Rihanna. Nieautoryzowana biografia

Feeria
2013-07-01
2013-07-01
muzyka rozrywkowa pop

Uwielbiam Rihanne i fajnie było móc przeczytać o niej, wiele już wiedziałam ale też dużo nowości i ciekawostek się dowiedziałam :)

Lekka biografijka, chyba raczej dla młodzieży sądząc po gimnazjalnym języku pisania. Stworzona na zasadzie wypowiedzi głównie z internetu i tabloidów.

Bardzo dobra, bardzo rzetelna, bardzo ładnie wydana. Nieautoryzowana biografia napisana jest językiem prostym, fajnym. Bardzo wiele szczegółów z życia Barbadoski zaskakuje. Wszystko pasuje do siebie. Książka jest perfekcyjna, chociaż zdjęć mogło by być trochę więcej.

Jeżeli macie chęć przeczytać coś lekkiego to polecam Was biografie Rihanny wydawnictwa Feeria ,Zajdziecie tam wiele ciekawostek o wokaliście może spojrzycie na nią w inny sposób nie tylko rozkapryszonej gwiazdy popu ale na osobę która po mimo przeciwności spełnia swoje marzenia .Czy można po mimo problemów rodzinnych braku pieniędzy wznieść się ponad szczyt .Oczywiście że tak .

Recenzja mojej idolki ;)

• Rok wydania: 2013
• Oprawa: miękka ze skrzydełkami
• Ilość stron: 224
• Gatunek: Biografia

"Brutalną ironią sławy jest to, że ktoś znany i podziwiany, a nawet uwielbiany przez miliony ludzi na całym świecie może czuć się boleśnie samotny."

Rihanna - artystka, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Kiedyś nikomu nie znana dziewczyna z Barbadosu dziś jest uwielbianą przez miliony gwiazdą estrady. Jej piosenki nie schodzą z pierwszych miejsc radiowych notowań. Wokalistka ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych ponad czterdzieści singli, mnóstwo nagród, tysiące zagranych koncertów. Chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, interesuje się także modą i filmem. Jednak na pierwszym miejscu wciąż pozostaje muzyka. Ja po raz pierwszy usłyszałam o niej w 2006 roku, za sprawą piosenki SOS. Do dziś Rihanna jest jedną z moich ulubionych piosenkarek, dlatego choć z reguły biografie omijam szerokim łukiem, lektury książki, która opowiada o jej życiu nie mogłam sobie odmówić. Czy było warto?

Danny White pokazuje czytelnikowi wszystkie etapy kariery młodej supergwiazdy, ale nie tylko. Opisuje jej niełatwe dzieciństwo, pierwsze kontakty ze sceną, konkursy wokalne i muzyczne początki w zespole Contrast. To właśnie dzięki niemu ktoś ją zauważył. Dziewczyna wraz z trzema koleżankami śpiewała przeboje swoich idolek z dzieciństwa. Nastolatki pełne nadziei pojechały na przesłuchanie, podczas, którego amerykański producent miał poddać ocenie ich talent i głos. Spodobała mu się tylko Rihanna, a to oznaczało jedno - koniec istnienia zespołu. Barbadoska bardzo szybko podpisała kontrakt płytowy i choć początkowo nie miała zbyt wielkiego wpływu na to co śpiewa, była szczęśliwa, bo spełniła swoje marzenia. Zaczęły się koncerty, wywiady, wizyty w różnych programach telewizyjnych, godziny spędzone w studiu nagraniowym, ciągłe życie na walizkach. Oprócz muzycznych dokonań wokalistki, autor przedstawia także kulisy jej burzliwego związku z Chrisem Brownem, opowiada również o pozamuzycznej działalności Riri. Występy w filmach, własne perfumy, coraz większe zainteresowanie modą. To tylko kilka z wielu tematów, jakie zostały w tej publikacji poruszone. White wielokrotnie przywołuje rozmaite wypowiedzi samej zainteresowanej, jakby na potwierdzenie własnych słów. Język jakim się posługuje jest łatwy i przyjemny w odbiorze, do stylu też nie mam większych zastrzeżeń. Biografię czyta się naprawdę szybko. Jednak ma ona też kilka wad. Przede wszystkim myślałam, że znajdę w niej więcej ciekawostek, zdjęć, których jest tu zaledwie parę, a szkoda bo moim zdaniem gdzie jak gdzie, ale w biografii powinno ich być sporo. Miałam nadzieję, że podobnie jak w książce Być jak Adele autorstwa Caroline Sanderson, także i tutaj będę mogła przeczytać co nie co o historii powstania poszczególnych utworów. Niestety nie doczekałam się tego. Znalazłam tylko kilka zdań wyjaśnienia, ale dla mnie to za mało. Plusem tej publikacji są za to pierwsze rozdziały, gdzie czytamy o tym, o czym nie mówi się w mediach czyli o życiu przed sławą, o czasach kiedy gwiazda wokalistki, choć już pomału zaczynała świecić, jeszcze nie rozbłysła.

