjawisko, z którego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Publikacja jest doskonałym przykładem problematyki jaką porusza.

Magdalena | 2011-02-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pierwsza książka o NLP, z którą miałam do czynienia. Genialny tytuł i genialna zawartość, aby rozpocząć przygodę z tym tematem :) Polecam!

Monika | 2012-06-19

super książka, wykorzystuje techniki w życiu

Carry4BayLife | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Jest to jedna z moich pierwszych przeczytanych książek na temat NLP i jestem w 100 procentach zadowolony.Uważam że ta książka jest idealna aby poznać podstawowe zasad języka perswazji oraz kilka bardziej zaawansowanych.Opinie na jej temat są różne ale najlepiej jest samemu zapoznać się z treścią i wydać werdykt na podstawie własnych przekonań .

Kuba | 2013-06-02

Jedna wielka reklama szkoleń NLP prowadzonych przez autora, kilka podstawowych mechanizmów manipulacji, opisanych prostym językiem, więc szybko się czyta. Na początek wystarczy.

Voter101 | 2012-04-12
Przeczytana: 28 marca 2012

Bardzo przyjemny wstęp do NLP

Kasia | 2012-08-06

Moim zdaniem mało konkretów.

kingaa-t | 2014-08-20

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku