Wiem co jem. Przepisy z programu

Okładka książki Wiem co jem. Przepisy z programu Katarzyna Bosacka, Aleksandra Misztal
Okładka książki Wiem co jem. Przepisy z programu
Katarzyna BosackaAleksandra Misztal Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat
2015-01-01
2015-01-01
9788324520831
Przepisy kulinarne kuchnia

Bosacka i wszystko wiadomo. Lecz w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Oto mamy łatwe, proste i co najważniejsze - szybkie - przepisy na to, co zdrowe, a co przy okazji lubimy i co mamy pod ręką.
Na szczęście nie ma tu jakiś wege odmian mleka, bio-kasz czy dziwnych innych bio-zdrowych-cudów. Są normalne składniki, jakie się ma na co dzień w szafce czy lodówce. A co najważniejsze, potrawy desery nam smakują.
Mi niebywale. Czytam i czuję smak na języku.

A przy okazji. Przy każdym przepisie jest notka czym (lub "w czym") są gorsze i niezdrowe gotowce z marketu lub z budki przy pobliskiej ulicy.

Warto. Choćby dla samych... ciastek zbożowych czy kremu z zielonego groszku.

Bosacka i wszystko wiadomo. Lecz w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Wiem ,co jem, Kasi Bosackiej to wspaniala pozycja kulinarna ,zwlaszcza dla osob z chorobami sercowo naczyniowymi w ramach zdrowej profilaktyki ,polecana dla lekarzy, jako poradnik zdrowego stylu zycia i nic dziwnego bo wlasnie za zdrowej kuchni znana jest Pani KASIA BOSACKA.

Jedzenie ma byc prawdziwe a nie z przetworzonej zywnosci ,takim zasadami kieruje sie autorka ,dziennikarka prasowa i telewizyjna.
Znajdziemy tu proste przepisy z calego swiata.
jak ograniczyc chemie na stole , oraz pratyczne wskazowki pokazujace roznice miedzy daniami gotowymi a przyrzadzanymi w domu .

Książka autorstwa Pani Katarzyny Bosackiej pt. ''Wiem, co jem. Przepisy z programu ''składa się 70 przepisów, które wykonała w swoim kulinarnym programie.

Chcąc, przyrządzić proste danie warto, jest wiedzieć, jak ono powstaje, ile posiada w sobie konserwantów oraz poznać na nowo jego smak poprzez zwrócenie uwagi na składniki, jakie dodajemy do niego.

Książka ta składa się z 8 rozdziałów, a wśród nich zwróciłam uwagę na następujące przepisy:

Co tygrysy lubią najbardziej: domowa pizza, krówki, budyń na szybko, frytki dietetyczne.

Proste jak drut: szarlotka na skróty, najszybsza sałatka świata, zupa krem z zielonego groszku.

Wyższa szkoła jazdy: masło klarowane, ananas z krewetkami, pasztet św. Katarzyny, mleko kokosowe.

Grillowanie- nasz sport narodowy: podstawowa marynata do mięs, papryka z grilla, cukinia z kozim serem, karkówka po Bosacku, ketchup domowy.

Zdrowie na budowie: majonez domowy, kefir domowy, kasza jaglana na słodko, ciastka owsiane.

Święta i po świętach: ćwikła, śledź w oleju lnianym, pierogi wigilijne, lukry i dekoracje, pierniczki świąteczne.

Dziękuje, nie marnuje: grzanki winogronowe, grzanki do zupy lub sałaty, omlet z białek, powidła śliwkowe, koktajl bananowy.

Każde z przedstawionych 70 przepisów wykonany w prosty sposób, wiedza przekazana od autorki ucieszy nie jedno smakowe podniebienie Czytelnika.

Tekst napisany został przez Panią Aleksandrę Misztal w sposób zrozumiały.

Dla mnie każdy przepis jest kulinarną tajemnicą wartą odkrycia na łamach ów książki autorstwa Katarzyny Bosak.

Twarda oprawa, 152 strony, pięknie zaprezentowana jest grafika w książce oraz zdjęcia wykonywanych potraw przez autorkę, Wydawnictwo Publicat, Poznań,2015.

Polecam.

Książka ta składa się...

"Wiem, co jem. Przepisy z programu" to fantastyczny zbiór przepisów i ciekawostek tradycyjnej, polskiej kuchni w interpretacji Kasi Bosackiej. Jest smacznie, swojsko a przede wszystkim zdrowo. Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Co tygrysy lubią najbardziej to tytuł pierwszego z nich. Znajdują się tu przepisy na smakołyki, które bardzo lubimy jeść, ale których czasami unikamy gdyż są kaloryczne i po prostu nie do końca zdrowe. Autorka podpowiada więc jak sprawić aby nasze ulubione przysmaki typu chałwa, frytki, hamburger, krówki czy izotoniki przygotować w taki sposób aby cieszyły smakiem, nie zawierały niechcianej chemii a przy tym były zdrowe.

