Manifest hedonisty

Manifeste hedoniste
Filozofia, etyka, aksjologia, hedonizm
filozofia, etyka
joly_fh

Filozofia hedonistyczna to projekt psychologiczny, etyczny, erotyczny, estetyczny, bioetyczny i polityczny… To wykład o naturze rzeczy, dzięki któremu możemy lepiej zrozumieć nasze miejsce we wszechświecie i znaleźć drogę do udanego życia. Udane życie to takie, które chcielibyśmy przeżyć jeszcze raz, gdybyśmy mieli taką możliwość. Razem z autorem hedonizmu bronią zaproszeni do współtworzenia tej książki goście.

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Ars | 2019-05-23

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza jest opisem tytułowej filozofii hedonistycznej, która sama w sobie jest ciekawa i warta poznania. Język jest oczywiście bardzo "filozoficzny", co wymagało ode mnie odrobiny wysiłku (rzadko czytam książki filozoficzne), ale nie było przesadnie skomplikowane.
Druga część jest, mówiąc krótko, porażką. Żeby wypełnić czymkolwiek książkę, autor zaprosił do niech swoich przyjaciół. Żadnej spójności, żadnego wspólnego przekazu, wyłącznie wypełnienie miejsca na papierze...

Dominik | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

W związku z tym, że to moja prywatna opinia, to mogę napisać, że założenia manifestu zawartego w książce wydają mi się jak najbardziej słuszne. Mogę napisać, że wydaje mi się, że zgadzam się z filozofią promowaną przez Onfraya. Niestety, nie mogę jednak napisać, chociaż chciałbym, że książka jest spójna. Nie mogę napisać, że widać w niej zamysł i konsekwencję.
Niestety, przez cały czas miałem wrażenie, że materiał na ewentualny artykuł nasz autor postanowił spieniężyć, więc żeby dziełko miało więcej niż 100 stron dołożył niewiele wnoszące wypowiedzi swoich znajomych i wydał.
Książka wybitnie wydana dla fanów filozofa a ja o ile lubię Onfraya to niestety jego fanem nie jestem i książka była dla mnie delikatnie nużąca.

Paulina | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Książka podzielona jest na dwie części.
W pierwszej Onfray zamieszcza założenia swojej hedonistycznej filozofii, które są całkiem ciekawe i na pewno warte rozwinięcia, jednak autor pozostawia nas z dosyć sporym niedosytem. Szczerze powiedziawszy nie wiem, dla kogo jest to książka - osoby związane z filozofią nie będą do końca usatysfakcjonowane, a pozostałe będą mieć trudności ze zrozumieniem języka, którym posługuje się Onfray.
Druga część to z kolei kompletna porażka. Zbiór niewiele wnoszących wypowiedzi znajomych autora jest po prostu nudny i nie do końca rozumiem czemu ma służyć.