Kate: A Biography
joly_fh

Kate Middleton – kim jest kobieta, która podbiła serce nie tylko księcia Williama, lecz także wszystkich Brytyjczyków? W kilka lat zrobiła to, nad czym głowili się przez dekady PR-owcy brytyjskiej monarchii – zwróciła oczy całego świata na rodzinę Windsorów i sprawiła, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii znów pokochali swoją rodzinę królewską. Dziś Diamentowy Jubileusz Elżbiety II, królewskie...

W kilka lat zrobiła to, nad czym głowili się przez dekady PR-owcy brytyjskiej monarchii – zwróciła oczy całego świata na rodzinę Windsorów i sprawiła, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii znów pokochali swoją rodzinę królewską. Dziś Diamentowy Jubileusz Elżbiety II, królewskie wesele, narodziny i chrzest małego księcia George’a to najpopularniejsze wydarzenia na Wyspach, a uśmiech pięknej Kate zdobi okładki większości magazynów kobiecych na całym świecie.

Kate Middleton, absolwentka Uniwersytetu St. Andrews, córka stewardesy i byłego dyspozytora lotów, czekała na oświadczyny swojego wymarzonego księcia prawie dziesięć lat. Kiedy nadeszła wreszcie ta chwila, William wręczył jej jeden z najsłynniejszych klejnotów świata, odziedziczony po matce – księżnej Dianie, pierścionek, wykonany z białego złota oraz czternastu brylantów, otaczających owalny dwudziestokaratowy szafir z Cejlonu. Książę William nie wiedział wtedy jeszcze, że ta skromna, piękna dziewczyna zmieni na zawsze nie tylko jego życie, lecz także całej rodziny królewskiej.

Książka „Kate – Księżna Cambridge” portretuje: dzieciństwo Kate Middleton, czas jej studiów na uniwersytecie St Andrews; opisuje też moment poznania księcia Williama, ich związek i próby, którym poddawał go los, a także ślub i nową, oficjalną rolę księżnej oraz oczywiście okres ciąży i narodzin małego księcia George’a. To nie tylko doskonała pozycja dla wielbicieli księżnej Kate, lecz również wszystkich zainteresowanych losami jednej z najsłynniejszych rodzin królewskich świata.

Autorka, Marcia Moody, była królewską korespondentką magazynu OK.! i koordynowała jego specjalne wydanie poświęcone ślubowi książęcej pary, które sprzedało się w nakładzie miliona egzemplarzy. Od dwóch lat przygotowuje publikacje dotyczące rodziny królewskiej, towarzyszyła również parze książęcej podczas jej podróży do Kanady i Kalifornii. Przez dziesięć lat pracowała jako dziennikarz w branży rozrywkowej. Mieszka w hrabstwie Wiltshire na południu Anglii.

źródło opisu: http://www.dreammusic.pl/books/kate-ksiezna-cambridge/

źródło okładki: http://www.dreammusic.pl/books/kate-ksiezna-cambridge/

Gosia | 2018-04-14
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Ciekawa książka opisująca nie tylko samą Kate - jej rodzinę, przyjaciół. Ciekawiły mnie nieznane fakty, poznanie z Wiliamem i sam ślub z przyszłym następcą tronu. Dodatkowo zamieszczone są jeszcze zdjęcia Kate dokumentujące ważne momenty w życiu.
Mnie się podobała ta książka.

Przez dziesięć długich lat Kate była najbliższą osobą dla człowieka, który pewnego dnia zostanie królem, mimo to niewiele osób zdawało sobie w ogóle sprawę z jej istnienia.
Kiedy w 2001 roku poznała księcia Williama, jego rodzina miała za sobą trudny okres, naznaczony skandalami i głośnym rozwodem, co z kolei spowodowało ogromny spadek popularności wśród poddanych. Pojawiały się pytania o sens istnienia monarchii we współczesnym państwie, szczególnie kiedy księżna Walii i księżna Yorku przerwały milczenie i po latach trzymania buzi na kłódkę zaczęły odkrywać sekrety królewskiego dworu. Stało się jasne, że pałac Buckingham jest całkowicie oderwany od obywateli. Aby mógł przetrwać, konieczne były zmiany, które pozwoliłyby poprawić wizerunek familii. Bóg miał ich w opiece, bo po skandalach lat dziewięćdziesiątych XX wieku w nowym stuleciu relacje w rodzinie królewskiej układają się co najmniej poprawnie.
Gdy William rozpoczął studia, książę Karol zawarł umowę z mediami. W zamian za...

Leena | 2013-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2013

Niestety muszę to przyznać...spodziewałam się ciekawszej lektury. Może o niektórych informacjach wcześniej nie słyszałam (np. przy jakiej muzyce bawili się goście na weselu Catherine i Williama, do jakiej piosenki Karol porwał do tańca Camillę, jaką niespodziankę przygotował Harry albo kto i co powiedział w przemowach weselnych). Był to jednak niewielki ułamek z całej treści. Ba, nawet zdjęcia znamy choćby z kolorowych pism (choćby z ostatnich 2 lat). Dla mnie lektura jest mało odkrywcza ponieważ z racji tzw. 'zboczenia zawodowego' i zainteresowań o większości już słyszałam lub czytałam. Osobiście szukałam czegoś więcej, ale rozumiem że dla innych będą to informacje nowe a lektura okaże się ciekawa.

