Leon Wyczółkowski - kolejne życie

Wydawnictwo: Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
Owcozaur

Książka lokuje się interesująco wśród zbliżonych charakterem wydawnictwa. Sprawia to zarówno jej kompozycja,, jak zawartość, dzięki którym powiodło się udowodnienie tezy o wielostronnej obecności Leona Wyczółkowskiego tak w polskiej kulturze, jak i w misji niewypełnianej przez bydgoskie muzeum. Zasadnicze elementy biografii Wyczółkowskiego i twórczości, połączone w sposób przemyślany, oryginalny i zajmujący, zapewne pobudza wyobraźnię czytelnika. Przedstawiona w publikacji faktografia i interpretacja jego sztuki, poparta konstatacjami wcześniejszych autorów, opowiedziana w sposób świeży, winna zachęcić również do sięgnięcia po wskazane podstawowe i wciąż narastające pozycje biograficzne, poszerzające wiedzę o artyście.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google