6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Immortal Words
filozofia i etyka
Dominik

· Kto, kiedy, gdzie i dlaczego? · Antologia ponadczasowych cytatów, sentencji wielkich pisarzy, filozofów i mówców · 370 cytatów, którym towarzyszy opis ich powstania i biografia autora · Ułożone chronologicznie W zbiorze, oprócz cytatów i sentencji znanych osób, znajdują się również złote myśli zaczerpnięte z innych źródeł: listów, dzienników, przemówień monarchów, polityków. Wszystkie z...

· Kto, kiedy, gdzie i dlaczego?
· 370 cytatów, którym towarzyszy opis ich powstania i biografia autora
· Ułożone chronologicznie

W zbiorze, oprócz cytatów i sentencji znanych osób, znajdują się również złote myśli zaczerpnięte z innych źródeł: listów, dzienników, przemówień monarchów, polityków. Wszystkie z nich od lat prowokują do myślenia i zastanowienia się nad ludzką naturą oraz przedstawiają obraz czasów, w których powstały.

źródło opisu: Wydawnictwo MUZA S.A. 2010

źródło okładki: Wydawnictwo MUZA S.A.2010

Solveig | 2015-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2015

Ciekawa pozycja, bo przywołująca nie tylko najciekawsze cytaty i aforyzmy, ale prezentująca krótkie życiorysy naukowców, pisarzy, polityków i różnorakich twórców. Można się z niej dowiedzieć również jakie relacje łączyły poszczególne postacie i odkryć, że czasem jakieś słynne zdania wcale nie wyszło z ust autora, którego wszyscy potocznie za takiego uznajemy ;)

Polecam również jako propozycję na prezent dla kogoś, o kim nie wiemy dokładnie co lubi czytać.

eremita55 | 2015-09-13
MaRcin | 2015-02-11