Gdzie diabeł nie może 1

Okładka książki Gdzie diabeł nie może 1 Dorota Ostrowska
Okładka książki Gdzie diabeł nie może 1
Dorota Ostrowska Wydawnictwo: E-bookowo Cykl: Gdzie diabeł nie może (tom 1) fantasy, science fiction
Gdzie diabeł nie może (tom 1)
E-bookowo
2013-09-11
2013-09-11
9788378591986
duszyczka piekło diabeł przygoda demon ghul

Książka z lekkich i przyjemnych. Faktycznie trudno książki nie porównywać z Ja, Diablica, jednak to dwie zupełnie inne, ale obie czytało mi się tak samo dobrze i tak samo wciągnęły.

“Gdzie diabeł nie może” to rzecz stworzona ku rozrywce i świetnie się w tej roli sprawdza. Wiecie pewnie, że czarownice, diabły, zaświaty i takie tam, to moja bajka. To coś, przy czym się bawię, relaksuję, a mój mózg odpoczywa. Na tę książkę natknęłam się zupełnie przez przypadek, nie znałam wcześniej ani autorki, ani jej twórczości. Teraz wiem, że się zaprzyjaźnimy, bo na moim czytniku czekają już kolejne części przygód niesfornej Duszyczki 😊
Kimże jest wspomniana Duszyczka? Otóż jest księgową, która przez przypadek umiera. Nie był to jej czas na umieranie, w związku z tym po śmierci czeka ją masa dziwnych przygód. No bo gdzie ta biedna Duszyczka powinna trafić? Piekło? Niekoniecznie. Niebo? Na to jeszcze za wcześnie. Trzeba ją wziąć na przetrzymanie i umieścić w przejściówce, do momentu podjęcia decyzji, co z nią właściwie zrobić. Nikt nie przewidział jednak, że Duszyczka czekać nie lubi, woli wziąć sprawy w swoje ręce.

Przezabawna historia osadzona w realiach PRL-u, z jego nonsensami i absurdami, inteligentnie podana nam przez Dorotę Ostrowską. Książka dla każdego, młody czytelnik zdecydowanie polubi, starszy się ubawi i odpręży. Ja Wam mówię: Jak w Zaświaty to tylko z Duszyczką!

Jak na to, że ja nie lobie fanatyki to jednak bardzo fajnie mi się słuchało tej książki o przygodach duszyczki

Nieprzyswajalne

Nieprzyswajalne

Wiele osób porównuje tę książkę do "Ja, diablica". Rzeczywiście, jest sporo podobieństw, ale ta jest wg mnie znacznie lepsza i zabawniejsza. Bardziej podobała mi się gł. bohaterka, a i humor też był na wyższym poziomie. Nie jest to oczywiście jakaś ambitna książka, tylko stricte rozrywkowe, lekkie czytadło, ale jak na takie czytadło, naprawdę nieźle napisane. Dziwi mnie, że "Ja, diablica" zdobyła taką popularność, a o "Gdzie diabeł nie może" właściwie nigdy nie słyszałam i przypadkowo się natknęłam przeglądając książki dostępne w darmowym abonamencie Empiku

Młodzieży chwytak za książkę.Starsi nastolatkowie powyżej 40 też.
Można się pośmiać....

Młodzieży chwytak za książkę.Starsi nastolatkowie powyżej 40 też.
Można się pośmiać....

Rewelacyjna lekka powieść, z dużą dawką humoru. Razem z bohaterką, charakterną Duszyczką, przemierzamy zaświaty... Zaświaty w mocno barejowskim klimacie, pełne absurdalnych i groteskowych nawiązań do PRL-owskich czasów. Pełen przekrój charakterów i osobowości - to zapewniają nam "Niebiescy", "Czarni", osadzeni, nielegalni i wszystkie inne istoty i byty zamieszkujące ten drugi świat.

książka bardzo humorystycznych. fantastyczny wątek miłosny między diabłem a duszy złą (takie jakieś już to znajome) ale przezabawne przygody i perypetie duszyczki po otchłaniach piekielnych rekompensują oklepany wątek ale za porównanie czyśca do PRL-owskiej stacji PKP jak dla mnie mistrzostwo 😁

Książka, która przedstawia życie po śmierci w sposób groteskowy i pełen humoru. Nie jest to literatura ambitna, ale na odprężenie w sam raz.

Dobra, na początku trzeba przyznać, że to zrzyna z cyklu "Diablica" Miszczuk. Ale pomijając ten fakcik, czyta się toto wspaniale, humor jest inteligentny i pełen licznych nawiązań do słynnej polaczkowatości. Akcja wartka i zaskakująca za każdym zakrętem, a postacie barwne jak łowicka zapaska, obdarzone charakterkami zapadającymi w pamięć na dłużej.

Dodaj cytat z książki Gdzie diabeł nie może 1