Oto jest Londyn

Okładka książki Oto jest Londyn Miroslav Šašek
Okładka książki Oto jest Londyn
Miroslav Šašek Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Oto jest... (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
2013-01-01
Katarzyna Domańska
Londyn Wielka Brytania Anglia

Okładka książki Dawno temu w Mamoko Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Dawno temu w M... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Wierszyki domowe Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Bozie, czyli jak wygląda Bóg? Karolina Oponowicz, Joanna Rzezak
Bozie, czyli j... Karolina Oponowicz,...
Okładka książki Nie każdy umiał się przewrócić Ewa Stiasny, Toon Tellegen
Nie każdy umia... Ewa Stiasny, Toon T...
Okładka książki Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk Kristina Digman, Åsa Lind
Raz, dwa, trzy... Kristina Digman, Ås...

Dzieci, oto jest Londyn!

Dziś chciałam Wam zaprezentować dwa tomy ilustrowanych przewodników dla dzieci po najsłynniejszych miastach świata.

"Oto jest Londyn" zabierze Was na spacer po stolicy Wielkiej Brytanii, wtajemniczy w jej klimat i pokaże co warto tam zobaczyć, gdzie zajrzeć i co zwiedzić:
👉 Zobaczymy tam urocze kamienice w stylu elżbietańskim przy High Holborn czy mews, przy których stoją budynki służące niegdyś za stajnie.
👉 O 16 koniecznie musicie zatrzymać się na herbatkę. To tradycja pielęgnowana przez londyńczyków, którzy lubią do tego napoju dolać świeżego mleka.

Te dwa przewodniki to naprawdę piękne książki. Najbardziej jednak wyróżnia je to, że są ... nieco nieaktualne 😉 Powstały kolejno 60 i 50 lat temu, stąd nie ma co dziwić się choćby specyficznym strojom mieszkańców miast. Na końcu każdego z nich znajdziecie notkę redakcyjną, która wskaże co zmieniło się w Londynie i Rzymie przez te dziesięciolecia.

To co mnie w nich dodatkowo urzeka to piękne, charakterystyczne ilustracje. Są naprawdę zjawiskowe i na swój sposób eleganckie. Ponadto styl książek sprawia, że czytając je ma się wrażenie jakby z ich ston wychylał się przewodnik miejski i oprowadzał nas po zakątkach metropolii.

To świetna seria i z pewnością sięgniemy po kolejne jej tomy❤️

Cudne obrazki, cudny pomysł, cudny Londyn!

Cudne obrazki, cudny pomysł, cudny Londyn!

malewielkieksiazki.blogspot.com
Londyn. Mnóstwo ilustracji, tak bardzo charakterystycznych, że nie sposób ich pomylić z inną książką i innym autorem.
Informacje o budynkach, miejscach są w większości skrótowe, ale jest ich równie dużo.
Anglojęzyczne nazewnictwo może przeszkadzać w odbieraniu treści przez młodsze dzieci, zachęcam jednak do czytania te starsze, które z językiem angielskim mają do czynienia w szkole. Hyde Park, Buckingham Palace czy Downing Street nie sprawi pewnie trudności i nie zaskoczy, ale zaręczam, że każdy znajdzie w tej książce taką nazwę, której jeszcze nie znał. Chyba, że jest aktualnie londyńczykiem, no to nie mamy o czym rozmawiać ;)
Dla mnie osobiście, nowością było rozróżnianie czapek Gwardzistów straży królewskiej. Przyznaję, jest to sprawa oczywista w wojsku, ale do tej pory sądziłam, że czapki są czarne, należące do jednego rodzaju straży i tyle, tymczasem niespodzianka. Teraz jednak już znam system i jeśli tylko odwiedzę kiedyś Londyn, będę wiedzieć, kto stoi na straży i skąd pochodzi.
Na końcu książeczki, tradycyjnie spis, aktualizujące informacje podane w książce. W końcu powstała 50 lat temu, więc kilka zmian zaistniało.
Polecam zwiedzanie Londynu z książką M.Saska.

malewielkieksiazki.blogspot.com

Piękna książka ze wspaniałymi ilustracjami i krótkimi opisami Londynu sprzed lat. Bardzo podoba mi się, że na końcu książki zostało umieszczone wyjaśnienie jak zmieniła się sytuacja od czasów powstania książki i jak opisany w książce Londyn wygląda dziś.

Zwiedzanie Londynu z książką Miroslava Šaška to prawdziwa przyjemność. „Oto jest Londyn” rozkochuje czytelników w stolicy Wielkiej Brytanii. I jeszcze bardziej w pięknych ilustracjach samego autora.

www.czytamto.pl

www.czytamto.pl