Europa nieprowincjonalna. Przemiany na ziemiach wschodnich d

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Monumentalna praca zbiorowa autorów pochodzących z dziesięciu państw, tekstów , omawiająca, w sposób niekiedy kontrowersyjny, dzieje obszaru rozciągającego się między Bałtykiem a Morzem Czarnym, od wschodu ograniczonego granicą Państwa Polskiego w okresie przedrozbiorowym, od zachodu linią demarkacyjną rozdzielającą w latach okupację sowiecką od niemieckiej. Współwydawcy Instytut Studiów Politycznych PAN, Polonia Aid Foundation Trust.