Spotkania z Janką: biografia beletryzowana

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pradziad

źródło okładki: w.bibliotece.pl

Albercik | 2015-01-22

Kim jest tytułowa bohaterka książki? Właściwie powinniśmy napisać wielką literą Bohaterka. Janka to oczywiście Janina Lewandowska, córka gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego... Janka to niezwykła kobieta, była pilotem, choć ojciec wcale się z tego nie cieszył, i... jedyną kobietą - oficerem, porucznikiem - która została zamordowana w Katyniu. A najdziwniejsze w całej historii jest to, że kiedy wpadła w łapy Sowietów nic nie wskazywało na to, że w ogóle jest żołnierzem. Nie miała na sobie munduru, nie nosiła stopnia wojskowego. Czyżby Sowieci wiedzieli kogo mają przed sobą? Zachęcam do przeczytania. Książka je jest gruba, ale temat arcyciekawy!!!