Wizje zwycięstwa

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
historyczna

W Wizjach zwycięstwa Gerhard L. Weinberg, wybitny amerykański badacz drugiej wojny światowej, przedstawia poglądy głównych przywódców tego największego konfliktu w historii świata Hitlera, Mussoliniego, Tojo, Chiang Kai-sheka, Stalina, Churchilla, de Gaulleła i Roosevelta. Prezentuje ich wizje przyszłości, zakładając kolejno zwycięstwo każdej ze stron. Weinberg ocenia, jaki wpływ na następujące po sobie wydarzenia miały ich decyzje, i bada, jak w trakcie wojny ewoluowały ich nadzieje na przyszłość. Porównanie poszczególnych portretów przywódców czasu wojny jest przykuwającym uwagę studium historii, która mogła stać się rzeczywistością..

Datownik | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015