Proste jak drut to kolejna dawka interesujących przepisów na bardzo proste w przygotowaniu aczkolwiek pożywne i zdrowe dania, które łatwo przyrządzić i które nie zatrzymają nas na długo w kuchni. Prosto, zdrowo i smacznie kierując się wskazówkami autorki przyrządzimy pyszną sałatkę, placki śniadaniowe, dressing do sałaty czy szarlotkę.

Wyższa szkoła jazdy to rozdział dla prawdziwych amatorów gotowania, którzy lubią eksperymenty w kuchni i nie boją się spędzić w niej więcej czasu. Autorka drobiazgowo przedstawiła tu sposób przygotowania kilku naprawdę wyśmienitych specjałów jak pasztet św. Katarzyny, doskonały stek, łosoś z mulami czy sałatka z nasion granatu.

Kolejny rozdział Grillowanie - nasz sport narodowy zainteresuje wszystkich miłośników potraw z grilla. Dowiemy się z niego jak przygotować podstawową marynatę do mięs, jak grillować paprykę, cukinię, jak zrobić pyszny sos czy domowy ketchup.

Zdrowie na budowie to rozdział zawierający przepisy dla każdego kto lubi zdrową kuchnię i na co dzień stara się dbać o własne zdrowie. Autorka zaproponowała tu przepisy na domowy majonez, musztardę, kefir, pasztet z ciecierzycy czy ciastka owsiane.

Święta, święta i po świętach to miejsce w którym znajdziemy pomysły tradycyjnych dań, które od pokoleń goszczą na polskich stołach. Wśród nich znajduje się śledź w oleju lnianym, pierogi wigilijne, ćwikła, pierniczki świąteczne oraz przepisy na samodzielne przygotowanie lukrów i dekoracji do ciast.

Na końcu książki znajduje się rozdział Dziękuję, nie marnuję w którym znajdziemy kilka praktycznych pomysłów na to co zrobić z niewykorzystaną kaszą, białkami jaj czy pieczywem. Z pewnością warto wziąć sobie rady autorki do serca i nie wyrzucać bezsensownie jedzenia.

Publikacja jest kopalnią pomysłów. Autorka inspiruje w niej czytelnika do samodzielnego przygotowywania codziennych posiłków. Podpowiada też jak w prosty sposób, wykorzystując ogólnodostępne składniki, przyrządzić w kuchni zdrowy i smaczny posiłek. Bardzo podoba mi się, że przy każdym ze swoich przepisów oprócz fotografii gotowego dania, listy składników, kaloryczności, ilości otrzymanych porcji i sposobu wykonania, uświadamia czytelnikowi czym różni się przygotowane samodzielnie danie od tego, które możemy kupić w sklepie. Przytacza często skład gotowych kupowanych produktów otwierając oczy na fakt za co tak naprawdę płacimy. W ten sposób podkreśla jak ważne jest zwracanie uwagi na to co kupujemy i zastanowienie się czy naprawdę nie lepiej jest poświęcić chwilę na samodzielne przygotowanie posiłku. Oczywiście to co jemy ma duży wpływ na nasze zdrowie. Im bardziej naturalne jedzenie tym mniej w nim chemii...

Jestem wielką zwolenniczką gotowania z wykorzystaniem krajowych produktów, lubię polską kuchnię i tradycyjne polskie smaki. Książka Kasi Bosackiej zainspirowała mnie do zdrowszego i bardziej świadomego dobierania składników do przygotowywanych dań i bardzo wiele przepisów w niej zawartych przypadło mi do gustu. Na pewno sukcesywnie będę je wypróbowywać do czego i Was zachęcam. Oczywiście polecam ;)

Świetne łatwe do zrobienia, zdrowe przepisy :).

Świetne łatwe do zrobienia, zdrowe przepisy :).

Które są proste i łatwe do wykonania . Przed każdym z przepisów jest fajna notka o składnikach o ich np. pochodzeniu , co zawiera w sobie lub na co jest zalecany . To tak jak w programie wiele przydatnych podpowiedzi . Lubię Bosacką i chcę więcej i więcej takich programów, a książka to taki podręczny przepiśnik ;)

1976

Katarzyna Bosacka zachęca do zdrowego gotowania i robienia świadomych zakupów. Proponuje proste, czasem zbyt banalne przepisy na codziennie dania. Na pewno wszystkim, którzy zaczynają przygodę ze zdrowym gotowaniem ta pozycja się przyda.

Dość specyficzny zbiór przepisów. Autorka podpowiada, jak zastąpić 'chemiczne' sklepowe produkty, tymi zrobionymi w domu. Przepisy raczej banalne, dla początkujących, ale przecież trzeba do gotowania w domu zachęcać, a nie zniechęcać. Lubię program pani Kasi, a książka jest jego dobrym uzupełnieniem.

• Kulinarne
  • Kulinaria