Bez wyboru

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura faktu
Aneta

W dzisiejszych czasach kwestia aborcji wciąż wywołuje wiele burzliwych emocji, ma zwolenników, ale przede wszystkim zagorzałych przeciwników dlatego gorąco polecam książkę pt. „Bez wyboru” gdyż mam nadzieję, że po jej przeczytaniu niejedna osoba będzie mogła sama odpowiedzieć sobie na pytanie, czy usuwanie ciąży powinno być legalne, czy też wszystkie dzieci, nawet te niechciane, trzeba urodzić.
Główna bohaterka powieści „Bez wyboru” to atrakcyjna i wzbudzająca podążanie kobieta, która nie potrafi wytrwać u boku jednego mężczyzny. Uwodzi, wykorzystuje i beztrosko porzuca swoich partnerów. Ma różnorodne, czasem nieprawdopodobne doświadczenia życiowe - osobiste i te zawodowe, szczególnie związane z komunistyczną rzeczywistością. Pozostaje osobą o rozchwianej, niedojrzałej psychice, którą ukształtowało pełne tęsknoty i przykrości, na wpół samotne dzieciństwo.

źródło opisu: http://autorzy365.pl/ksiazka/995/bez-wyboru

źródło okładki: http://autorzy365.pl/ksiazka/995/bez-wyboru

Justyna | 2015-11-17

Główna bohaterka ma różnorodne, czasem nieprawdopodobne doświadczenia życiowe, osobiste i te zawodowe, szczególnie związane z komunistyczną rzeczywistością. Pozostaje osobą o rozchwianej, niedojrzałej psychice, którą ukształtowało pełne tęsknoty i przykrości, na wpół samotne dzieciństwo. „Bez wyboru” to powieść skłaniająca do refleksji nad właściwym i godnym postępowaniu każdego człowieka czy nawet aborcji i prawie do decydowania o cudzym życiu. Czy w końcu większość usuniętych ciąż nie wynika tylko i wyłącznie z głupoty i nieodpowiedzialności rodziców, za które dziecko w żadnym wypadku nie może, i nie powinno być karane? Polecam wszystkim którzy lubię te tematykę.

Kosz_z_Książkami | 2015-11-19
Na półkach: Posiadam

Bez wyboru – apetyt na życie i prawo nieurodzonych

Przyznam szczerze, że zaczynając lekturę „Bez wyboru” byłam pełna obaw. Pozycja ta, zaliczana do literatury faktu, porusza bowiem bardzo trudny temat, o którym większość osób woli milczeć – aborcję. To jedno słowo kryje sobie tak wiele, zaczynając od dylematów moralnych, kończąc na dramatycznych przeżyciach jakie niesie ze sobą niechciana ciąża i jej konsekwencje. Nie owijając jednak w bawełnę, zapraszam was do wspólnej wyprawy do Polski lat 1973 – 1986. Jestem pewna, że na długo zapadnie Wam ona w pamięć.

Główną bohaterką książki jest Lilka, młoda trzydziestoletnia kobieta świadoma swych walorów – inteligencji połączonej z urodą przyciągającą uwagę płci przeciwnej. Dobrze usytuowana, posiadającą dobrą prace, kochającego partnera i dobre perspektywy na przyszłość pewnego dnia dowiaduje się, że zaszła w ciążę. Ani ona, ani jej partner bynajmniej nie cieszą się z perspektywy zostania rodzicami, a dziecko wydaje się...

Kasiainny | 2015-08-08
Na półkach: Posiadam