Jak żyć z Hashimoto?

Tłumaczenie: Hanna H. Chmielewska
Wydawnictwo: Pro Medica Media sp. z o.o.
Leben mit Hashimoto- Thyreoiditis
tarczyca hashimoto
zdrowie, medycyna
Effy

Niedawno upłyną rok od ukazania się na polskim rynku książki „Jak żyć z Hashimoto?” i właśnie ostatnie egzemplarze pierwszego wydania książki znajdują swoich czytelników. Drugie, poprawione wydanie też już czeka na swoich odbiorców. Zainteresowanie, które okazaliście książce jest dla nas powodem do radości i dumy. Dodaje nam sił do dalszego działania. W wydaniu drugim ugłaskaliśmy jeszcze...

W wydaniu drugim ugłaskaliśmy jeszcze czasem chropawy język, uwzględniając sugestie zgłoszone przez pacjentów i lekarzy.

źródło opisu: Od wydawcy

źródło okładki: http://www.hashimoto.pl/

Mylengrave | 2018-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2018

Choruję sobie na Hashimoto od lat 18, z czego 17 to czas braku leczenia lub złego leczenia, mimo iż cały czas byłam pod kontrolą lekarzy! Dopiero rok temu odnalazłam wspaniałego lekarza, który to polecił mi kupić tę książkę i traktować ją jak biblię. Absolutnie się zgadzam, każdy chory powinien ją przeczytać.

Ładnie wydana, przyjemny śliski papier, przystępny styl, multum wiedzy niezbędnej dla każdego chorego.

Każda dziedzina została omówiona dokładnie, tycie, złe samopoczucie, a nawet lęki i depresje. Odpowiednia dieta, sport, a to wszystko nie na milionach stron, czasem wystarcza jedno, ale trafiające w sedno zdanie.

Niby nic nowego, ale doskonale usystematyzowane, przyczyny bóli mięśni, stawów, jakieś propozycje leczenia typu gimnastyka, masaże. Czuję się lepiej po przeczytaniu tej książki, dosłownie i w przenośni. Nie ma tu banialuk, nie ma niczego, co nie miałoby podłoża medycznego, takie wydawnictwa warto czytać.

Patrycja | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, Zwykłe
Przeczytana: 27 listopada 2017

Książka napisana w formie pytań i odpowiedzi. Typowe pytania dotyczące choroby, hormonów, stylu życia. Nie ma konkretnej diety, tylko ogólne zalecenia.

pyza76 | 2017-02-27

Trochę wiadomości z tej książki nie jest zgodne z najnowszymi badaniami i odkryciami w dziedzinie leczenia tej choroby, jednakże polecam ją przeczytać.

Apocalypse | 2016-09-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Choroba
Przeczytana: 01 września 2016

Przydatna, daje podstawową wiedzę o Hashi.

Libra | 2016-02-13
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Rzetelna, zawiera bardzo wiele inform. dot funkcjonow. organizmu dotkniętego chorobą Hashimoto. W dodatku pisana prostym językiem – med. terminologia ograniczona do minimum. Niestety autorzy nie wyszli po za 'całkowicie sprawdzone naukowe fakty' i nie pokusili się o rozszerzenie tematu dot. diety w chorob. Hashimoto. Temat ten jest coraz częściej brany pod uwagę w środowisku bad. nad Hashi oraz innymi autoimmunacyjnymi/immunologicznymi chorobami. Pominięcie zagadnienia ma dobre i złe strony - autorzy chcieli być prawdop. uczciwi względem czytelników i podawać solidne fakty z wiarygodnych źródeł, ale nie proponują oprócz tego wiele więcej. Pozycja broni się na poziomie informacyjnym. Traci przy podawaniu rozwiązań.

wrublik7 | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

jedna z obowiazkowych pozycji dla osob zmagajacych sie z hashimoto, co wiecej ksiazka warta do przeczytania dla najblizszych osob dotknietych ta choriba by kolejny raz zastajac w domu balagan i smacznie spiacego domiwnika nie na wrzeszczec "wez sie w koncu w garsc" bo przeciez nie tedy droga

Ewa | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Poradnik ten jest bardzo dobrym punktem wyjścia. W jasny i zrozumiały sposób przedstawia wiedzę niezbędną o haschimoto.
Zdecydowanie lepsza pozycja od wielu portali internetowych podających wykluczające się nawzajem wiadomości.

kocham_cie | 2015-02-25

Choruję na hashimoto już jakiś czas. Puki co nie znalazłam jak do tej pory bardziej kompleksowej i wiarygodnej pozycji na ten temat. (Nawet od lekarzy, nie mówiąc już o internecie). Polecam.

Zavratova | 2015-02-13
Przeczytana: wrzesień 2014

Kupiłam tę książkę, gdy zostałam błędnie zdiagnozowana i wmawiano mi Hashimoto. Mimo to dowiedziałam się bardzo wiele na temat niedoczynności tarczycy, co pozwoliło mi się stać swoim własnym "ekspertem" w tym temacie i teraz wizyty u endokrynologa są dla mnie ostatecznością. Klarowna, jasno napisana, znalazłam w niej odpowiedzi na pytania, na które lekarze nie potrafili mi odpowiedzieć.

Marta | 2014-09-30

Dla kogos kto uslyszal diagnoze Hashimoto ksiazka ta moze byc pomocna i byc wyznacznikiem "co dalej" lecz mysle ze nie ma w niej zawartego tego co najwazniejsze i najbardziej istotne z punktu widzenia osoby chorej czyli nie ma nic na temat diety bezglutenowej, ktora potrafi zdzialac cuda. Ksiazce duzo brakuje ale na poczatek jest ok:-)