Agacha | 2016-06-23
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Lektura bardzo przyjemna i pouczająca. Być może nie ma w niej nic, czego nie przeczytamy w kolorowych gazetach. Ja jednak raczej nie czytam takowych, więc zawarte tu wiadomości były dla mnie nowe i ciekawe. Książka zachęciła mnie do szukania dalszych informacji o rodzinie królewskiej.

ElkaFrelka | 2016-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 października 2016

Biografia jakiej można było się spodziewać. Bez żadnych rewelacji, sensacji czy ujawnionych tajemnic. Jedna rzecz była dla mnie nowa: Kate jako nastolatka była prześladowana w szkole. Reszta jej życia jest opisana standardowo plus cały rozdział o ciuchach i kosmetykach jakich używa.

popiszsieplay | 2018-07-17
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Ostatnia, 74. książka przeczytana w 2015 roku w ramach 52 Book Challenge.
Pochłonęłam za jednym posiedzeniem :) Sporo ciekawostek o księżnej Cambridge, bo - na przykład - kto wiedział, że Kate i William są kuzynami piętnastego stopnia, albo, że w szkole przezywali ją "Kasia-Czekasia"?
Niezobowiązująca lektura na wolny - najlepiej zimowy w towarzystwie gorącej herbaty - wieczór. Przepiękne zdjęcia we wklejce. Skromna kobieta z wielką klasą. Żona i matka przyszłych następców brytyjskiego tronu. Moja idolka.

"Nie pociągał jej oficjalny wizerunek, zależało jej przede wszystkim na autentyczności. Jest dumna z tego, kim jest, oddana rodzinie królewskiej, gotowa wypełniać wszystkie powierzone jej obowiązki, jednak nie pozwala innym decydować o sobie."

Maja | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Nie ma chyba dnia, żeby w sieci nie pojawił się artykuł na temat Kate Middleton. Kim jest? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Marcia Moody. Kate od 2011 roku jest żoną księcia Williama i ma z nim troje dzieci. Autorka opisuje jej życie od dzieciństwa do momentu narodzin księcia George'a. Księżna Kate nie pochodziła ze szlacheckiej rodziny. Jest córką stewardesy i byłego dyspozytora lotów. Na oświadczyny czekała prawie dziesięć lat. Kiedy nadeszła wreszcie ta chwila, William wręczył jej jeden z najsłynniejszych klejnotów świata, odziedziczony po matce – księżnej Dianie, pierścionek, wykonany z białego złota oraz czternastu brylantów, otaczających owalny dwudziestokaratowy szafir z Cejlonu. Ich ślub był transmitowany w wielu krajach, a narodziny kolejnych royal baby były wyczekiwane nie tylko przez Brytyjczyków.

Do brytyjskiej rodziny królewskiej mam sentyment ze względu na to, że w Anglii mieszka moja siostra. Siłą rzeczy jestem więc w miarę na bieżąco z tym, co się dzieje.

Nie...

agata | 2014-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2014

"Kate Middleton – kim jest kobieta, która podbiła serce nie tylko księcia Williama, lecz także wszystkich Brytyjczyków?"-Takie pytanie zadaje Marcia Moody. W swojej publikacji opisuje mądrą, skromną, inteligentną, uzdolnioną dziewczynę, która spełniła swoje marzenie-znalazła swojego księcia :)
W książce odnajdujemy historię życia Księżnej Catherine, w kontekście wydarzeń związanych z rodziną królewską.
Autorka moim zdaniem zdecydowanie zbyt często zaglądała młodej parze książęcej do szafy i do talerzy(przecież tym zajmuje się prasa brukowa).
Nie wiem, czy sensownym jest wydawanie biografii kogoś, kto tak naprawdę dopiero zaczął "swoją drogę w szeregach Royal Family". Zapewne za 2 lata powstanie nowa wersja książki o Kate i podobnie jak w tej będą porównywali ją do Diany, a jej historię do historii zmarłej teściowej. Miejmy jednak nadzieję, że życie Kate będzie szczęśliwsze i nie będzie miało tak tragicznego zakończenia.

Książka naprawdę super, polecam wszystkim, którzy uwielbiają Kate i chcą ją lepiej poznać. Jest dużo ciekawostek i zdjęć. Chociaż uważam, że jest napisana trochę jednostronnie, widać, że napisała to kobieta, którą fascynuje Kate.

Anna | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Książka o dziewczynie, która od najmłodszych lat była wyjątkowa, zdolna i pracowita, później poznaje swojego księcia i zaczyna się piękna bajka. Królewicz i królewna w współczesnej oprawie, oboje bardzo życzliwi, skromni i zawsze są "sobą". Historia napisana przyjaznym językiem, szybko się czyta.