Na kartach książki poznajemy nie tylko biografię gwiazdy. Widzimy także jak wielu wyrzeczeń wymaga zawód muzyka. Zanim przyjdą pochwały, nagrody i cały splendor, najpierw trzeba zaryzykować i ciężko zapracować na każdy sukces. Autor próbuje pokazać, że cena sławy często jest bardzo wysoka. Chce uświadomić nam, że życie artysty to nie tylko koncerty, zwiedzanie świata, autografy i zdjęcia z fanami. Jest jeszcze druga znacznie gorsza strona medalu. Brak życia prywatnego, niemiłe komentarze nie tylko antyfanów czy internautów, ale nawet tych, których wcześniej uważało się za przyjaciół. Do tego nieustanna presja, aby być idealnie ubranym, umalowanym czy uczesanym. Gdy ktoś taki jaki Rihanna zrobi błąd czy pokaże się z kimś na imprezie lub powie coś śmiesznego, gazety bardzo szybko zrobią z tego sensację. O tym również możesz w tej książce poczytać.

"Rihanna nieautoryzowana biografia" to pozycja skierowana do konkretnej grupy odbiorców. Myślę, że zainteresują się nią głównie fani artystki i to im szczególnie ją polecam. Będzie to dla nich nie lada gratka. Choć, gdy wzięłam do ręki tę książkę uderzyło mnie w niej to, że jest ona taka cienka, to i tak myślę, że autor zawarł w niej to co jest najistotniejsze. Po zakończeniu lektury mogę powiedzieć krótko. Nie jest to zła biografia, ale ja osobiście liczyłam na więcej.
Źródło cytatu:
[1] Danny White, Rihanna nieautoryzowana biografia, Wydawnictwo Feeria, Łódź 2013,
s.95.

• Oprawa: miękka ze skrzydełkami
• Ilość stron: 224
• Gatunek: Biografia

Rihanna -...

Robyn Fenty, młoda, pochodząca z Barbadosu wokalistka, która osiągnęła oszałamiający sukces.Niektórzy kojarzą ją ze skandalami, lecz w tej biografii przyjrzymy się jej zupełnie pod innym kątem, poznamy jej problemy z dzieciństwa, oraz związek z Chrisem, zobaczymy jak trudno pracowała aby osiągnąć aktualny sukces, teraz jest uwielbiana przez miliony ludzi z całego świata. Już w wieku 17 lat podpisała kontrakt z wytwórnią płytową, w tej chwili ma w dobytku aż 7 krążków, wydawanych rok po roku. Rihannę zna każdy, każdy słuchał jej choć jednego hitu, polecam przeczytanie tej książki i bliższe poznanie tej niezwykłej osoby. " Najgorętsza gwiazda pop swojego pokolenia... Jedyna taka dziewczyna na świecie "

• Biografie
  • Otrzymana do zrecenzowania 2014.
  • Literatura młodzieżowa
  • PRZECZYTANE 2014