Leczenie żywieniem

Wydawnictwo: Źródła Życia
zdrowie, medycyna
Damian

Autorka niniejszej książki jest lekarzem z ponad 40-letnią praktyką. W swojej działalności lekarskiej łączy różnorodne metody leczenia naturalnego jak: ziołolecznictwo, akupunktura, akupresura, homeopatia klasyczna z najnowszymi osiągnięciami medycyny światowej. Całość uzupełnia szczegółowo opracowanym programem zdrowego żywienia. Naczelną zasadą stosowaną przez autorkę jest wieloaspektowe...

Naczelną zasadą stosowaną przez autorkę jest wieloaspektowe podejście do pacjenta, czyli traktowanie organizmu jako całość (holizm). Podejście holistyczne jest sposobem ujęcia problematyki niniejszej książki. Co za tym idzie - nie leczy się np. wątroby, ucha czy kolana, lecz cały organizm.
Autorka twórczo wykorzystuje tradycyjne i doświadczenia z zakresu zdrowego żywienia oraz lecznictwa pochodzące z rozmaitych kultur, między innymi chińskiej, żydowskiej, staropolskiej, łącząc je wszystkie z najnowszymi osiągnięciami medycyny molekularnej.

źródło opisu: http://www.leczeniezywieniem.pl

źródło okładki: http://www.leczeniezywieniem.pl

IsaBelle | 2015-12-20

Merytoryczna zawartość książki - bardzo dobra, stylistyczna forma - pisana chyba na kolanie przez 13-latke. Ja rozumiem, że chodziło o wartość książki i obrazki podniosłyby jej koszt - ale jak na broszurkę bez obrazków i poważnymi błędami ortograficznymi, z tekstem powtarzającym się w koło - ta książka nie jest tyle warta. Wiedza tam zawarta owszem bardzo wartościowa - ale kurcze, jeśli wydajemy książkę do sprzedaży i nie za małe pieniądze to róbmy to z szacunkiem do czytelnika ...

lawenda92 | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Z pewnością autorki mają dużą wiedzę w zakresie leczenia jedzeniem, natomiast sposób, w jaki podały te informacje pozostawia wiele do życzenia. Niektóre kwestie powtórzone po dziesięć razy, a w wielu przypadkach brakowało mi głębszego wyjaśnienia czy naukowego wyjaśnienia.
Książka, którą warto przeczytać, jednak trzeba mieć do tego sporo cierpliwości.

Sylwia | 2017-02-21
Ming | 2016-12-18