Okładka książki Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji

Autor:
wydawnictwo
Helion
837361740X
perswazja, NLP
typ
papier
6.43 (109 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Słowa mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji to unikatowy podręcznik, odsłaniający kulisy manipulacji, której jesteśmy poddawani przez polityków, prawników i speców od marketingu.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2004

Polecamy

Opinie czytelników
WirtualnaKsiążka | 2013-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Dzisiaj recenzja publikacji na nieco nietypowy temat. Poradniki rzadko kiedy zdarza mi się przeczytać, jednakże i ich nie może zabraknąć w mojej biblioteczce.
Perswazja jest czymś, co interesuje mnie już od kilku lat, aczkolwiek nigdzie nie potrafiłam dorwać żadnej konkretnej książki, aż do przedwczoraj.
Podobno Andrzej Batko jest jednym z najlepszych psychologów i trenerów NLP, o czym świadczyć mogą nawet wypowiedzi zagranicznych psychologów i innych naukowców.
Uważam, że publikacja ta jest dobra dla osób, które chciałabym zacząć przygodę ze sztuką manipulacji, chcieliby dowiedzieć się czegoś nowego, zacząć "trenować", a jednocześnie nie mieć przepełnionej głowy niepotrzebnymi informacjami.
Przyznaję, że był jeden rozdział, którego nie zrozumiałam do końca, ale to może tylko mój błąd?
Zachęcam wszystkich do tej lektury. Dowiecie się w jaki sposób manipulują Wami sprzedawcy w sklepach, ubezpieczyciele etc. Będziecie świadomi ich sztuczek i sami dowiecie się, jak rozkochać innych np. w...

Kati | 2011-02-28
Przeczytana: 2006 rok

Książka bardzo dobra. Zawiera wiele trafnych przekazów i ćwiczeń NLP dla początkujących. Napisana przystępnym językiem. Polecam tę książkę, chociażby dlatego,że warto wiedzieć jak niektóre słowa użyte w odpowiedniej kolejności mogą wpłynąć na nasze zachowanie. Jedna uwaga: nie myślcie,że jest to jedyny sposób aby osiągnąć zamierzony cel. NLP jak każda technika ma swoje słabości i nie jest idealna, więc nie dajcie się zwariować ;)

positiveJar | 2013-05-13

Jak na mistrza manipulacji, Pan Andrzej Batko się nie wykazał. Nie ujął mnie, nie przekonał, niczego nie nauczył. Sprzedał w swojej książce kilka głodnych kawałków, które w rzeczywistości są zaledwie wstępem do zgłębiania wiedzy nt. perswazji. Książkę potraktowałam raczej jako chwyt marketingowy, reklamę. Jest w tym jakaś perfidia, bo przecież ludzie to kupują i płacą. No cóż, biznes.
Na korzyść książki, bo nie samego autora, przemawia to, że zwraca uwagę na bardzo powszechne zjawisko, z którego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Publikacja jest doskonałym przykładem problematyki jaką porusza.

Magdalena | 2011-02-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pierwsza książka o NLP, z którą miałam do czynienia. Genialny tytuł i genialna zawartość, aby rozpocząć przygodę z tym tematem :) Polecam!

Monika | 2012-06-19

super książka, wykorzystuje techniki w życiu

Carry4BayLife | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Jest to jedna z moich pierwszych przeczytanych książek na temat NLP i jestem w 100 procentach zadowolony.Uważam że ta książka jest idealna aby poznać podstawowe zasad języka perswazji oraz kilka bardziej zaawansowanych.Opinie na jej temat są różne ale najlepiej jest samemu zapoznać się z treścią i wydać werdykt na podstawie własnych przekonań .

Kuba | 2013-06-02

Jedna wielka reklama szkoleń NLP prowadzonych przez autora, kilka podstawowych mechanizmów manipulacji, opisanych prostym językiem, więc szybko się czyta. Na początek wystarczy.

Voter101 | 2012-04-12
Przeczytana: 28 marca 2012

Bardzo przyjemny wstęp do NLP

Kasia | 2012-08-06

Moim zdaniem mało konkretów.

zuzi98 | 2014-07-20

Załóż konto za darmo!