Dom grozy

Wydawnictwo: LTW
literatura polska
Ag2S

W kryminale pt. Dom grozy Hubert Garda otrzymuje od swego dawnego przełożonego, pułkownika Zawistowskiego, list z zaproszeniem do podmiejskiej posiadłości i prośbą o pomoc. Jest początek stycznia. Krótkie, mokre i wietrzne dni, długie a ponure wieczory. Podmiejski dom pułkownika stoi na uboczu, ale – również dzięki zaproszonym gościom – tętni życiem. Do czasu… Już następnego ranka zostaje znalezione ciało Zawistowskiego. Nie ulega wątpliwości, że mordercą jest ktoś z mieszkańców. Kto i dlaczego zabił pułkownika? Czego zmarły nie zdążył powiedzieć Gardzie? Przed kim ostrzec? Każdy może być podejrzany, ale i każdy musi być ostrożny, bo nieostatnie to słowo mordercy. Można odnieść wrażenie, "że palec Anioła Grozy wskazywał tu ludziom drogi, by mogło się dopełnić ich przeznaczenie"…

źródło opisu: http://www.ltw.com.pl/

źródło okładki: http://www.ltw.com.pl/?book=kazimierz-korkozowicz-...»

Stokrotka | 2017-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

„Dom grozy” Kazimierza Korkozowicza to kryminał w stylu Agathy Christie. Jest dom na odludziu, jest morderstwo, które początkuje lawinę tragicznych wydarzeń. Jest grupa osób – mieszkańców domu, znajomych, przyjaciół – którzy z miejsca stają się podejrzani. Jest też detektyw w osobie spostrzegawczego i drobiazgowego komisarza Huberta Gardy, który rozpoczyna śledztwo.
Powieść w starym stylu, pisana zupełnie innym językiem niż współczesne kryminały. Mnie się spodobała i zaciekawiła. Teraz żałuję, że na targach książki nie nabyłam też „Urlopu Huberta Gardy”. Miałabym komplet.

Monika | 2017-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2017

Mamy wszystkie elementy, które pozwalają stworzyć znakomity kryminał. Dom na odludziu, zamknięta w nim grupa ludzi, ponura pogoda. A jednak coś nie zagrało. Kompletnie nie odpowiadał mi sposób narracji, bełkotliwe wstawki poetycko-filozoficzne nie wpływały dobrze mój odbiór powieści. Sama intryga była w porządku, ale to jednak trochę za mało, żebym chciała wrócić do książek Kazimierza Korkozowicza.

kwiatek29 | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Hubert Garda,zostaje listownie zaproszony do podmiejskiej posiadłości dawnego znajomego,podpułkownika Zawistowskiego,który prosi go o pomoc.Następnego ranka zostaje znalezione ciało podpułkownika z przestrzeloną skronią."Dom grozy" przypomina mi kryminały Agathy Christie z głównym bohaterem Herkulesem Poirot.Akcja powieści jest dynamiczna a trup ściele się gęsto.

Olga | 2018-06-04

Raczej opowiadanie anie powieść, taki utwór na chwilę zapomnienia, ale w pięknym stylu zgodnie z kanonami typowego kryminału. Jest dom na odludziu, jest zimowa aura, jest grupa ludzi i trup za trupem. A pytania są dwa: kto zabił i kto będzie następny. No i piękny język literacki, bardzo przyjemnie się czyta.

Maciek | 2017-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 października 2017

"Dom grozy" to taki kryminał pisany starym stylem-mamy tu dość podobny motyw co w powieści Aghaty Christy-grupa podejrzanych,trup oraz przedstawiciel prawa który walcząc z czasem próbuje rozgryźć zagadkę.
Opowiadanie warte uwagi,trzymające w napięciu,jednym słowem na wieczór idealne.

Rosana | 2019-05-15
Na półkach: 2019, Przeczytane