Manifest hedonisty

Manifeste hedoniste
Filozofia, etyka, aksjologia, hedonizm
filozofia i etyka
joly_fh

Filozofia hedonistyczna to projekt psychologiczny, etyczny, erotyczny, estetyczny, bioetyczny i polityczny… To wykład o naturze rzeczy, dzięki któremu możemy lepiej zrozumieć nasze miejsce we wszechświecie i znaleźć drogę do udanego życia. Udane życie to takie, które chcielibyśmy przeżyć jeszcze raz, gdybyśmy mieli taką możliwość. Razem z autorem hedonizmu bronią zaproszeni do współtworzenia tej książki goście.

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Paulina | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Książka podzielona jest na dwie części.
W pierwszej Onfray zamieszcza założenia swojej hedonistycznej filozofii, które są całkiem ciekawe i na pewno warte rozwinięcia, jednak autor pozostawia nas z dosyć sporym niedosytem. Szczerze powiedziawszy nie wiem, dla kogo jest to książka - osoby związane z filozofią nie będą do końca usatysfakcjonowane, a pozostałe będą mieć trudności ze zrozumieniem języka, którym posługuje się Onfray.
Druga część to z kolei kompletna porażka. Zbiór niewiele wnoszących wypowiedzi znajomych autora jest po prostu nudny i nie do końca rozumiem czemu ma służyć.

Franciszek | 2016-10-26
losoz | 2016-10-16