Lata chude, lata tłuste. Moja autobiografia

Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Wydawnictwo: Albatros
THROUGH THICK AND THIN. MU AUTOBIOGRAPHY
Ophelia

Gok Wan - stylista, Projektant mody i prezenter Telewizyjnego - opowiada o szczęśliwym dzieciństwie, niełatwym okresie dorastania, o zmaganiach z nadwagą, anoreksją potem, WRESZCIE - o trudnym procesie akceptowania swojej orientacji seksualnej i ujawniania jej przed najbliższymi. Robi się zabawnie, Ciepło, czasem Z zaduma. Jégo Droga na Szczyt nie nie byla usłana Różami, ale aby właśnie Zmagania część z przeciwnościami losu i własnymi ograniczeniami okazały sie pomocne W poszukiwaniu swojej tożsamości oraz dodawały Sily w dążeniu do celu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1468/d_2591.jpg

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1468/d_2591.jpg

Alaska | 2014-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2014

Nie spodziewałam się, że ten dobrze wszystkim znany, pewny siebie, błyskotliwy człowiek mógł mieć w życiu aż tak pod górkę. Oczywiście dostrzegam w tym zdaniu moją ogromną ignorancję do jednostkowości każdego człowieka, ale sami przyznacie, że nie spodziewaliście się...

Gok Wan z ogromnym poświęceniem własnej prywatności dał mi lekcję dążenia do celu, przyjmowania każdej porażki (choćby nawet krzycząc ze złości) i pokonywaniu siebie. Spodziewałam się wejścia za kulisy jego show, ale bardzo się cieszę, że biografia przybrała zupełnie inną postać. Wiele cennych wskazówek zachowam w pamięci i zgadzam się z nimi ze względu na doświadczenie Wana.

Być może ta wypowiedź jest wszystkim bardzo dobrze znana, ale takie właśnie są moje odczucia wobec tej książki. Dlaczego wybitna? To bardziej swego rodzaju uznanie dla niezłomności Goka Wana (kto wracając do domu po kolejnej porażce nadal marzyłby o wspaniałej przyszłości w świetle reflektorów??/), niż do strony technicznej książki. Za...

rudarecenzuje | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Goka Wana nie trzeba nikomu przedstawiać. Stylista, prezenter i projektant to jedynie kilka spośród całego szeregu profesji, którymi się zajmuje. Niewielu jednak wie, że na swój sukces musiał naprawdę ciężko zapracować, a wszystko, co osiągnął, przypłacił zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Zazwyczaj nie sięgam po tego typu książki. Biografie i autobiografie nigdy mnie szczególnie nie przyciągały. Kiedy wybierałam tę pozycję, myślałam, że to dobra odskocznia od kryminałów i powieści sensacyjnych. Zakładałam, że to jedna z tych książek, przy których można się po prostu zrelaksować i dobrze bawić. Kilkakrotnie oglądałam programy Wana, widywałam jego zdjęcia w prasie, ale nie zastanawiałam się, jak wyglądała jego droga do serc milionów fanek na całym świecie.

Gok z wielką szczerością i mnogością szczegółów przytacza wspomnienia ze swojego życia, a fabuła przypomina osobistą spowiedź. Bohater opowiada nam o swoim dzieciństwie i ogromie miłości, którą otrzymał od rodziców. Przede...

independentreader | 2014-07-30

„Lata chude, lata tłuste” Gok Wan
W moim osiemnastoletnim życiu jeszcze nigdy przedtem nie skusiłam się na autobiografię. Wydawało mi się, że takie pozycje są zazwyczaj zasiane zbędnymi informacjami, przechwałkami czy sensacjami, które nikomu do życia nie są potrzebne. Ponadto w moich oczach pisanie autobiografii mając nieprzeżyte choć pięćdziesiąt lat było swego rodzaju farsą, bo co można wiedzieć o egzystencjonalnym bólu, tudzież szczęściu, w wieku trzydziestu lat? Jednakże moje stanowisko zmieniło się diametralnie po przeczytaniu książki Goka Wana pt.: „ Lata chude, lata tłuste”!
Powiedzmy sobie szczerze, książkę kupiłam nie ze względu na wydawnictwo czy, jak wcześniej pisałam, nieznany dla mnie gatunek. Od dawna jestem fanką samego stylisty, a lepiej chyba powiedzieć, człowieka orkiestry, jeśli chodzi o sprawy modowe oraz urodowe – Goka Wana. Jego programy „Jak dobrze wyglądać nago” czy „Czary mary Goka” to jedne z moich ulubionych! Dowiadując się, że na stronicach spisał...

