Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Wydawnictwo: Helion
837361740X
perswazja, NLP

Słowa mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji to unikatowy podręcznik, odsłaniający kulisy manipulacji, której jesteśmy poddawani przez polityków, prawników i speców od marketingu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2004

• Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
  • Arystokratka w ukropie
  • Dotrzymana obietnica
  • Dobry kłamca
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zazdrośnice

7,75 (4 ocen i opinii)
Amber
Gail McHugh

7,78 (58 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

7,22 (27 ocen i opinii)
Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,17 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Dzisiaj recenzja publikacji na nieco nietypowy temat. Poradniki rzadko kiedy zdarza mi się przeczytać, jednakże i ich nie może zabraknąć w mojej biblioteczce.
Perswazja jest czymś, co interesuje mnie już od kilku lat, aczkolwiek nigdzie nie potrafiłam dorwać żadnej konkretnej książki, aż do przedwczoraj.
Podobno Andrzej Batko jest jednym z najlepszych psychologów i trenerów NLP, o czym świadczyć mogą nawet wypowiedzi zagranicznych psychologów i innych naukowców.
Uważam, że publikacja ta jest dobra dla osób, które chciałabym zacząć przygodę ze sztuką manipulacji, chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego, zacząć "trenować", a jednocześnie nie mieć przepełnionej głowy niepotrzebnymi informacjami.
Przyznaję, że był jeden rozdział, którego nie zrozumiałam do końca, ale to może tylko mój błąd?
Zachęcam wszystkich do tej lektury. Dowiecie się w jaki sposób manipulują Wami sprzedawcy w sklepach, ubezpieczyciele etc. Będziecie świadomi ich sztuczek i sami dowiecie się, jak rozkochać innych...

| 2013-05-13

Jak na mistrza manipulacji, Pan Andrzej Batko się nie wykazał. Nie ujął mnie, nie przekonał, niczego nie nauczył. Sprzedał w swojej książce kilka głodnych kawałków, które w rzeczywistości są zaledwie wstępem do zgłębiania wiedzy nt. perswazji. Książkę potraktowałam raczej jako chwyt marketingowy, reklamę. Jest w tym jakaś perfidia, bo przecież ludzie to kupują i płacą. No cóż, biznes.
Na korzyść książki, bo nie samego autora, przemawia to, że zwraca uwagę na bardzo powszechne zjawisko, z którego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Publikacja jest doskonałym przykładem problematyki jaką porusza.

Kati | 2011-02-28
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo dobra. Zawiera wiele trafnych przekazów i ćwiczeń NLP dla początkujących. Napisana przystępnym językiem. Polecam tę książkę, chociażby dlatego,że warto wiedzieć jak niektóre słowa użyte w odpowiedniej kolejności mogą wpłynąć na nasze zachowanie. Jedna uwaga: nie myślcie,że jest to jedyny sposób aby osiągnąć zamierzony cel. NLP jak każda technika ma swoje słabości i nie jest idealna, więc nie dajcie się zwariować ;)

Antagonista | 2015-08-30

Robienie hajsu na powtarzaniu w kółko to samo.

Pola | 2014-09-09
Przeczytana: 2005 rok

Trzeba przyznać że ta książka jest sama w sobie paradoksem NLP. Duże litery, twarda okładka, mało treści ale dużo zastosowania samych technik na czytelniku, żeby dobrze zrozumiał na czym polega praktyczne zastosowanie NLP w marketingu :) I dał się namówić na szkolenie, nieodzowne do właściwego przyswojenia i zrozumienia o co chodzi nauką NLP - prawda? :D

Aneczka | 2015-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2015

Osobiście uważam, że to pozycja, po którą warto sięgnąć, dobra na początek drogi bycia "dobrym" sprzedawcą, ale i także dla potencjalnego klienta - by sobie uświadomić, jak (pozornie) niewiele trzeba, by produkt, o którego istnieniu nawet nie wiedzieliśmy, stał się dla nas niezbędny. Książka uświadomiła mi, że nie warto zawsze być "najlepszym" i łapać przynętę ("Ja nie jestem gotowy żeby to podpisać? a właśnie pokażę Ci że jestem!"), że niejednokrotnie warto odpuścić i przemyśleć sprawę na spokojnie, bez presji.

Oczywiście, nikt nam wszystkiego nie wyłoży w książce z dużymi literami i marginesami, za "symboliczną" kwotę, jednak jest to dobry wstęp. Zapewne im więcej ludzi pozna te zabiegi, tym więcej nowych i jeszcze trudniej wykrywalnych zostanie wymyślonych i z powodzeniem stosowanych.

Osobiście cieszę się, że sięgnęłam po tę lekturę - nawet jeśli nie zacznę stosować wszystkich metod z powodzeniem, to z pewnością będę chciała wykorzystać kilka "trików" w życiu...

Magdalena | 2011-02-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pierwsza książka o NLP, z którą miałam do czynienia. Genialny tytuł i genialna zawartość, aby rozpocząć przygodę z tym tematem :) Polecam!

Monika | 2012-06-19

super książka, wykorzystuje techniki w życiu

Carry4BayLife | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Jest to jedna z moich pierwszych przeczytanych książek na temat NLP i jestem w 100 procentach zadowolony.Uważam że ta książka jest idealna aby poznać podstawowe zasad języka perswazji oraz kilka bardziej zaawansowanych.Opinie na jej temat są różne ale najlepiej jest samemu zapoznać się z treścią i wydać werdykt na podstawie własnych przekonań .

Witek | 2014-11-03

Dobra lektura dla kogoś, kto zaczyna przygodę z wywieraniem wpływu i skuteczną komunikacją.

Dla osoby zaznajomionej z tematem jej treść będzie raczej przewidywalna, niemniej jednak bardzo przyjemnie się czyta, wszystko jest krótko i na temat, bez typowego dla wielu książek-poradników przegadania.