Jak żyć z Hashimoto?

Tłumaczenie: Hanna H. Chmielewska
Wydawnictwo: Pro Medica Media sp. z o.o.
Leben mit Hashimoto- Thyreoiditis
tarczyca hashimoto
zdrowie, medycyna
Effy

Niedawno upłyną rok od ukazania się na polskim rynku książki „Jak żyć z Hashimoto?” i właśnie ostatnie egzemplarze pierwszego wydania książki znajdują swoich czytelników. Drugie, poprawione wydanie też już czeka na swoich odbiorców. Zainteresowanie, które okazaliście książce jest dla nas powodem do radości i dumy. Dodaje nam sił do dalszego działania. W wydaniu drugim ugłaskaliśmy jeszcze...

W wydaniu drugim ugłaskaliśmy jeszcze czasem chropawy język, uwzględniając sugestie zgłoszone przez pacjentów i lekarzy.

źródło opisu: Od wydawcy

źródło okładki: http://www.hashimoto.pl/

lenuszka | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 10 marca 2014

Na hashimoto choruję już 18 lat i można by powiedzieć, że wiem o niej wszystko. Niestety lekarze nie są skorzy do udzielania odpowiedzi na pytania. A mam wrażenie, że im starsza jestem, tym większą mam potrzebę zgłębiania wiedzy na temat tej choroby. Do wiadomości dostępnych w internecie nie mam przekonania, nie wiem na ile są one rzetelne i wiarygodne. Poradnik ten jest znakomitym źródłem wiedzy na temat tej choroby. Autorzy w przystępny i prosty sposób udzielają odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Niezbędnik każdego chorego na hashimoto.

Marta | 2014-09-30

Dla kogos kto uslyszal diagnoze Hashimoto ksiazka ta moze byc pomocna i byc wyznacznikiem "co dalej" lecz mysle ze nie ma w niej zawartego tego co najwazniejsze i najbardziej istotne z punktu widzenia osoby chorej czyli nie ma nic na temat diety bezglutenowej, ktora potrafi zdzialac cuda. Ksiazce duzo brakuje ale na poczatek jest ok:-)

Karalajn | 2014-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Choruję na przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy - Hashimoto - jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym. Oznacza to, że mój układ odpornościowy atakuje tarczycę i niszczy ją. W wyniku tego mam niedoczynność tarczycy.

Ponieważ jest wiele wątków na temat choroby w internecie oraz forum – a mój lekarz niestety jest mało komunikatywny – stwierdziłam, że zacznę od książki – i będę doczytywać dalej. Jestem bardzo zadowolona z poradnika dla pacjenta, ponieważ wszystko jest tak napisane łopatologicznie, że naprawdę jest to dobra książka na sam początek zbierania informacji o chorobie. Dodatkowo wszystkie wypowiedzi są potwierdzone badaniami oraz dokumentacją medyczną. Dowiedziałam się z niej wielu rzeczy, których nie wyczytałam na forach (nie mogę być dawcą krwi, zapotrzebowanie na hormony jest większe zimą, szczepienia w chorobie hashi – powinny być przemyślane, nadmierny wysiłek nie jest wskazany itp itd). Dodatkowo poradnik zwrócił uwagę na kilka zagadnień – i dzięki temu...

Anna | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Warto kupić i przeczytać jeśli ktoś choruje na Hashi. Owszem, internet jest pełen informacji na temat choroby, natomiast ewidentnie nie wszystkie z nich są pisane przez specjalistów w tej dziedzinie. Trudno rozróżnić co jest faktem, a co mitem który na dłuższą metę może zaszkodzić. Warto też podrzucić rodzinie/partnerowi do przeczytania. Często osoby chorujące spotykają się z niezrozumieniem ze strony bliskich. Z doświadczenia wiem, że to bardzo irytujące i niezwykle demotywujące. Książka/poradnik zawiera rozdziały opisujące co to jest Hashimoto, przyczyny i objawy, choroby występujące wraz z hashi, co jeść i jak leczyć (i wiele innych). Dzięki zawartym informacjom choroba może stać się bardziej zrozumiała, łatwiej z nią funkcjonować. Momentami trochę za dużo terminologii medycznej, ale mimo wszystko polecam. Warto zapoznać się z faktami.

Effy | 2013-07-29
Przeczytana: 02 września 2012

Na internecie z pewnością można znaleźć, więcej informacji dotyczących choroby Hashimoto. Dlaczego? Nie jest problemem z aktualizowanie danych na stronie albo podanie nowych wiadomości, które pojawiły się niedawno, a także znalezienia na forach cennych rad. A inaczej ma się to z książką. Poprawienie wydania zajmuję więcej czasu... Pojawiło się na rynku wydanie trzecie tego poradnika w tym roku.
Sięgając po poradnik trzeba liczyć się,z tym że w między czasie mogło coś się zmienić. Bynajmniej to nie świadczy o tym, że poradnik nie jest dobry. Jest napisany przez fachowców, lecz przystępnym językiem dla czytelnika, który nie jest przeważnie obyty z terminologią medyczną.
Idealny dla osób, które mają w swojej rodzinie osoby chore na Hashimoto, pozwoli lepiej zrozumieć ich.
Nie mam pojęcia na ile przydatny jest dla samych osób chorych. Po innej stronie jesteśmy i inaczej mamy spojrzenie. Ja nie choruję. Sięgnęła po poradni, gdyż znalazłam go w domowej biblioteczce, a już wcześniej...

Plambert | 2012-11-11
Przeczytana: 01 października 2011

Wspaniała książka, obecnie jedyna na ten temat po polsku. Absolutnie niezbędna jako codzienny towarzysz osób chorych na Hashimoto. Dobry argument w dyskusjach z lekarzem, szczególnie że poparty profesorskim tytułem autora. Wiele informacji pomagających w codziennym życiu, a dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat choroby Hashimoto - szczegółowe informacje w dodatkach do rozdziałów "Tło medyczne".

Patrycja | 2017-11-27
Na półkach: Zwykłe, Przeczytane
Przeczytana: 27 listopada 2017

Książka napisana w formie pytań i odpowiedzi. Typowe pytania dotyczące choroby, hormonów, stylu życia. Nie ma konkretnej diety, tylko ogólne zalecenia.

Ewa | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Poradnik ten jest bardzo dobrym punktem wyjścia. W jasny i zrozumiały sposób przedstawia wiedzę niezbędną o haschimoto.
Zdecydowanie lepsza pozycja od wielu portali internetowych podających wykluczające się nawzajem wiadomości.

pyza76 | 2017-02-27

Trochę wiadomości z tej książki nie jest zgodne z najnowszymi badaniami i odkryciami w dziedzinie leczenia tej choroby, jednakże polecam ją przeczytać.

wrublik7 | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

jedna z obowiazkowych pozycji dla osob zmagajacych sie z hashimoto, co wiecej ksiazka warta do przeczytania dla najblizszych osob dotknietych ta choriba by kolejny raz zastajac w domu balagan i smacznie spiacego domiwnika nie na wrzeszczec "wez sie w koncu w garsc" bo przeciez nie tedy droga