Wtedy pojawiłaś się ty

Then Came You
literatura obyczajowa
literatura piękna
joly_fh

Jules Strauss jest na ostatnim roku Princeton, ma pełne stypendium, znajomych zamiast przyjaciół i rodzinę, którą wstydzi się zaprosić na weekend dla rodziców. Ma nadzieję, że za pieniądze, które otrzyma za swoje komórki jajowe uda jej się ocalić ojca. Annie Barrow poślubiła swoją sympatię z liceum i została mamą dwóch synów. Po latach spędzonych w domu i próbach utrzymania czterech osób z...

Annie Barrow poślubiła swoją sympatię z liceum i została mamą dwóch synów. Po latach spędzonych w domu i próbach utrzymania czterech osób z pensji męża wierzy, że znalazła sposób, by zapewnić rodzinie dodatkowy przypływ gotówki i życiowy cel.
India Bishop, lat trzydzieści osiem (w rzeczywistości czterdzieści trzy), zmieniła wszystko: imię, twarz, przeszłość. W Nowym Jorku zakochuje się w bogatym, starszym mężczyźnie. Wierzy, że dziecko zapewni szczęśliwe dopełnienie ich związku. Gdy jej próby zajścia w ciążę zawodzą, zwraca się w stronę technologii, jak również do Annie i Jules.
Jednak plany wszystkich bohaterek niespodziewanie się komplikują...

źródło opisu: Sonia Draga, 2013

źródło okładki: www.soniadraga.pl

książek: 1968
B_ananas | 2019-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2019

Historia kobiet, których losy się splatają. Historia, o poszukiwaniu samej siebie. Mam chyba słabość do autorki, bo podobała mi się ta książka, pomimo powtarzających się kolejny raz schematów i kontrastów wśród postaci. Natomiast ostatnio z braku czasu na skupienie i głębszą analizę odpowiadają mi książki w stylu chick lit, więc ogólnie na plus. No i muszę przyznać, że poruszono tutaj ciekawą tematykę kręcącą się wokół posiadania dzieci ;)

Monika | 2017-08-20
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Kompletnie nie moja tematyka, nie mój świat, nie moja bajka.

oxpatrysiaxo | 2016-10-07
Przeczytana: 03 października 2016

Rewelacyjna książka.
Pokazuje oblicza 4 różnych kobiet, których losy łączą się za sprawą chęci posiadania dziecka przez jedną z nich.
Gorąco polecam!

Paulina | 2016-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2016

Historia czterech kobiet, których nic pozornie nie łączy. Do czasu...
Bardzo dobrze i ciekawie napisana książka, która bardzo przyjemnie się czyta.

Rahnee | 2015-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2015

Książka, która w nieoczekiwany sposób połączyła losy trzech kobiet. Oryginalną historia o zaskakującym zakończeniu. Polecam :)

Ata77 | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Niesamowicie pisze ta autorka. To już kolejna jej książka i rozczarowania nie ma. Mieszanina J. Picoult (jednak bez uderzania w wyniosłe tony i grania na emocjach) i D. Chamberlain (w sposób jednak bardziej złożony, prowokujący do wzruszeń). Bardzo polecam. Wzrusza, przyciąga. Kąsek na raz.

migotynka | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Ksiązka jest efektem wyprzedaży w Matrasie i miałam dziwne przeczucie, że spodoba mi się. Na całe szczeście przeczucie nie zawiodło mnie.

Poznajemy trzy niezwykłe kobiety: Jules, Annie i Indie. Dzieli je wiele ale łączy chęć zarobienia dużych pieniędzy. Każda na swój własny sposób dąży do wyznaczonego celu. Każdej z nich się udaje. Pytanie tylko, jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić?

Niesamowite w tej książce jest to, że pokazuje, jak bardzo los potrafi być przewrotny. W jednej chwili wydaje nam się, że odnaleźliśmy cel w życiu, mamy szczęście i nic nie stanie nam na przeszkodzie. W tej właśnie chwili to przewrotne fatum się z nas śmieje i pokazuje nam, że powinniśmy z pokorą przyjmować zarówno porażki jak i sukcesy. Bo to nie od nas zależy, co dla nas przygotowała fortuna. Jest to bardzo życiowe i daje do myślenia.

Powieść opowiada o rzeczach bardzo ważnych dla każdego człowieka - o miłości zarówno tej do partnera, jak i tej do rodziny, o których, w natłoku codziennych...

Fragile | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Takie sobie czytadło niepotrzebnie zepsute cukierkowym happy endem

Muminka | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Postęp technologiczny umożliwia nam coraz więcej. Jeśli jesteś zamożną czterdziestolatką Indią i chcesz mieć dziecko z partnerem, możesz zapłacić młodej studentce Julie by dostarczyła swoje komórki jajowe a mężatce z dwójką dzieci będącej na utrzymaniu męża możesz zapłacić za bycie surogatką. W takim razie nie musisz rezygnować z rajdu po kalifornijskich winnicach czy błogich wakacji na Florydzie bo ktoś inny odwala czarną robotę za ciebie.
W tej powieści mamy wątki dość kontrowersyjne: procedurę in vitro, dylematy moralne zarówno zastępczego brzucha jak i dawczyni komórek jajowych. Julie zwana Jules potrzebuje tych pieniędzy by zafundować ojcu miesięczny odwyk i szansę na lepsze życie. Sama zaś odkryje swoją prawdziwą seksualną orientację. Annie zaś chce wspierać męża, chce lepszego życia dla siebie, swoich malców i swojej rodziny. Nie wie że jej decyzja może zachwiać fundamentami małżeństwa, że oddali ją od męża.
Kolejnymi narratorami jest też Bettina, dwudziestoletnia córka...

Katherina87 | 2014-11-15

Jednak plany wszystkich bohaterek niespodziewanie się komplikują umiera przyszły ojciec dziecka, matka socjologiczna z dnia na dzień znika, a dzieckiem...