Chaty krzyczące

978-83-88038-73-0
polska, ukraina, wojna
historia
Maleństwo

Zbiór opowiadań podejmujących problematykę stosunków polsko - ukraińskich w czasie II wojny światowej.

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.pl

Maleństwo | 2011-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2011

Po książkach współczesnych, często lekkich, łatwych i przyjemnych trafiłam na książkę, która ściągnęła mnie na ziemię i podcięła - na szczęście na krótko - skrzydła. W pierwszej chwili żałowałam, że ją przeczytałam, jednak szybko opamiętałam się. Przecież to książka o tym, co naprawdę się wydarzyło i to nie tak dawno. Przecież pokolenie moich dziadków doświadczyło tego na własnej skórze. Dlatego właśnie takie książki powinny istnieć, należy o nich mówić, promować je i przekazywać dalej.

"Chaty krzyczące" to zbiór opowiadań obrazujący trudne relacje polsko - ukraińskie w czasie wojny i tuż po jej zakończeniu. Książkę podzielono na dwie części. Pierwsza z nich zawiera opowiadania o tragicznych zdarzeniach jakie miały miejsce na ziemiach wschodnich zaraz po drugiej wojnie światowej. Każdy z nas z lekcji historii wie, że Polacy walczyli z Ukraińcami (nie mam zamiaru wchodzić w polityczne dyskusje). Każdy z narodów miał swoje racje, każdy z narodów był krzywdzony i poniżany. Autor...

Natalia Mirowska | 2011-02-23
Przeczytana: 27 lutego 2011

To niezwykła i niełatwa lektura... Czas wojny nie jest porównywalny do czasu pokoju. Pamiętać należy, że w czasie wojny niegodnie zachowywały się "nacje", tylko ludzie. Nie narody, ale pojedynczy ludzie. Nie Polacy, Niemcy, Ukraińcy ale Janek, Hans, Nikoła.http://www.wydawnictwoalbatros.pl

Amy392 | 2011-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Zbiór dziewięciu opowiadań poruszających tematykę trudnych relacji polsko - ukraińskich w czasie drugiej wojny światowej i po jej zakończeniu. Naprawdę świetna książka, więc gorąco ją POLECAM!!

EWE | 2011-02-12
Dotka76 | 2011-01-11