Profilaktyka otyłości u dzieci i młodzieży

Wydawnictwo: Help-Med
9788391941683
otyłość, zdrowie
zdrowie, medycyna
Agata

Publikacja pod red. A. Oblacińskiej & H. Weker z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, to cenna pomoc naukową o charakterze praktycznego poradnika, nie tylko dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, ale również innych pracowników medycznych i szkolnych. Niepodważalną wartością tego szczegółowego opracowania jest to iż dotyczy ono polskiej populacji, dokonał go zespół polskich specjalistów i...

Niepodważalną wartością tego szczegółowego opracowania jest to iż dotyczy ono polskiej populacji, dokonał go zespół polskich specjalistów i nie ma ono odpowiednika w polskiej literaturze medycznej. Autorzy opisują wszystkie najważniejsze problemy związane z zagadnieniem otyłości u dzieci i młodzieży, od urodzenia do dorosłości (patrz Spis treści).
Omówione w publikacji zagadnienia zwracają uwagę nie tylko na wiele aspektów związanych z problemem nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży, ale uwzględniają również kompleksowe działania naprawcze. Aneks to zbiór narzędzi ułatwiających pracę z dziećmi i młodzieżą z problemem nadwagi lub otyłości.

źródło opisu: http://www.help-med.pl/

źródło okładki: http://www.help-med.pl/