Zielone głębiny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fioletowa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Składająca się z trzech części powieść, która jest sagą rodzinną, opowiadającą o życiu trzech sióstr w okresie międzywojennym, w trakcie II Wojny Światowej i po wojnie. Jej tło stanowią trudne, a niejednokrotnie skrajne sytuacje, wynikające ze skomplikowanej historii tamtych czasów. Główne postaci powieści są wielokrotnie z nimi konfrontowane, co sprawia, iż losy ich stają się bez wątpienia dramatyczne, a wybory życiowe niezwykle trudne. Tym bardziej, że sił dostarczać może tylko wiara w to, iż w ostatecznym rozrachunku dojdzie do zwycięstwa nadziei nad zwątpieniem. Autor uznał wszystko to zaledwie za punkt wyjścia. Istotą książki jest bowiem psychologiczna analiza zachowań i postaw bohaterek Zielonych głębin. Daje ona czytelnikowi możliwość postrzegania biegu wydarzeń przez pryzmat wielowymiarowych wizerunków głównych postaci powieści - wizerunków stanowiących różnorodne mozaiki, w których wartości ducha przenikają się ze słabościami i upadkami ludzkiej natury.

źródło opisu: wydawnictwo Forma, 2009

źródło okładki: wydawnictwo Forma