Oto jest Londyn

Okładka książki Oto jest Londyn
Miroslav Šašek Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Oto jest... (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Data 1. wydania:
2013-01-01
Katarzyna Domańska
Londyn Wielka Brytania Anglia

Okładka książki Trzecie urodziny Prosiaczka Aleksandra Polewska, Aleksandra Woldańska-Płocińska
Ocena 7,6
Trzecie urodzi... Aleksandra Polewska...
Okładka książki Wielka księga Kubusia Puchatka David Benedictus, Alan Alexander Milne
Ocena 8,4
Wielka księga ... David Benedictus, A...

Oficjalne recenzje i

Dzieci, oto jest Londyn!

Link do recenzji

1018 51 118

Cudne obrazki, cudny pomysł, cudny Londyn!

Cudne obrazki, cudny pomysł, cudny Londyn!

malewielkieksiazki.blogspot.com
Londyn. Mnóstwo ilustracji, tak bardzo charakterystycznych, że nie sposób ich pomylić z inną książką i innym autorem.
Informacje o budynkach, miejscach są w większości skrótowe, ale jest ich równie dużo.
Anglojęzyczne nazewnictwo może przeszkadzać w odbieraniu treści przez młodsze dzieci, zachęcam jednak do czytania te starsze, które z językiem angielskim mają do czynienia w szkole. Hyde Park, Buckingham Palace czy Downing Street nie sprawi pewnie trudności i nie zaskoczy, ale zaręczam, że każdy znajdzie w tej książce taką nazwę, której jeszcze nie znał. Chyba, że jest aktualnie londyńczykiem, no to nie mamy o czym rozmawiać ;)
Dla mnie osobiście, nowością było rozróżnianie czapek Gwardzistów straży królewskiej. Przyznaję, jest to sprawa oczywista w wojsku, ale do tej pory sądziłam, że czapki są czarne, należące do jednego rodzaju straży i tyle, tymczasem niespodzianka. Teraz jednak już znam system i jeśli tylko odwiedzę kiedyś Londyn, będę wiedzieć, kto stoi na straży i skąd pochodzi.
Na końcu książeczki, tradycyjnie spis, aktualizujące informacje podane w książce. W końcu powstała 50 lat temu, więc kilka zmian zaistniało.
Polecam zwiedzanie Londynu z książką M.Saska.

malewielkieksiazki.blogspot.com

Piękna książka ze wspaniałymi ilustracjami i krótkimi opisami Londynu sprzed lat. Bardzo podoba mi się, że na końcu książki zostało umieszczone wyjaśnienie jak zmieniła się sytuacja od czasów powstania książki i jak opisany w książce Londyn wygląda dziś.

Zwiedzanie Londynu z książką Miroslava Šaška to prawdziwa przyjemność. „Oto jest Londyn” rozkochuje czytelników w stolicy Wielkiej Brytanii. I jeszcze bardziej w pięknych ilustracjach samego autora.

www.czytamto.pl

www.czytamto.pl