Sergio Ramos

Sergio Ramos. De Pura Raza
9788376422084
sport, futbol, Real Madryt
joly_fh

Sergio Ramos. Obrońca nie do przejścia. Pewny siebie brutal czy wszechstronny piłkarz o profilu lidera? Wytatuowany przystojniak czy zawodnik, o którym marzą dyrektorzy sportowi wielu klubów? Znakomity, pełen anegdot portret piłkarza Realu Madryt i hiszpańskiej reprezentacji. Gratka dla wszystkich fanów futbolu.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

Pchełka | 2014-02-02
Przeczytana: 01 września 2013

Jako fanka Realu jestem zachwycona, że powstała książka o moim ulubieńcu. Niestety, w wydaniu roi się od błędów ortograficznych (w hiszpańskich słowach). Są też drobne błędy merytoryczne, co przeszkadzało w pełni cieszeniu się lekturą.

Meisterclif | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Jestem na świeżo po lekturze książki "Sergio Ramos - obrońca nie do przejścia". Przyznam szczerze - długo zastanawiałam się czy po nią sięgnąć, nie jestem miłośnikiem wielkich klubów, więc czemu miałabym poświęcić swój czas na czytanie o kimś z Realu Madryt? Doszłam do wniosku, że skoro mogę ją pożyczyć, a aktualnie nie mam możliwości kupienia uparzonego przeze mnie tytułu, to się skuszę. Nie żałuję.
Rzeczą godną zauważenia jest fakt, jak szybko przerzuca się kolejne strony książki. Jeśli z takim zapałem czyta ją osoba niezainteresowana tematyką, to jak musi to robić kibic Realu Madryt lub Sergio Ramosa samego w sobie? Po części na pewno jest to zasługa dużej czcionki, jednak jest to jedynie mały odsetek.
Nietrudno się domyślić o czym jest książka, jeśli spojrzy się na jej tytuł. "Oho, kolejna biografia, pewnie się okaże, że to następny z tych, co jako dziecko zamarzył sobie o grze w Barcelonie, innym Realu czy Manchesterze" - takie było moje pierwsze przypuszczenie,...

malaMi | 2015-01-12
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Biografie wciąż aktywnych sportowców mają zarówno swoje plusy jak i minusy. Głównym zarzutem jest oczywiście to, że szybko tracą na aktualności, bo przecież dany sportowiec, a w szczególności piłkarz, z każdym sezonem może dorzucić do swojego dorobku coś nowego. Ale pisanie o piłkarzach, którzy obecnie są na topie, to także gwarancja sukcesu i perspektywa wielu sprzedanych egzemplarzy. Nie jestem przeciwniczką takich rozwiązań, sama często sięgam po tego typu biografie, jednak coraz częściej mam w stosunku do nich mieszane odczucia. I tak „Sergio Ramos. Obrońca nie do przejścia” nie jest książką do końca złą, ale niedokładną, odrobinę już nieaktualną i pisaną po łebkach.

Mimo wszystko, jest to publikacja o tyle lepsza od czytanej przeze mnie ostatnio biografii Raula, że nie skupia się tylko i wyłącznie na meczowych statystykach. Pokazuje Sergio z innej perspektywy, sporo miejsca poświęcono jego pasjom i charakterowi. I rzeczywiście – można się czegoś nowego o piłkarzu dowiedzieć,...

Johnny91 | 2014-05-15

Byłaby lepsza ocena, bo dość dużo się dowiedziałem, ale...
- błędy raziły po oczach
- zdecydowanie za krótka i bezsensu wydawać takie książki, gdy piłkarz ma dopiero 28 lat; wkurzały też powtórzenia treści, których jedynym celem było zapewne to, aby lać wodę i zapełnić jeszcze kilka stron

Pan_Szafa_M | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Bardzo fajna książka opisująca Sergio Ramosa. Ciekawe szczegóły. Jednak brakuje tego czegoś. Kończyłem czytać już troszkę na siłę, bo dziwna była chronologia wydarzeń opisanych w tej książce.

Kasia | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 02 marca 2014

Czyta się lekko - biografia piłkarza dla zainteresowanych.

Grzegorz | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Najbardziej mnie boli w tej książce to, że mało jest takich szczegółów z szatni, z boiska z treningów z rozmów między zawodnikami, między trenerami. Jest w porządku, niestety nic więcej

Nadia | 2015-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015

Gorąco polecam szczególnie kibicom Realu jak i samego Ramosa.

Grzechu7 | 2017-09-05
snajper555 | 2017-08-02