PITBULL - AMSTAFF Wściekła bestia czy cudowny fenomen psiego gatunku

Wydawnictwo: Capricorn
pitbull, amstaff, psy, bull, kynologia
Marcelline

Z pewnością z żadną inną rasą psów na świecie nie wiąże się tyle nieporozumień, mitów i legend co z pitbullem. Nie ma także drugiej takiej rasy, która byłaby tak oczerniana, a jednocześnie tak niezrozumiana. Będąc współcześnie jednym z najpopularniejszych psów na świecie, a otaczanym przez aurę grozy i kojarzony nierozerwalnie z psimi walkami, pozostaje zwierzęciem, o którym (szczególnie w Polsce) tak naprawdę nic albo przynajmniej niewiele wiadomo. Któż słyszał o pitbullach ratujących tonące osoby, wyciągających dzieci spod kół nadjeżdżających pojazdów (...) Książka ta jest próbą obalenia wszystkich narosłych przez lata mitów i ukazania tego cudownego psa takim, jakim on naprawdę jest.

Katarzynka | 2014-01-03
Marcelline | 2013-10-09