Korespondencja miłosna z Antoinette de Watteville 1928–1937

Tłumaczenie: Jan Maria Kłoczowski
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Correspondance amoureuse avec Antoinette de Watteville 1928-1937
Dziuka

"Intymna korespondencja Balthusa, jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku, otoczonego nimbem tajemnicy, przez całe życie świadomie odwróconego plecami do teraźniejszości, w której czuł się obco, tworzącego w epoce, do której w głębi duszy nigdy nie należał. Książka ta „czytana będzie z pewnością jako autoportret młodego, zakochanego Balthusa, czyli istotny i niezmiernie oryginalny dokument na temat początków jednego z ważniejszych dzieł XX wieku, dzieła stworzonego przez wielką, wyjątkową i tajemniczą postać, która niedawno odeszła z tego świata. Dla mego brata i dla mnie chodzi tu wszakże o dwoje bardzo sympatycznych młodych ludzi, którzy mieli stać się naszymi rodzicami. (...) W czasie gdy rozpoczyna się ta korespondencja, Balthus ma lat dwadzieścia i maluje swe pierwsze arcydzieła”. Tak oto do lektury niniejszej korespondencji zachęcają dwaj synowie malarza – Stanislas i Thadée Klossowscy de Rola. Książka jest ilustrowana rysunkami i obrazami Balthusa z okresu tej korespondencji."

źródło opisu: Oficyna Literacka Noir Sur Blanc Spółka z o.o., 2008

źródło okładki: www.noir.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!