Maryszka Chod | 2014-11-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 listopada 2014

Ciocię Goka kocham już od... no ładnych paru lat, nie potrafię określić ile. Dlatego też przeczytanie jego autobiografii było dla mnie czymś oczywistym. Gdy kupiłam ją wraz z innymi książkami, postanowiłam sobie, że nadrobię najpierw inne, a potem zajrzę do Goka.
Niestety, jak to w życiu bywa, los zrobił mi psikusa i stało się niestety tak, że miałam bardzo ciężki okres w swoim życiu. W pewnym momencie bałam się nawet, że wpadłam w depresję. Wtedy właśnie tupnęłam nogą i uznałam, że tu tylko Ciocia Gok jest w stanie pomóc.
Zaczęłam czytać. I nie zawiodłam się! Z każdą stroną kochałam tego człowieka coraz bardziej. Całym sercem czułam, że jest ktoś na świecie, kto zrozumiałby mnie bardziej, niż ktokolwiek inny. Tak jak do tej pory Gok był moim mentorem w każdej sprawie (nie tylko modzie), tak dzięki tej książce, jego rola w tym się umocniła.
Polecam nie tylko tym, którzy go uwielbiają, ale również tym, którzy potrzebują siły napędowej do dalszego działania i wiary w siebie.

Francis | 2017-04-25
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Ta książka ma tylko jedną wadę. Absolutnie nia nadaje się do czytania w miejscach publicznych.
Śmiałam się głośno i płakałam razem z Gokiem.
Książka napisana bardzo przystępnie, czyta się niesamowicie łatwo i szybko. Chciałam czytać, a jednocześnie nie chciałam, przeciągając czytanie ile mogłam. Dawała mi tyle emocji i frajdy z czytania, że wiedziałam, że kiedy dojdę do ostatniej strony, będę bardzo smutna, że to już koniec.

Gok otwiera się, opisuje bardzo osobiste doświadczenia, ale nie robi tego jak inni celebryci, po to, żeby było o nim głośno, ale tak jak w swojej pracy, żeby pomóc. Większość z nas odnajdzie w tej historii coś o sobie, jakieś pocieszenie, wsparcie. Takie uzewnętrznienie się jest ryzykowne, ale On to ryzyko podejmuje. Z resztą cóż złego się może stać kiedy było się mieszkającym w WielkiejBrytanii grubym gejem azjatą? Kiedy człowiek się mocno odróżnia, przeżycie szkoły, przy zachowaniu względnej równowagi psychicznej jest ciężkie. I kiedy przyznaje się w nam na...

Kasia b | 2017-02-04

Kiczowaty, przerysowany prezenter, tak zapatrzony w siebie, e pisze autobiografię w "sędziwym" wieku 35 lat? A może jednak warto zastanowić się, dlaczego pisze ją w tak młodym wieku??? A nuż pod powłoką z różowego, błyszczącego plastiku kryje się osoba naprawdę wartościowa? W końcu, gdy jesteś Chińczykiem z mieszanego małżeństwa, wśród białych, do tego otyłym, pryszczatym, i jako gwóźdź do trumny homoseksualnym, świat nie jest przyjaznym miejscem. Jak silna osobą trzeba być, aby pomimo lat porażek, szyderstw, nieustannej pogardy otoczenia nie stracić wiary we własne marzenia! A jeszcze większe odwagi trzeba, żeby odniósłszy sukces, pozostać sobą, nie porzucić dawnych przyjaciół i bliskich. I tylko taki ktoś potrafi do komercyjnego, poruszającego tak trywialne tematy jak moda i uroda show wnieść głębsze przesłanie, a może i.. misję? Bo tylko ktoś kto był odrzucany i stygmatyzowany, zrozumie kompleksy i totalny brak wiary w siebie u innych. Warto.

inkaa2000 | 2015-01-30
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Raczej opowiastka o życiu Goka, ale można przeczytać dla rozrywki. Nagrody Nobla to on za to na pewno nie dostanie.

Keenyah | 2016-12-12
Przeczytana: 2016 rok

Pan Gok niesamowicie mnie zaskoczył !
Znałam Tego pana z programu "Jak dobrze wyglądać nago" i odbierałam go jako osobę bardzo pewną siebie, otwartą na innych i ich problemy.
Jakim zaskoczeniem dla mnie było, gdy okazało się, że nie zawsze był taki jakim poznałam go z telewizji.
Jako osoba która także nacodzien mierzy się z wyzwaniem utrzymania wagi lub schudnięcia, rozumiałam jak się czuł i czuje do teraz...
Moim zdaniem to co ten pan przeszedł uczyniło go idealną osobą do prowadzenia programów którymi się zajmuje. Potrafi rozmawiać z ludźmi, jest miły i zabawny - osobiście chciałąbym go spotkać i zapytać o parę spraw lub choćby luźno pogadać.
Polecam z samej sympatii, ale też dlatego aby się przekonać, że nie zawsze ten kto uśmiecha się od ucha do ucha żyje bez problemów i nie ma się czym martwić...

LongWinterNights | 2014-07-02

Jeszcze bardziej lubię Goka!

kawa | 2015-03-12

Wszystkim znany, podziwiany, lubiany, wzbudzający kontrowersje, pewny siebie, profesjonalny - takiego widzimy na szklanym ekranie. Książka szczerze opowiada o życiu Goka; o szczęśliwym dzieciństwie, kochającej rodzinie ale także o wielkim braku akceptacji siebie, swojej tuszy, swojej odmienności seksualnej.
Obraz teraźniejszy jest efektem strasznego cierpienia i katorżniczej pracy nad sobą.
Atutem jest bardzo lekki język. Serdecznie polecam.