Uchwycone obiektywem. Lekcje legendarnego fotografa dzikich zwierzat

Tłumaczenie: Joanna Pasek
Wydawnictwo: Helion
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Captured: Lessons from Behind the Lens of a Legendary Wildlife Photographer
9788324632060
fotografia przyrodnicza
hobby

Okiełznaj dziką przyrodę w obiektywie! Od czego zacząć fotografię dzikiej przyrody? Jaki sprzęt wybrać? Jak fotografować w nocy? Fotografowanie dzikiej przyrody to prawdopodobnie jeden z najbardziej wymagających rodzajów fotografii. Spotkanie oko w oko z niedźwiedzicą grizzly lub watahą wilków wymaga stalowych nerwów, a z kolei fotografowanie sów - cierpliwości, precyzji i umiejętności...

Okiełznaj dziką przyrodę w obiektywie!
Od czego zacząć fotografię dzikiej przyrody?
Jaki sprzęt wybrać?
Jak fotografować w nocy?

Fotografowanie dzikiej przyrody to prawdopodobnie jeden z najbardziej wymagających rodzajów fotografii. Spotkanie oko w oko z niedźwiedzicą grizzly lub watahą wilków wymaga stalowych nerwów, a z kolei fotografowanie sów - cierpliwości, precyzji i umiejętności bezszelestnego przemieszczania się. Jeśli marzysz o przygodzie z fotografią na łonie dzikiej natury i szukasz inspiracji dla Twoich zdjęć, lepiej trafić nie mogłeś!

W tej wyjątkowej książce Moose Peterson dzieli się doświadczeniem zdobytym w ciągu trzydziestu lat bliskiego obcowania z dziką przyrodą. Jeżeli jesteś laikiem w tej dziedzinie, na samym początku autor da Ci parę cennych wskazówek i podpowie, od czego zacząć. W kolejnych rozdziałach dowiesz się, jak pracować bez siatki ochronnej, eksperymentować z lampą błyskową, wybierać odpowiedni sprzęt oraz współpracować z biologami. Zobaczysz, jak bezpiecznie fotografować jaskinie, obserwować gatunki, aby wskazywały Ci drogę do kolejnych intrygujących osobników, oraz robić im zdjęcia w nocy. Nauczysz się fotografować ptaki, owady oraz intymne życie zwierząt. Książka ta jest pasjonującym przewodnikiem po świecie dzikiej przyrody, z którym sfotografujesz nawet najbardziej nieokiełznane zwierzę niczym fotograficy National Geographic!

Początek przygody z fotografowaniem dzikiej przyrody
Współpraca z biologami
Eksperymentowanie z fleszem
Praca bez siatki ochronnej
Fotografowanie w jaskini
Dobór sprzętu
Wykorzystanie koloru do manipulacji umysłem
Fotografowanie w nocy
Przygotowanie do wyjazdu
Praca ze statywem
Fotografowanie ptaków
Poznaj tajniki fotografowania przyrody!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/uchwycone-obiektywem-lekc...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/125x163/uchobi.jpg

Agnieszek | 2016-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Starannie wydana, pełna zdjęć i ciekawostek pozycja.
Co prawda na fotografowaniu znam się niewiele, toteż autorskie wskazówki nie do mnie są adresowana, lecz muszę stwierdzić, że zapisano je przystępnym nawet dla laika językiem.

Ta książka żyje. Słowami, próbą nawiązania intymnego kontaktu autora z czytelnikiem, magnetyzującymi fotografiami, wielokroć podkreślanym szacunkiem do autonomii każdego stworzenia i życia w każdym jego przejawie.

Jacek | 2016-07-24
Na półkach: Przeczytane, Fotografia